Προς το περιεχόμενο

ελαστικα παπιου


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαρεθηκα τις σαμπρελες και τα τρυπηματα

Εχει δοκιμασει κανεις tubeless ελαστικα για παπι ? Εχω μπερδευτει λιγο.Απ'οτι καταλαβει υπαρχει η μεθοδος ψιλομετατροπης χωρις αλλαγη ζαντας (ακτινες) και η full μετατροπη.Ειναι ετσι ?

Εντυπωσεις ?  Τιμες ?

(Μηπως υπαρχει τελειως συμπαγες ελαστικο ? Μπα ε , δεν αφηνουν τα συμφερονται και ετσι ? :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις ζαντα χωρις ακτινες μην το σκεφτεσαι καν. αποτυχια 100%.

αν παλι εχεις καταλληλη ζαντα, τη βγαζεις καθαρη 9/10 αλλα υπαρχει εκεινη η 1 που θα την παθεις ολικη την ωρα που θα βιαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαινω ομως τι παραπανω εχει μια ''καταλληλη '' ζαντα . Εχει τρυπηματα, εχε καποιο χειλος, βγαινει ειδικα για tubless ? 

Δηλαδη και στα ποδηλατα υπαρχουν ειδικες ζαντες ?

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα σε ζάντα με ακτίνες καταρχήν καταλαβαινεις ότι ο αέρας θα διαφεύγει από τις ακτίνες γιατί είναι πολύ δύσκολο να μονώσεις τόσες τρύπες απόλυτα.Σε ζάντα χωρίς ακτίνες που όμως δεν έχουν φτιαχτεί για tubeless ελαστικά ο αέρας μπορεί να φεύγει η από τη βαλβίδα ή από το χείλος της ζάντας που δεν είναι φτιαγμένο κατάλληλα.Εγω που έχω ένα honda wave(ζάντες χωρίς ακτίνες)είχα ρωτήσει σε ένα μαγαζί για tubeless και μου είπε ο μάστορας όλα καλά και ωραία αλλά θα θέλει ένα συμπλήρωμα αέρα κάθε 2-3 μέρες.Εγώ δεν το ρισκαρα και έβαλα τα απλά πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...