Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s (προσφορά από germanos.gr)


ChrisN.S.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 583
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, τελικά έφαγα πόρτα και από Lenovo international, οπότε θα δω μήπως το φτιάξω σε κάποιο εξωτερικό κατ/μα και φυσικά αν το κόστος είναι λογικό. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kyprianos73 είπε

Καλησπέρα, τελικά έφαγα πόρτα και από Lenovo international, οπότε θα δω μήπως το φτιάξω σε κάποιο εξωτερικό κατ/μα και φυσικά αν το κόστος είναι λογικό. Ευχαριστώ και πάλι.

Σε ποια περιοχή είσαι; Αν είσαι Αθήνα, μπορώ να σου συστήσω ένα κατάστημα, που εγώ βρήκα εξαιρετικά παιδιά και πολύ λογικές τιμές. Δεν χάνεις τίποτα να μιλήσεις μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Σε ποια περιοχή είσαι; Αν είσαι Αθήνα, μπορώ να σου συστήσω ένα κατάστημα, που εγώ βρήκα εξαιρετικά παιδιά και πολύ λογικές τιμές. Δεν χάνεις τίποτα να μιλήσεις μαζί τους.

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Δυστυχώς είμαι Θεσ/κη, βρήκα όμως ένα κατάστημα κεντρικά και το πήγα εκεί. Θα μου πουν άνευ κόστους τι έχει και πόσο θα κοστίσει ενδεχόμενη επισκευή, αν δεν αξίζει θα το παρατήσω, το είχα πάρει 280 + φπα το Μάϊο του '19.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τελικά με ενημέρωσαν ότι έχει θέμα με την μητρική και θέλουν 85Ε για επισκευή με εγγύηση 4 μηνών. Δέχτηκα με δεδομένο ότι προσωπικά το λαπτοπ με κάλυπτε γι' αυτά που ήθελα και ότι οι τιμές αντίστοιχων μοντέλων σήμερα είναι αρκετά υψηλότερες λόγων των ιδιαίτερων συνθηκών (covid κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τελικά με ενημέρωσαν σήμερα ότι δεν φτιάχνεται γενικώς και θα πάω να το παραλάβω χωρίς χρέωση. Οπότε το συγκεκριμένο το παρατάω καθώς το θεωρώ κοστοβόρο να πάω σε αλλαγή μητρικής για τόσο μικρό ποσό που είχα δώσει αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1979534733_Screenshot2021-06-17180043.png.9789fa0931cb195684c6f50edfdc2bb9.pngΤο laptop δεν υποστηριζει secure boot αρα αδυνατη η αναβαθμιση σε windows 11 που δοκιμασα.

Τσεκαρα στο bios καμια αναφορα για secure boot.

Ειναι και στους υπολοιπους ετσι?

Σε σταθερους με secure boot η εγκατασταση γινεται κανονικα χωρις προβλημα οπως τεσταρα.

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) δες κ αναβάθμισε στο πιο πρόσφατο BIOS του μοντέλου σου.

β) εμένα 2 hp πάντως έχουν secure boot

γ) γιατί βιάζεσαι να τσεκάρεις τα win11?? άσε να βγάλουν τα πρώτα bugs , τα patches, ta fixes κ μετά (in microsoft we trust !)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alextrela172 είπε

1979534733_Screenshot2021-06-17180043.png.9789fa0931cb195684c6f50edfdc2bb9.pngΤο laptop δεν υποστηριζει secure boot αρα αδυνατη η αναβαθμιση σε windows 11 που δοκιμασα.

Τσεκαρα στο bios καμια αναφορα για secure boot.

Ειναι και στους υπολοιπους ετσι?

Σε σταθερους με secure boot η εγκατασταση γινεται κανονικα χωρις προβλημα οπως τεσταρα.

Κανε αυτο και ολα οκ:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/5/2021 στις 4:16 ΜΜ, kyprianos73 είπε

Καλησπέρα τελικά με ενημέρωσαν σήμερα ότι δεν φτιάχνεται γενικώς και θα πάω να το παραλάβω χωρίς χρέωση. Οπότε το συγκεκριμένο το παρατάω καθώς το θεωρώ κοστοβόρο να πάω σε αλλαγή μητρικής για τόσο μικρό ποσό που είχα δώσει αρχικά.

Παιδιά καλησπέρα, ενημερώνω ότι τελικά δοκίμασα και σε 2ο κατάστημα την επισκευή και κατάφεραν και το φτιάξανε. Το μόνο θέμα ειναι ότι λαπτοπ δεν κλείνει από κουμπί, δηλ. χρειάζεται να το κλείσω μέσω της εντολής από τα Windows.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/8/2020 στις 5:21 ΠΜ, MakisCE είπε

το ξεθάβω, για να πω 2 διαπιστώσεις στους κατόχους

1) στο m2 slot παίρνει ΚΑΙ m2 SATA SSD  (όχι μόνο NVME),   μόλις δοκίμασα έναν και πάιζει κανονικά.

2) το patch για το coil whine (υψηλής συχνότητας σπαστικός ήχος) φαίνεται να δουλεύει!
το έχει γράψει φίλος δυο σελίδες πίσω
αλλά μάλλον ήθελε να τρέξω και το ΒΑΤ αρχείο που βάζει μέσα στο C:\Drivers\Radio Freq..
κατεβάζετε απο εδώ   https://pcsupport.lenovo.com/gr/en/products/laptops-and-netbooks/300-series/330-15ikb-type-81de/downloads/DS504375
Επιτέλους ήσυχο φορητό μετά από 1+ χρόνο!   Ποτέ δεν είναι αργά.

μιας και είμαι εδώ, βάζω και το λινκ στο support για το φορητό (drivers, κλπ)
https://pcsupport.lenovo.com/gr/en/products/laptops-and-netbooks/300-series/330s-15ikb/81f5/81f500atgm/yd05695t/downloads/driver-list

Μπορείς να μου πεις ποιο μοντέλο m2 sata δοκίμασες και λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είχα δοκιμάσει έναν Intenso 128gb που είχε σε προσφορά ο Κωτσόβολος ένα φεγγάρι,

και τώρα το τρέχω με εναν sandisk x400 256gb  (νομίζω γιατί δεν το έχω μπροστά μου)

Επεξ/σία από MakisCE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...