Προς το περιεχόμενο

Η δωρεάν υπηρεσία VPN του Opera έρχεται τώρα ενσωματωμένη και στην έκδοση Android του browser


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

αλλαζω συνεχεια browsers γιατι παντα κατι με χαλαει. τωρα γυρισα ξανα σε firefox μετα απο κανα χρονο με τον οπερα και σου προτεινω να μεινεις στο firefox

Φίλε τον firefox δεν τον αλλάζω, είναι ο κύριος μου browser ... όμως εδώ μιλάμε για vpn και απ ότι μου λέει ο φίλος πιο πάνω ο opera είναι καλύτερος γιατί είναι proxy.

Θα το ψάξω και θα δω...

Επεξ/σία από nhzt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Ωραία, γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το 1.1.1.1 για αντίστοιχες δουλειές που μπορείς να κάνει με το built-in VPN

το 1.1.1.1 είναι dns μόνο, δεν σε καθυστερεί σε αντίθεση με το vpn που θα πηγαίνει πιο αργά. Αν έκανες την δουλειά σου με αυτό (πχ πρόσβαση σε πειρατικά), τότε μείνε με αυτό, είναι πιο γρήγορο. Αν θες περισσότερη ανωνυμία, τότε πήγαινε στο vpn.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα που είχα δοκιμάσει το συγκεκριμένο browser vpn (?!?), ήταν εξαιρετικά αργό και το ξήλωσα. Σίγουρα δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις από μια free υπηρεσία αλλά αν θέλετε να κάνετε σοβαρή δουλειά, μόνο στα επί πληρωμή vpns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι άλλο. Θα μπορούμε να έχουμε αμερικανικό Netflix με αυτόν τον τρόπο; Στην desktop έκδοση γίνεται αυτό; Ή δεν γίνεται να το ρυθμίσεις να παίρνει πάντα αμερικανική τοποθεσία, οπότε δεν είναι αξιόπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duende είπε

και μονο που ανηκει πλεον στους κινεζους τον καθιστα μη αξιοπιστο και ειδικα στο θεμα vpn, ειναι αστειο να μιλαμε για "ασφαλεια".

εντάξει, εννοείται ότι δεν τους έχουμε καμία εμπιστοσύνη, αλλά και ένας νορμάλ χρήστης το vpn του οπερα θα το χρησιμοποίησει για να μπει σε κανένα τορρεντάδικο, netflix κλπ, δεν θα χτυπήσει την νσα από εκεί. Απλά είναι ένα δωρεάν και πανεύκολο στην χρήση vpn γιατί συνήθως για τον αρχάριο τα 'καλά' vpn θέλουν λίγο κόπο και εκμάθηση.

εμένα μ'αρέσει σαν ιδέα η πλαινή μπάρα που έχει και whatsapp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εσείς που ρωτάτε για το Netflix γιατί δεν κάνετε μια δοκιμή στα γρήγορα;

Να αγοράσουμε μια συνδρομή εννοείς στα γρήγορα στα τυφλά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Istros είπε

Πολύ καλή προσθήκη στον opera Android.Στο iOS συνήθως αργεί κάνα-δυο χρονακια

στο ios στηνεις ενα vpn και παιζει με ολους τοςσ browsers.η βαζεις μια free εφαρμογη

σαν το 1.1.1.1 αν δεν σου κοβει.σιγα να μην περιμενω τον οπερα να μου δωσει vpn .

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, FELIX είπε

στο ios στηνεις ενα vpn και παιζει με ολους τοςσ browsers.η βαζεις μια free εφαρμογη

σαν το 1.1.1.1 αν δεν σου κοβει.σιγα να μην περιμενω τον οπερα να μου δωσει vpn .

Για τον opera αναφέρει το άρθρο.Σιγουρα υπάρχουν πολλές εναλλακτικές επιλογές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...