Προς το περιεχόμενο

Η αγορά των smartphones στην Ελλάδα για το 2018


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Το δημοφιλέστερο μοντέλο της Apple στην Ελλάδα για το 2018 ήταν το iPhone 6s με χωρητικότητα 32GB''

Μου θύμισε κάτι άλλες εποχές που έβλεπες αριστερά και δεξιά ''μπεβέ'' 316. Ένα σκαρί τεράστιο αλλά στα 1600 γιατί τόσο φτωχομπινές είμαι και τόση πόζα θέλω να κάνω. 

Τελικά είμαστε Θεϊκός λαός, Τελος 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά η έρευνα έγινε στους επίσημους εισαγωγείς και στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων ένα τεράστιο ποσοστό ίσως και 50% που αγοράζει απο skroutzoμαγαζα είναι απ έξω.... αυτή την στιγμή πρώτη στην Ελλάδα είναι η Xiaomi, δεύτερη η Samsung, τρίτη η Huawei και τέταρτη η Apple...  η MLS ζήτημα είναι αν κατέχει ένα 3-4%....αν κάνουν τις έρευνες σε Γερμανούς Vodafone και Wind ε ναι εκεί η MLS μπορεί να βγει κ πρώτη! 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, tz_aristotelis είπε

Η έρευνα πως έγινε? Από τους επίσημους εισαγωγείς η πήραν υπόψη και τα σκρουτζομαγαζα?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι η χιαομι πρέπει να είναι πιο ψηλά. 

Η βασικότερη  ερώτηση.

Μιας και στο άρθρο γίνεται αναφορά για τα 2 χρόνια επίσημης παρουσίας στην Ελλάδα, θεωρώ πως αφορά μόνο επίσημους διανομείς/μεταπωλητές και όχι "καταστήματα skroutz". 

Θα συμφωνήσω με αυτό που λες, η XIAOMI, συνολικά, πρέπει να είναι πιο πάνω. Βασικά παντού βλέπω SAMSUNG, HUAWEI, XIAOMI. H Apple πρέπει να έχει πέσει σημαντικά, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν έχει ένα αξιόλογο ποσοστό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χώρες σαν την Ελλάδα (οικονομικά) η apple πρέπει να είναι πρώτη σε πωλήσεις μεταχειρισμένων ή παλαιότερων μοντέλων που ίσως να τα φτάνει το πορτοφόλι. Γι’αυτο και κοιτάνε 6s φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coffeex είπε

Ποιος αγοράζει MLS ;;;;;  🤢 

Πάτε καλά ρε;;

C5EB51C8698C8854A495DA3DC9979943AE435512

Σας εχει κάνει ο Τσουκαλας να τον βλέπετε ακομα και όταν γραφετε στο insomnia...............

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα iPhone 6 και 7 έχουν μπει σχεδόν σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων σε μεγάλες προσφορές κ προωθητικές ενέργειες(όπως επιδότηση κτλ) για να  διώξουν το stock που έχει ξεμείνει γι αυτό και οι μεγάλες τους πωλήσεις αλλά μιλάμε πάντα απο τον επίσημο διανομέα. Όταν ο κλασικός Έλληνας ποζεράς και ποζερού μπορεί να πάρει μηλαράκι με 200-300 ευρώ δεν τον νοιάζει τι σάπιο μήλο περνει φτάνει να είναι μήλο! 

Επεξ/σία από elessar86
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, malm32 είπε

6,4% για την apple πολυ μου φαίνεται για Ελλαδα με αυτες τις τιμες. Προφανως οι περισσοτεροι θα αγορασαν παλιοτερα μοντελα (iphone 8 και πισω)

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι μόνο 6,4% το ποσοστό της αφού το 99% του παγκόσμιου club βρίσκεται εδώ στο Ινσόμνια 😂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συναισθηματικους λογους και ως το μοναδικο iPhone που εχουμε ακομα στην οικογενεια, λεω για το 6s σαν τον Christoph Waltz στο Inglourious Basterds...Braavo!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...