Προς το περιεχόμενο

Ο πελάτης δεν παραλαμβάνει την παραγγελια του με αντικαταβολη

Common_Sense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αντικαταβολή γι αυτό έχει μερικά euro παραπάνω. Για την χασούρα του 5% που δεν θα παραλάβει για όπιο λόγο θέλει.

Προτιμώ την αντικαταβολή γιατί αν η courrier δεν φέρει το αντικείμενο σε 15 μέρες(όταν έχει φτάσει και άπλα θέλουν να πάω εγώ εκεί) δηλώνω άρνηση παραλαβής και αντί να περιμένω τα λεφτά ένα μηνά να επιστραφούν δεν χάνω καθόλου το χρόνο μου.

Επεξ/σία από boombastik
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Κοίτα: από μικρό με έμαθαν να αγοράζω κάτι αν έχω τα λεφτά και για αυτόν τον λόγο πάντα αγόραζα με κάρτα/paypal προπληρώνοντας το προϊον. Λόγο επαρχίας αγοράζω ηλεκτρονικά τουλάχιστον τα τελευταία 10

Βγάλε την αντικαταβολή από μέθοδο πληρωμής, τι την θες πίτσα είναι;

Τί λέτε ρε πάτε καλά...από πού ως που πρέπει ο πελάτης να έχει το ακριβές ποσό... Δηλαδή αν περιμένεις κάτι που κάνει 61€ και έχεις 65 τι θα σου πει ότι δεν έχει ταμείο;;; Να κόψει το σβέρκο του να βρ

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, boombastik είπε

Η αντικαταβολή γι αυτό έχει μερικά euro παραπάνω. Για την χασούρα του 5% που δεν θα παραλάβει για όπιο λόγο θέλει.

Προτιμώ την αντικαταβολή γιατί αν η courrier δεν φέρει το αντικείμενο σε 15 μέρες(όταν έχει φτάσει και άπλα θέλουν να πάω εγώ εκεί) δηλώνω άρνηση παραλαβής και αντί να περιμένω τα λεφτά ένα μηνά να επιστραφούν δεν χάνω καθόλου το χρόνο μου.

μα τα χρηματα δεν τα παιρνει το καταστημα.. τα παιρνει η κουριερ..

Με λιγα λογια , κατ εμε, βγαινει το συμπερασμα οτι οι κουριερ καθε λογης ειναι η κυρια αιτια που υπαρχει εντονο προβλημα... δεν ξερω πως, ισως εκει θα επρεπε να επικεντρωθουν τα "πυρα" ολων μας..

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ορμώμενος από το άλλο θέμα με τις εκπτώσεις σε nike μπήκα να παραγγείλω στο επίσημο σάητ της Nike και όταν έβαλα να πληρώσω με αντικαταβολή μου έβγαλε αυτό και θυμήθηκα τη συζήτηση εδώ

νικε.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όσο μπορώ παραγγέλνω με αντικαταβολή, ώστε να μην με νοιάζει καθόλου για την κάθε ACS και ΓΤ που φέρνει χαρτάκια. Έτσι εάν έρθει χαρτάκι, αρχικά επικοινωνώ τηλεφωνικά με την κούριερ και αν αρνηθούν "δεύτερη προσπάθεια" παράδοσης ή αν δεν μου το σηκώνουν, στη συνέχεια ενημερώνω ευγενικά το e-shop μέσω τηλεφώνου ότι δεν μπορώ να παραλάβω οπουδήποτε αλλού πέρα από την πόρτα/έδρα μου (που άλλωστε αυτή την υπηρεσία έχω συμφωνήσει να πληρώσω), ότι η κούριερ με την οποία συνεργάζονται αρνείται να παραδώσει, και ότι λυπάμαι.

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.