Προς το περιεχόμενο

To Spotify "σκληραίνει" την στάση του απέναντι στους ad-blockers με παύσεις και τερματισμούς λογαριασμών


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Δηλαδή όσοι χρησιμοποιούν Tweaked Spotify++ τι θα γίνει ;

Τι είναι αυτό? Για βοήθα κι εμάς τους γηραιοτερους που δεν τα είχαμε στο χωριό μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, randomcat είπε

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται - μου φαίνεται άχρηστο. Μόνο YouTube και πειρατική μουσική από wareζάδικα και τορεντάδικα. Τα τελευταία χρόνια μάλιστα, η τσαμπατζιλίστικη αφεντιά μου αρέσκεται σε υψηλής ποιότητας FLAC.

Και εγώ ακριβώς το αντίθετο. Χρησιμοποιώ μόνο το Spotify Premium για μουσική, βαρέθηκα τη πειρατεία, τα κλειδώματα, τα σπασίματα όσο μεγάλωνα, το Youtube για μένα υπάρχει μόνο για να δω κάποια συσκευή πριν την αγοράσω, η ποιότητα της μουσικής είναι τοπ καθώς είναι loseless στα 1400kbps. Θα είχα την ίδια άποψη με σένα πριν από 10 χρόνια που ήμουν πειρατής. Ούτε διαφήμιση να έκανα. :P

Επεξ/σία από Crypton-R-
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Crypton-R- είπε

Και εγώ ακριβώς το αντίθετο. Χρησιμοποιώ μόνο το Spotify Premium για μουσική, βαρέθηκα τη πειρατεία, τα κλειδώματα, τα σπασίματα όσο μεγάλωνα, το Youtube για μένα υπάρχει μόνο για να δω κάποια συσκευή πριν την αγοράσω, η ποιότητα της μουσικής είναι τοπ καθώς είναι loseless στα 1400kbps. Θα είχα την ίδια άποψη με σένα πριν από 10 χρόνια που ήμουν πειρατής. Ούτε διαφήμιση να έκανα. :P

Δεν υπάρχουν όμως κλειδώματα και σπασίματα στην πειρατεία της μουσικής ούτε και εκπτώσεις στην ποιότητα. Υπάρχουν FLAC και lossless για τα πάντα αν θες.

Άσε που, πόση μουσική να θέλεις ποια ώστε να πρέπει να την πληρώνεις; Έχω κατεβάσει τόσα τραγούδια που σπάνια έχω την επιθυμία να κατεβάσω κάτι καινούργιο, ακόμα και αν είναι τζάμπα! Βολεύομαι και με YouTube, συμπληρωματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StefGTC είπε

Παραήταν καλό για να είναι αληθινό. Καλά ήταν όσο κράτησε. 

 

1 ώρα πριν, John911 είπε

 Μάαααλιστα....είμαι σίγουρος ότι όλο και κάποια έρευνα θα παίζει, για την εισαγωγή διαφημίσεων στα όνειρα μας, σε κάποιο υπόγειο...

 

42 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Αλοιμονο,

να δω ποτε θα μπουν διαφημισεις αναμεσα σε καθε μας κλανια.

 

29 λεπτά πριν, el97639 είπε

2 μερες πριν το spotify εγινε κερδοφορο για πρωτη φορα στην ιστορια του και τωρα αρχιζει το αρμεγμα.

Τι φάση ρε μάγκες? Ηλίθιοι είναι οι υπάλληλοι να δουλεύουν και να προσφέρουν τέτοια υπηρεσία και να την έχετε εσείς τζάμπα?

 

Επίσης κάπου έχετε μπερδευτεί. Δεν έβαλε τώρα διαφημίσεις ("παραηταν καλό" κτλ) από πάντα είχε για να έχει έσοδα από τους τζαμπατζηδες.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, randomcat είπε

Δεν υπάρχουν όμως κλειδώματα και σπασίματα στην πειρατεία της μουσικής ούτε και εκπτώσεις στην ποιότητα. Υπάρχουν FLAC και lossless για τα πάντα αν θες.

Άσε που, πόση μουσική να θέλεις ποια ώστε να πρέπει να την πληρώνεις; Έχω κατεβάσει τόσα τραγούδια που σπάνια έχω την επιθυμία να κατεβάσω κάτι καινούργιο, ακόμα και αν είναι τζάμπα! Βολεύομαι και με YouTube, συμπληρωματικά.

Το ξέρω πως υπάρχουν γιατί το έκανα παλιότερα αλλά κάθε τρεις και λίγο γίνεται κάτι με όλα αυτά, κάτι δε θα βρεις, κάτι θα κλειδώσει, τρως το χρόνο σου τσάμπα. Οπότε πληρώνεις κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Επίσης γιατί να κατεβάσεις τραγούδια να σου ποιάνουν χώρο στο δίσκο, να ψάχνεις που είναι κτλ, και αν θες καινούργιο άντε πάλι ψάξιμο και κατέβασμα. Απλά ότι βγαίνει ανοίγω την τελευταία τοπ λίστα και είναι έτοιμα όλα μέσα. Τέλος πάντων, θέλω να καταλήξω ότι κερδίζεις χρόνο και ταλαιπωρία, αλλά δίνεις χρήμα. Όπως βολεύεται κανείς. Και τέλος, η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική!

Επεξ/σία από Crypton-R-
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικα το ειχα δωρεαν και μου εσπαγε τα νευρα. Ακουγα διαφημισεις, μπορουσα να κανω skip 6 times in an hour και λοιποι περιορισμοι. Το αλλαξα σε premium και ηρεμησα. Μπορω να κατεβασω τα τραγουδια και να τα ακουω offline (no data usage) and way better sound quality.

Επεξ/σία από Iris_89
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Crypton-R- είπε

Το ξέρω πως υπάρχουν γιατί το έκανα παλιότερα αλλά κάθε τρεις και λίγο γίνεται κάτι με όλα αυτά, κάτι δε θα βρεις, κάτι θα κλειδώσει, τρως το χρόνο σου τσάμπα. Οπότε πληρώνεις κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Επίσης γιατί να κατεβάσεις τραγούδια να σου ποιάνουν χώρο στο δίσκο, να ψάχνεις που είναι κτλ, και αν θες καινούργιο άντε πάλι ψάξιμο και κατέβασμα. Απλά ότι βγαίνει ανοίγω την τελευταία τοπ λίστα και είναι έτοιμα όλα μέσα. Τέλος πάντων, θέλω να καταλήξω ότι κερδίζεις χρόνο και ταλαιπωρία, αλλά δίνεις χρήμα. Όπως βολεύεται κανείς.

Εγω χρησιμοποιώ Google play music  κανα χρονο τωρα, και μόνο για τις προτάσεις που σου κάνει για μουσική που μοιάζει με αυτά που έχεις ακούσει μεχρι τώρα αξίζει. Εχω ανακαλυψει ενα καρο συγκροτήματα που αλλιως δεν θα τα μάθαινα ποτέ. Χαλαρά αξίζει το premium σε αυτές τις υπηρεσίες, μακάρι να κερδίζουν και κάτι οι καλλιτέχνες εν τέλη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, JcD είπε

Τι είναι αυτό? Για βοήθα κι εμάς τους γηραιοτερους που δεν τα είχαμε στο χωριό μας!

Μη εξουσιοδοτημένη εφαρμογή για ios (no jailbreak). Δηλαδή free premium. Αν και τη χρησιμοποιώ σπάνια, από περιέργεια θέλω να δω αν θα κλειδώσουν τον λογαριασμό :P.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JcD είπε

Εγω χρησιμοποιώ Google play music  κανα χρονο τωρα, και μόνο για τις προτάσεις που σου κάνει για μουσική που μοιάζει με αυτά που έχεις ακούσει μεχρι τώρα αξίζει. Εχω ανακαλυψει ενα καρο συγκροτήματα που αλλιως δεν θα τα μάθαινα ποτέ. Χαλαρά αξίζει το premium σε αυτές τις υπηρεσίες, μακάρι να κερδίζουν και κάτι οι καλλιτέχνες εν τέλη.

Δεν έχω δοκιμάσει το Google Play Music η αλήθεια είναι, αλλά ναι γενικά τα premium αξίζουν. Το ίδιο έχω πάθει και με το Spotify με τις προτάσεις που σου βγάζει με βάση αυτά που ακούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους γιατι μεχρι και προβατα μας λενε καποιοι επειδη Ω ΘΕΟΙ πληρωνουμε για τις υπηρεσιες που χρησιμοποιουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Crypton-R- είπε

Δεν έχω δοκιμάσει το Google Play Music η αλήθεια είναι, αλλά ναι γενικά τα premium αξίζουν. Το ίδιο έχω πάθει και με το Spotify με τις προτάσεις που σου βγάζει με βάση αυτά που ακούς.

Κοίτα κι εγώ με spotify ξεκίνησα αλλά για κάποιο λόγο έχανα συνεχώς τα αποθηκευμένα offline τραγούδια. Το πρόβλημα ήταν γενικευμένο, δεν ξερω αν το έφτιαξαν τώρα πάντως προτιμώ το user interface του spotify και θα επέστρεφα πιθανός αν ήξερα ότι λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι να γίνω γραφικός. Υπάρχει κάποιος που ακούει μη εμπορική ηλεκτρονική μουσική εδώ μέσα να μου πει τι ακούει στο spotify; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...