Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s (προσφορά από germanos.gr)


ChrisN.S.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, MakisCE είπε

τεχνικά δεν είναι λάθος, καθώς θα πάρεις την ταχύτητα του δίσκου (όταν τη χρειαστείς).
Το λέω με την έννοια ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο υποσύστημα που να μπλοκάρει την απόδοση του δίσκου (bottleneck)

ίσως δεν κολάει στο δόγμα VFM (value for money), που οι περισσότεροι πήραμε αυτό το φορητό.
Αν έχεις πάρει το φορητό πχ 250€, δεν πας εύκολα να δώσεις 100€ για δίσκο, κ.ο.κ.

Εγώ π.χ. λέω να δώσω 50-60€ και είμαι ανάμεσα στην επιλογή
1) 250gb NVMe + 1TB
2) 500gb SATA SSD   (και κενό το M2 για το μέλλον)  και ο 1ΤΒ να γίνει εξωτερικός

Επειδή και εγώ το παρέλαβα το laptop, μάλλον θα πάω στην 2η λύση που λες. Καμία πρόταση για 500 αρι ssd? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 583
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω πως πρέπει να αναφέρει όποιος αγόρασε το λάπτοπ την αναβάθμιση που του έκανε σε δίσκο ή σε μνήμη με τα συγκεκριμένα προιόντα , ποιες ενέργειες έκαναν ,τι αποτέλεσμα είχαν στη λειτουργία του , ώστε να βοηθήσουν κάποιους σαν εμένα π.χ.  που δεν έχουν αγγίξει ακόμη το λάπτοπ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε πιο πίσω, εγώ έβαλα μνήμη 4gb crucial ddr4 στα 2400 και τον 970 Evo 250gb. Όλα μαζί 100 ευρώ. Πιο πάνω χάνεται το vfm του μηχανήματος κατά τη γνώμη μου. 

Τα 250 gb είναι υπεραρκετά και το μηχάνημα έγινε πολύ γρήγορο με δίσκο κ μνήμη. 

Έκανα και τον hdd εξωτερικό με ένα case και είμαι οκ. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω διαβάσει όλα, αλλά καλό είναι τώρα να αναφερθούν κάπως συγκεντρωτικά αφού έχει περάσει αρκετός χρόνος από την αγορά του και πολλοί  το έχουν αναβαθμίσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james9tito είπε

Ψάξε πιο πίσω, εγώ έβαλα μνήμη 4gb crucial ddr4 στα 2400 και τον 970 Evo 250gb. Όλα μαζί 100 ευρώ. Πιο πάνω χάνεται το vfm του μηχανήματος κατά τη γνώμη μου. 

Τα 250 gb είναι υπεραρκετά και το μηχάνημα έγινε πολύ γρήγορο με δίσκο κ μνήμη. 

Έκανα και τον hdd εξωτερικό με ένα case και είμαι οκ. 

Μήπως εννοείς 860 Evo SATA?   Νομίζω πως από ότι διάβασα σε παλιά μηνύματα  σου αυτόν έβαλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, tsaftsif είπε

Μήπως εννοείς 860 Evo SATA?   Νομίζω πως από ότι διάβασα σε παλιά μηνύματα  σου αυτόν έβαλες 

Συγνώμη τον 860 εννοούσα, sata, στην θέση του hdd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 8:40 ΠΜ, ducatileon είπε

Καλημέρα παιδιά μια βοήθεια αν γίνεται καθότι ψιλό άσχετος κατέβασα τα Windows 10 σε στικάκι τι βήματα να κάνω τώρα για να τα εγκαταστήσω; αν είναι πολλά έχετε να προτείνετε μια σελίδα που να λέει τι να κάνουμε; ευχαριστώ πολύ! 

Παιδιά κάποια βοήθεια;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έβαλαν Crucial 4GB DDR4-2400MHz. 

Είναι αυτή; 

https://www.skroutz.gr/s/8999932/Crucial-4GB-DDR4-2400MHz-CT4G4SFS824A.html

 

Ποια η διαφορά από αυτή; 

 

https://www.skroutz.gr/s/9097195/Crucial-4GB-DDR4-2400MHz-CT4G4DFS824A.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει διαθέσιμο ένα τεμάχιο, σφραγισμένο για όποιον ενδιαφέρεται

Θεσσαλονικη

ΤΕΛΟΣ

Επεξ/σία από SalonikiosLeme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα samsung 970 evo να δουλεύει μαζί με τον υπάρχοντα δίσκο και μια 4αρα μνημη και το μηχάνημα πετάει.

Tα windows τα πέρασα με clone με το samsung magician.

Κατόπιν έκανα κι ένα format στον hdd, αλλά τώρα δε μπορώ να κάνω restore τα windows γιατί λείπουν λέει κάποια αρχεία. Μπορεί να υπήρχαν αρχεία που να μεταφέρθηκαν με το clone ;

Τέσπα μικρό το κακό γιατί το laptop είναι μια χαρά ήδη και δεν είναι απαραίτητο το restore

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...