Προς το περιεχόμενο

Ανεπιθύμητη σύνδεση στο ίντερνετ


georgie_boy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

Εδώ και αρκετό καιρό κατά τις 19:37 η μάνα μου καθημερινά λαμβάνει μήνυμα από την COSMOTE (έχει what's up) ότι έχει συνδεθεί στο ίντερνετ με 0,2Ε/ΜΒ ενώ δεν έχει καν ενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων.  Στην αρχή της είπα μάλλον κατά λάθος θα ενεργοποιεί τα δεδομένα χωρίς να το καταλάβει, αλλά σήμερα συνέβη μπροστά στα μάτια μου! Δεν ήταν ενεργοποιημένα τα δεδομένα και το έλαβε την ίδια ώρα με τα προηγούμενα μηνύματα! Έκανα ελέγχους για ιούς και δεν βρήκα τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; (Εννοείται δοκίμασα να παρω τηλ στο 13888 αλλά τελείωσαν οι μονάδες της και δεν θέλει να βάλει τώρα άλλη κάρτα γιατί θα της την φάνε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, georgie_boy είπε

Γεια χαρά!

Εδώ και αρκετό καιρό κατά τις 19:37 η μάνα μου καθημερινά λαμβάνει μήνυμα από την COSMOTE (έχει what's up) ότι έχει συνδεθεί στο ίντερνετ με 0,2Ε/ΜΒ ενώ δεν έχει καν ενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων.  Στην αρχή της είπα μάλλον κατά λάθος θα ενεργοποιεί τα δεδομένα χωρίς να το καταλάβει, αλλά σήμερα συνέβη μπροστά στα μάτια μου! Δεν ήταν ενεργοποιημένα τα δεδομένα και το έλαβε την ίδια ώρα με τα προηγούμενα μηνύματα! Έκανα ελέγχους για ιούς και δεν βρήκα τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; (Εννοείται δοκίμασα να παρω τηλ στο 13888 αλλά τελείωσαν οι μονάδες της και δεν θέλει να βάλει τώρα άλλη κάρτα γιατί θα της την φάνε)

μα στο 13888 χρεωνετε η κληση οχι η διαρκεια. παρε απο ενα σταθερο να συνενοηθεις γτ τσαμπα θα χρεωνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, georgie_boy είπε

Γεια χαρά!

Εδώ και αρκετό καιρό κατά τις 19:37 η μάνα μου καθημερινά λαμβάνει μήνυμα από την COSMOTE (έχει what's up) ότι έχει συνδεθεί στο ίντερνετ με 0,2Ε/ΜΒ ενώ δεν έχει καν ενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων.  Στην αρχή της είπα μάλλον κατά λάθος θα ενεργοποιεί τα δεδομένα χωρίς να το καταλάβει, αλλά σήμερα συνέβη μπροστά στα μάτια μου! Δεν ήταν ενεργοποιημένα τα δεδομένα και το έλαβε την ίδια ώρα με τα προηγούμενα μηνύματα! Έκανα ελέγχους για ιούς και δεν βρήκα τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; (Εννοείται δοκίμασα να παρω τηλ στο 13888 αλλά τελείωσαν οι μονάδες της και δεν θέλει να βάλει τώρα άλλη κάρτα γιατί θα της την φάνε)

Το ίδιο ακριβώς φίλε μου έπαθα και εγώ, άκου να δεις  τι γίνεται κάθε μέρα 3 το μεσημέρι  με χρέωναν για σύνδεση στο ιντερνετ και λέω αφού  είναι κλειστά δεδομενα γιατι τραβαει ιντερνετ;  παίρνω cosmote σε εξαλη κατάσταση γιατί με λέγανε κάτι πράγματα ότι το smatrphone το κουμπί για τα δεδομένα είναι αφής δεν είναι διακόπτης στο κινητό, με βγάλανε την συσκευή ότι φταίει χίλιες δυο δικαιολογίες, με επέστρεψαν το 1Ε πίσω έχασα συνολικά 5€ απατεώνες και τελικά με βάλανε ασφάλεια στα δεδομένα δηλαδή να ζητάω εγώ πότε να τραβήξει 1€ και όχι αυτόματα άλλα έχασα πόσα λεφτά μην τους αφήνεις είναι απάτες του ΟΤΕ πολύ ωραίο σχέδιο βρήκανε για  να τα αρπαξουνε 

Επεξ/σία από panos0100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgie_boy είπε

Γεια χαρά!

Εδώ και αρκετό καιρό κατά τις 19:37 η μάνα μου καθημερινά λαμβάνει μήνυμα από την COSMOTE (έχει what's up) ότι έχει συνδεθεί στο ίντερνετ με 0,2Ε/ΜΒ ενώ δεν έχει καν ενεργοποιημένη τη σύνδεση δεδομένων.  Στην αρχή της είπα μάλλον κατά λάθος θα ενεργοποιεί τα δεδομένα χωρίς να το καταλάβει, αλλά σήμερα συνέβη μπροστά στα μάτια μου! Δεν ήταν ενεργοποιημένα τα δεδομένα και το έλαβε την ίδια ώρα με τα προηγούμενα μηνύματα! Έκανα ελέγχους για ιούς και δεν βρήκα τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; (Εννοείται δοκίμασα να παρω τηλ στο 13888 αλλά τελείωσαν οι μονάδες της και δεν θέλει να βάλει τώρα άλλη κάρτα γιατί θα της την φάνε)

Είναι η υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass που και εγώ πριν δύο μήνες είχα τέτοιο θέμα.

Τώρα είμαι κομπλέ.

Για να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass στείλτε δωρεάν SMS με την φτάση END DAY στον αριθμό 1333.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, saruman123 είπε

Είναι η υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass που και εγώ πριν δύο μήνες είχα τέτοιο θέμα.

Όντως αυτό ήταν! Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...