Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitor


gostoso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος Χ και είμαι στην αναζήτηση για ένα monitor 27”-32”. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο/α; Θα πρέπει να πάω αποκλειστικά σε Amd freesync μιας και η κάρτα γραφικών ειναι amd? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς αυτό να είναι "νόμος" θα ήταν καλό θα είναι να πας σε κάποιο δοκιμασμένο Freesync/adaptive Sync Monitor,φαντάζομαι πως θα θέλεις να είναι 4Κ και πιθανώς να υποστηρίζει και HDR ? αν είναι έτσι,αν και έχουν πέσει πολύ οι τιμές,δεν τα λές και φτηνά (ιδιαίτερα Εν Ελλάδι) υπάρχουν και τα στάνταρ χωρίς HDR που πάλι θα έχουν καλή εικόνα και είναι περισσότερα και σαφώς πιο φτηνά,όμως αν θές και HDR εκεί είναι λιγότερα τα μοντέλα και βέβαια ακριβότερα,σε αυτό το link θα βρείς κάποια με πραγματικό HDR (οχι μαιμούδες...)https://displayhdr.org/certified-products/ ,όπως και νάχει τουλάχιστον σίγουρα δεν χρειάζεσαι refresh rates πάνω απο 60hz,το 27άρη είναι για μένα οτι πρέπει εκτός αν έχεις χώρο/χρήμα και θές κάτι μεγαλύτερο οπότε πας σε 32'' υπάρχουν διάφορα μοντέλα που έχω δει με μια μικρή ερεύνα,αυτά είναι κυρίως σε μάρκες Asus,LG,Samsung και Viewsonic B)

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...