Προς το περιεχόμενο

Ο πελάτης δεν παραλαμβάνει την παραγγελια του με αντικαταβολη


Common_Sense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά παρακαλώ τη βοήθεια σας γιατι ειμαι ανιδεος απο τη μεθοδο πληρωμης με αντικαταβολη αλλα σημερα ετυχα να παραγγειλω ετσι.Μου ηρθαν με UPS κατι προιοντα και μου λεει το παιδι 'δεν εχω ταμειο" οποτε αναγκαστηκα να τρεχω στο απεναντι μαγαζι να κανω το ποσο ακριβες.Αφου ομως πανω στο χαρτι της UPS ελεγε οτι ειναι με μετρητα εδω ποιος επρεπε να παει να χαλασει εγω ή επρεπε να εχει το παιδι χρηματα πανω του αφου η ιδια η ups το ειχε σημειωμενο?

 

Spoiler

Αισθανθηκα λιγο χαζος γιατι δεν ξερω πιανου ευθυνη ειναι οταν ετρεχα να βρω που να χαλασω.Ρωταω εαν ειναι την αλλη φορα που να μου τυχει να του πω φιλε προβλημα σου.Αλλα σημερα επειδη δεν εχω γνωσεις απλως ετρεχα εγω ο παραληπτης.

 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, jerry banana είπε

παιδιά παρακαλώ τη βοήθεια σας γιατι ειμαι ανιδεος απο τη μεθοδο πληρωμης με αντικαταβολη αλλα σημερα ετυχα να παραγγειλω ετσι.Μου ηρθαν με UPS κατι προιοντα και μου λεει το παιδι 'δεν εχω ταμειο" οποτε αναγκαστηκα να τρεχω στο απεναντι μαγαζι να κανω το ποσο ακριβες.Αφου ομως πανω στο χαρτι της UPS ελεγε οτι ειναι με μετρητα εδω ποιος επρεπε να παει να χαλασει εγω ή επρεπε να εχει το παιδι χρηματα πανω του αφου η ιδια η ups το ειχε σημειωμενο?

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αισθανθηκα λιγο χαζος γιατι δεν ξερω πιανου ευθυνη ειναι οταν ετρεχα να βρω που να χαλασω.Ρωταω εαν ειναι την αλλη φορα που να μου τυχει να του πω φιλε προβλημα σου.Αλλα σημερα επειδη δεν εχω γνωσεις απλως ετρεχα εγω ο παραληπτης.

 

παρτο το αυγο και κουρευτω,κανονικα η μεταφορικη πρεπει να εχει ρεστα η να στα φερει ομως το συνηθης ειναι να τα παρει και να τα στειλει πισω ,αυτη ετσι και αλλιως θα πληρωθει για το δρομολογιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, slk200gr είπε

παρτο το αυγο και κουρευτω,κανονικα η μεταφορικη πρεπει να εχει ρεστα η να στα φερει ομως το συνηθης ειναι να τα παρει και να τα στειλει πισω ,αυτη ετσι και αλλιως θα πληρωθει για το δρομολογιο

Ρε φίλε ήταν αμήχανο φουλ ,όταν μου είπε δεν έχω ταμείο λέω τώρα τι να του πω αφού δεν έχει λεφτά.Και έτρεχα σαν τον μ@@@α.Αυτο που λες σκέφτηκα και εγώ.Αλλα τουλάχιστον από την μια το έφεραν άλλοι υπάλληλοι περνούσαν με ένα μαγικό χαρτάκι κίτρινο που λέει "δεν σας βρήκαμε ....." Αλλά ξενερα πάντως να τρέχει ο πελάτης ενώ κανονικά η εταιρεία πρέπει να ενημερώνει ή να του δίνει λεφτά .Ξέρω ότι θα μπορούσα να του πω φίλε δεν εχω και να ερχόταν άλλη φορά αλλά μέχρι τότε ψάξε βρες .

 

 

Spoiler

5 ευρώ ήταν η διαφορά για να μην νομίζεις κανείς που το διαβάζει ότι ήταν πολλά τα ρέστα .

 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εσυ δεν ήξερες πόσο εχει; Και να έχεις ακριβώς το ποσό, ετσι γίνονται οι δουλειές.

Το ήξερα ρε φίλε αλλά 5 ευρώ δεν είχα .Είχα περισσότερα εκτός από τα 5 που κάνουν το ακριβές .Πρώτη φορά ακούω δεν έχω ταμείο ......Μετά σου λέει UPS .Και σου λέω εγώ πάει στα κομμάτια μένω σε κεντρική περιοχή έχω κάπου να πεταχτω .Εάν κάποιος σαν και εμένα μένει ερημικά τον καλέσει έχει τα 30 ευρώ αλλά δεν του βγαίνουν 25(σαν και εμένα ) γιατί δεν έχω τάλιρο . Πρέπει να περιμένει άλλη μέρα ?Απαράδεκτο .Εφόσον το χαρτί έλεγε επάνω  αντικαταβολή πρέπει να έχει τουλάχιστον  ένα τάλιρο ο μεταφορέας .Δεν ειναι ότι του ήρθε προ εκπλήξεως .

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

παιδιά παρακαλώ τη βοήθεια σας γιατι ειμαι ανιδεος απο τη μεθοδο πληρωμης με αντικαταβολη αλλα σημερα ετυχα να παραγγειλω ετσι.Μου ηρθαν με UPS κατι προιοντα και μου λεει το παιδι 'δεν εχω ταμειο" οποτε αναγκαστηκα να τρεχω στο απεναντι μαγαζι να κανω το ποσο ακριβες.Αφου ομως πανω στο χαρτι της UPS ελεγε οτι ειναι με μετρητα εδω ποιος επρεπε να παει να χαλασει εγω ή επρεπε να εχει το παιδι χρηματα πανω του αφου η ιδια η ups το ειχε σημειωμενο?

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αισθανθηκα λιγο χαζος γιατι δεν ξερω πιανου ευθυνη ειναι οταν ετρεχα να βρω που να χαλασω.Ρωταω εαν ειναι την αλλη φορα που να μου τυχει να του πω φιλε προβλημα σου.Αλλα σημερα επειδη δεν εχω γνωσεις απλως ετρεχα εγω ο παραληπτης.

 

Έχει απαντηθεί ήδη. Εφόσον περίμενες πακέτο καλό θα ήταν να έχεις προβλέψει.

Δεν είναι "σουβλάκια" να έχει να σου χαλάσει... 🙃

43 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εσυ δεν ήξερες πόσο εχει; Και να έχεις ακριβώς το ποσό, ετσι γίνονται οι δουλειές.

Σωστός!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kormos είπε

Έχει απαντηθεί ήδη. Εφόσον περίμενες πακέτο καλό θα ήταν να έχεις προβλέψει.

Δεν είναι "σουβλάκια" να έχει να σου χαλάσει... 🙃

Σωστός!

Δεν μιλάω μόνο για εμένα γενικά δεν είχε  καθόλου λεφτά αυτό μου φάνηκε περίεργο ενώ η εταιρεία είχε γράψει πάνω αντικαταβολή.Και είμαστε και σε εποχές που δεν έχει όλος ο κόσμος ψιλά στο σπίτι του καθώς συνήθως δουλεύει η κάρτα.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Μηχάνημα pos γιατί δεν είχε? 

Δεν είχε φίλε λογικά ,όμως επειδή είχα βάλει με αντικαταβολή . Εδώ δεν είχε λεφτά  καθόλου πάνω του....Πολύ περίεργη στάση γενικά ή λάθος της εταιρείας ή του μεταφορέα .Ναι ξέρω πως με αντικαταβολή φυσικά φροντίζει ο πελάτης να έχει αλλά που να έχει ο καθένας ψιλά σπίτι του τις ημέρες που διανύουμε και σχεδόν όλα εάν όχι όλα είναι με κάρτα .Που 5 ευρώ ήταν όχι να τον τρελάνω τον άνθρωπο.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που είναι αντικαταβολή, οφείλει να έχει ταμείο. Ξέρει οτι θα τον πληρώσεις, από την στιγμή που προσφέρει τέτοια υπηρεσία, οφείλει να την προσφέρει ολοκληρωμένη.

Στην περίπτωση σου έκανες το βέλτιστο για να εξυπηρετηθείς. Για την UPS ήταν μεγάλη μανούρα μόνο και μόνο που έχασε χρόνο να σε περιμένει ενώ θα μπορούσε απλά να κουβαλάει ένα μικρό ταμείο για τις αντικαταβολές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Από την στιγμή που είναι αντικαταβολή, οφείλει να έχει ταμείο. Ξέρει οτι θα τον πληρώσεις, από την στιγμή που προσφέρει τέτοια υπηρεσία, οφείλει να την προσφέρει ολοκληρωμένη.

Στην περίπτωση σου έκανες το βέλτιστο για να εξυπηρετηθείς. Για την UPS ήταν μεγάλη μανούρα μόνο και μόνο που έχασε χρόνο να σε περιμένει ενώ θα μπορούσε απλά να κουβαλάει ένα μικρό ταμείο για τις αντικαταβολές.

Φίλε σκέφτηκα στην αρχή (όχι για παράπονο ) αλλά επειδή δεν γνωρίζω να τους καλούσα να ξέρω τουλάχιστον τι παίζει έτσι ώστε την άλλη φορά να έχω χαλάσει και τρέξει ήδη και όχι τη τελευταία στιγμή καθώς και εγώ περίμενα αυτό που είπες.Με το σκεπτικό πως "έλα μωρέ 5 ευρώ δεν θα έχει κάνω του ψιλά " αλλά δεν είχε τίποτα ο φίλος.Αλλος όμως παίζει σίγουρα να έκανε παράπονα και όχι για κακια αλλά κανείς τον άλλον να τρέχει για 5 ευρώ .Και για εμένα όπως προανέφερα πάει στα κομμάτια ο άλλος από επαρχία ή και εγώ δεν ξέρω που θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία είναι " Πληρωμή μετρητά με την παράδοση" όχι "Πληρωμή ακριβώς του ποσού αλλιώς χαίρετε"

Αφού θα πληρωθείς αντικαταβολή, πρέπει να έχεις ταμείο, σίγουρα όχι σουβλατζίδικου/βενζινάδικου, αλλά ένα υποτυπώδες ταμείο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Η υπηρεσία είναι " Πληρωμή μετρητά με την παράδοση" όχι "Πληρωμή ακριβώς του ποσού αλλιώς χαίρετε"

Αφού θα πληρωθείς αντικαταβολή, πρέπει να έχεις ταμείο, σίγουρα όχι σουβλατζίδικου/βενζινάδικου, αλλά ένα υποτυπώδες ταμείο.

 

Άστα φίλε δεν ξέρω ίσως έπεσα σε περίπτωση ή σε καινούργιο που δεν ξέρει τη δουλειά.

32 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Αν είχε ταμείο μαζί του θα ζητούσε διπλό μισθό, ένα του διανομέα και ένα του ταμεία.

Φίλε δεν ξέρω πως δουλεύει η ups αλλά να μην έχεις καθόλου λεφτά επάνω σου δεν είναι ωραίο .Γιατί εάν εγώ δεν είχα κοντά μου μαγαζί θα έπρεπε να περιμένω να βρω κατάστημα γύρω μου για 5 ευρώ.Ειανι λίγο μικρό για το κύρος της εταιρείας  εάν φέρεις την επωνυμία UPS να μην έχεις άσε τα 5 ευρώ .Καθόλου λεφτά επάνω σου.Ποιος πελάτης τα έχει ακριβώς 100% κανεις .Γιατί μπορεί κάποια πόσα να μην είναι 30 εμένα ήταν για την ακρίβεια 27.50 και έπρεπε να φάω 10 λεπτά στο βενζινάδικο να μου τα δίνει ακριβώς .Δηλαδή έλεος.Τα 25αρια και τα 30αρια τα είπα για να γίνει ευανάγνωστο.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...