Προς το περιεχόμενο

29 photo και camera apps στο Google Play store έκλεβαν φωτογραφίες και εξαπατούσαν χρήστες


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, newton91 είπε

Καλα ουτε καν, δεν ειναι καθολου λογικο. Τι ειναι αυτα που λες; αν ειναι ας το δεχτουμε κανονικα ξερω γω και παμε παρακατω αφου θεωρειται λογικο.  επισης δεν ειναι λογικο να υπαρχει τετοια βρωμια και σαπιλα στο android store. Οι χρηστες δεν θελουν να προσεχουν , οι χρηστες θελουν να κατεβαζουν αυτο που τους αρεσει χωρις να σκεφτονται τι σκατα τρεχει απο πισω. 

Αν θέλουν να κατεβάζουν χωρίς να σκέφτονται ατυχησαν.Παντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές σε όλα τα λειτουργικά.Διαφορετικα δεν θα είχαμε ούτε firewall ούτε antivirus,ούτε anti-malware.Το να πατάς "οκ" σε ότιδηποτε βλέπεις στην οθόνη είναι επικίνδυνο.Απατεωνες πάντα θα υπάρχουν είτε σε apps,sms,διαγωνισμοί,κλησεις κ.α.Αν μπορεί να βελτιωθεί το play store?σίγουρα! και κανένας δεν επιδοκιμάζει το γεγονός.Απλα είμαστε ρεαλιστές.Εκτος και αν στο ios δεν υπάρχουν αντιστοιχες εφαρμογες

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση,για άλλη μια φορά,

είναι πόσοι άσχετοι υπάρχουν και δεν βάζουν ένα firewall στο τηλέφωνό τους

Να δυσκολέψουν τα πράγματα για τους επιτήδειους λίγο

Τι δουλειά έχει να συνδέεται η κάθε άσχετη εφαρμογή στο net?

Και αν το απαιτεί ,αφήστε την στην άκρη, υπάρχουν μπόλικες άλλες

Κάτι άκουσα για ios και απλά επιβεβαίωσε την ανοησία που περιρεέι

Το ios πρώτα ρουφιανεύει και μετά κάνει ότι του ζήτησες

Περαστικά μας

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Αν θέλουν να κατεβάζουν χωρίς να σκέφτονται ατυχησαν.Παντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές σε όλα τα λειτουργικά.Διαφορετικα δεν θα είχαμε ούτε firewall ούτε antivirus,ούτε anti-malware.Το να πατάς "οκ" σε ότιδηποτε βλέπεις στην οθόνη είναι επικίνδυνο.Απατεωνες πάντα θα υπάρχουν είτε σε apps,sms,διαγωνισμοί,κλησεις κ.α.Αν μπορεί να βελτιωθεί το play store?σίγουρα! και κανένας δεν επιδοκιμάζει το γεγονός.Απλα είμαστε ρεαλιστές.Εκτος και αν στο ios δεν υπήρχαν αντιστοιχες εφαρμογες

Ενταξει κοιτα, αν παθεις 1 ζημια εχοντας ios , με το αντροιντ θα παθεις 10. Εκτος και αν ειμαι λαθος και δεν ειμαι εγω ρεαλιστης. ελεος 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, newton91 είπε

Ενταξει κοιτα, αν παθεις 1 ζημια εχοντας ios , με το αντροιντ θα παθεις 10. Εκτος και αν ειμαι λαθος και δεν ειμαι εγω ρεαλιστης. ελεος 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Istros είπε

Ναι φοβήθηκε ο @Plapoutas να σχολιάσει τα αυτονοητα!Εσύ που ήσουν στο θέμα για το FaceTime?

Εδώ ήμουν και σε εκείνο το θέμα. Γελούσα μαζί σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβάς μια φωτογραφία και μετά θέλεις 100 εφέ και φίλτρα για να δείχνεις ποιο ωραία. Το λειτουργικό της κάμερας έχει ήδη αρκετά φίλτρα για αυτό. Αν δεν το έχεις εξ αρχής να τραβάς καλές φώτο καλά να πάθεις με τις εφαρμογές που σε εξαπατουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billdanos είπε

Άρα καλά τα υπολόγισα. Στα 2.6 μύρια, φαντάσου πόσες χιλιάδες είναι οι αντίστοιχα προβληματικές εφαρμογές! Ξέφραγο αμπέλι... :)

+πολλα μυρια fake εφαρμογές

+ open source και πράσσειν άλογα

+ full κατασκοπεία απο τη Γουγλα

+ ενα σωρό ρίσκα ασφαλειας

+ performance σαν τη γιαγια μου που τρωει με μασελα

+ μεγαλο ποσοστο incompatibility σε hardware καθε καασκευαστη

+ κατεβασμα αναβαθμίσεων / ενημερώσεων με το τσουβάλι και καθημερινά (ελεος)

+ rootαρισμα ακομη κ απο την κουτσή Μαρια με αποτελεσμα τεράστιο ρισκο ασφαλειας

ρε παιδια, οχι αλλο καρβουνο. Μα καλα, τοσος κοσμος μασουλαει κουτοχορτο; που φτασαμε ρεεεεεε

Επεξ/σία από mader
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, mader said:

+πολλα μυρια fake εφαρμογές

+ open source και πράσσειν άλογα

+ full κατασκοπεία απο τη Γουγλα

+ ενα σωρό ρίσκα ασφαλειας

+ performance σαν τη γιαγια μου που τρωει με μασελα

+ μεγαλο ποσοστο incompatibility σε hardware καθε καασκευαστη

+ κατεβασμα αναβαθμίσεων / ενημερώσεων με το τσουβάλι και καθημερινά (ελεος)

+ rootαρισμα ακομη κ απο την κουτσή Μαρια με αποτελεσμα τεράστιο ρισκο ασφαλειας

ρε παιδια, οχι αλλο καρβουνο. Μα καλα, τοσος κοσμος μασουλαει κουτοχορτο; που φτασαμε ρεεεεεε

Τις fake εφαρμογές τις έχω στο τέλος της λίστας μιας το χειρότερο που μπορεί να κάνουν είναι το να πείσουν κάποιον να πληρώσει για να τις κατεβάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, afantos said:

Βασικά είναι γνωστό ότι όπως ισχύει για τα PC-Mac παρόμοια είναι η κατάσταση για τα iOS-Android, ή χρυσοπληρώνεις και είσαι πιο ασφαλής ή δεν κατεβάζεις ότι βρεις από όπου το βρεις. Πάντως καλό είναι στην Google να προσέξουν λίγο.

Οι χακερς δεν δίνουν δεκάρα για το MacOS. Δεν έχει ψωμί για αυτούς.

Παρεμπιπτόντως, καλό σουρωτήρι το MacOS. Κάποιες λίγες φορές που ασχολήθηκαν οι χακερς ήταν παιδική χαρά.

 

@ontopic

Δεν φταίει η Google άμα ο χρήστης πατάει "Allow" σε όλα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τις fake εφαρμογές τις έχω στο τέλος της λίστας μιας το χειρότερο που μπορεί να κάνουν είναι το να πείσουν κάποιον να πληρώσει για να τις κατεβάσει. 

ναι, θα συμφωνήσω. Απλά να διευκρινίσω οτι δεν ειμαι Iphonακιας. Ειχα WP απο το 2014 μεχρι και τον προηγούμενο μηνα όπου μου έσπασε... και ετσι αναγκαστικά δουλεύω με ενα Iphone X απο amazon.

φαίνεται ξεκάθαρα στις αγγελίες μου που ζητάω Lumia 950XL

Επεξ/σία από mader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, costis ni είπε

Ξέχασες οτι είναι και οι πιό πλυμένοι. Οχι σαν εμάς τους κατσαπλιάδες του Android.

μυριζουν και γαριφαλο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...