Προς το περιεχόμενο

Αγόρασα την RTX 2080 aorus xtreme


georgito1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mcrae13 είπε

Θα συμφωνήσω με τον @BabisTs

Επίσης μην είστε τόσο σίγουροι για το οτι δεν έχει πρόβλημα με το σύστημά του,Ακόμα και σε 1440p δεν θα έχει την απόδοση που πρέπει.

Θέλετε πείτε το μπουκάλι,θέλετε σανδάλι,έτσι είναι. Κάτι η συχνότητα,κάτι οι μνήμες,κάτι το bandwith κλπ  ,η αναβάθμιση είναι σχεδόν αναγκαστική αν θέλει να ευχαριστηθεί την κάρτα.Ακόμα και για 60fps gaming θα έχει θέματα με τα drops.

Επίσης ρε TS , πως μπόρεσες και σύνέδεσες το καρτόνι σε αυτή την οθόνη?? Εγώ θα νόμιζα πως θα την χαλάσω ... :P  :P 

Σανδάλι φίλε. Γουστάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εφτιαξα συστημα φιλου προσφατα ο οποιος ηθελε να παιζει pubg κυριως αλλα γενικα μονο first person shooter games 144+ και με μια 1070ti,9600k(χωρις overclock)  και τις TridentZ(τις φτηνες) στα 3200mhz  κατω απο 150 δεν εχει πεσει ποτε σε high κυριως settings. 144hz tn panel 1ms σε fps games ειναι αλλη φαση. Αν γενικα θες να παιζεις competitive fps παιχνιδια μην πας σε 2k,παρε 1080p οθονη 144hz και πειραξε τα settings να βγαζεις τα fps και θα γουσταρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα budget.... Η σίγουρη λύση αλλά και ακριβή είναι σίγουρα το total upgrade σε cpu/mobo/ram και μετά πας σε ότι ανάλυση αλλά και hz monitor που θες.... Αλλά αν δεν το σκέφτεσαι αυτό,  σαν εναλλακτική  είναι ή  να πουλήσεις  την 2080 και να πάς σε στυλ κάρτας  2060/2070  ή αγοράζεις monitor 27ρι 1440p και είσαι κατά 90% καλύτερα από ότι είσαι τώρα που παίζεις στα 1680Χ1050.....Όπως είπε και ο @mcrae13 σε κάποιες περιπτώσεις θα έχεις μπουκάλι και κάποια frame drops ακόμα (κυρίως σε cpu intensives games και κάποιων κακογραμμένων γενικά games).... Αλλά στην πλειονότητα των Games (single player κυριως ) θα είσαι οκ...και θα έχεις και ένα jet monitor για το επόμενο σου rig.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, georgito1991 είπε

ειναι τοσο ομορφη .... που δεν με νιαζει ... χαχαχαχα

για παρτυ σου και αυτη.....

52309311_407094026710451_4481381469490511872_n.jpg

Ωραία όντως, τη ρυθμίζεις και μέσω fusion ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα  πρότεινα να πάρει ένα πολύ καλό 27αρι Μόνιτορ , και τα άλλα να  τα αφήσει όπως είναι .

Πολλά θέματα ακούμε  για τις καινούργιες 20αρες της πράσινης ή είναι ιδέα μου . Και από οδηγούς ,απότι διαβάζω , αρκετά θέματα . Μόνο στις τιμές είναι κορυφή η πράσινη , εκεί δεν αφήνει κανέναν να την προσπεράσει.... 

Επεξ/σία από evkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εχω μπει και εγω σε σκεψεις να αλλαξω καποια πραγματα στο pc λογω του οτι μας πιανει μια τρελα .(πειτε το υπερκαταναλωση??)Τελευταια προσθηκη στο συστημα ηταν gtx 1070oc . Λοιπον να σας πω πως με ενα mobo msi Z68A-GD80 (G3), επεξεργαστη i7 2700k , ram 16gb 1333, ολα σε ssd , υδροψηξη i100. Να σας πω πως παιζει ολα τα games σταθερα πανω απο 100 frames στην asus 24" 1080p 144hz (asus vg248). Pubg 110-120 frames και ολα high, bf1 πανω απο 100 ολα high. Και μετα αναρωτιεμαι ...αξιζει να σκασω παλι κανα 1000αρικο για mobo,επεξεργαστη,μνημες για να λεω οτι πιανω τοσα χ frames??? Συγνωμη αν πεταχτηκα σαν ασχετος...

Επεξ/σία από alkisopc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, alkisopc είπε

Ρε παιδια εχω μπει και εγω σε σκεψεις να αλλαξω καποια πραγματα στο pc λογω του οτι μας πιανει μια τρελα .(πειτε το υπερκαταναλωση??)Τελευταια προσθηκη στο συστημα ηταν gtx 1070oc . Λοιπον να σας πω πως με ενα mobo msi Z68A-GD80 (G3), επεξεργαστη i7 2700k , ram 16gb 1333, ολα σε ssd , υδροψηξη i100. Να σας πω πως παιζει ολα τα games σταθερα πανω απο 100 frames στην asus 24" 1080p 144hz (asus vg248). Pubg 110-120 frames και ολα high, bf1 πανω απο 100 ολα high. Και μετα αναρωτιεμαι ...αξιζει να σκασω παλι κανα 1000αρικο για mobo,επεξεργαστη,μνημες για να λεω οτι πιανω τοσα χ frames??? Συγνωμη αν πεταχτηκα σαν ασχετος...

Αν έχεις αρκετά λεφτά ώστε και να χαλάσεις δεν σε νοιάζει ναι μπορείς αλλά την γραφικών δεν χρειάζεται να την αλλάξεις μια χαρά είναι ωστόσο από τον ι7 2700κ που έχεις μπορείς να πας σε ryzen 3xxx όταν βγουν η σε κατι πιο ακριβό όπως ι7 9ΧΧΧ (πιστεύω οι ryzen 3xxx θα είναι καλύτεροι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, alkisopc είπε

Ρε παιδια εχω μπει και εγω σε σκεψεις να αλλαξω καποια πραγματα στο pc λογω του οτι μας πιανει μια τρελα .(πειτε το υπερκαταναλωση??)Τελευταια προσθηκη στο συστημα ηταν gtx 1070oc . Λοιπον να σας πω πως με ενα mobo msi Z68A-GD80 (G3), επεξεργαστη i7 2700k , ram 16gb 1333, ολα σε ssd , υδροψηξη i100. Να σας πω πως παιζει ολα τα games σταθερα πανω απο 100 frames στην asus 24" 1080p 144hz (asus vg248). Pubg 110-120 frames και ολα high, bf1 πανω απο 100 ολα high. Και μετα αναρωτιεμαι ...αξιζει να σκασω παλι κανα 1000αρικο για mobo,επεξεργαστη,μνημες για να λεω οτι πιανω τοσα χ frames??? Συγνωμη αν πεταχτηκα σαν ασχετος...

Θα σου απαντήσω λέγοντάς σου οτι προσπαθώ τελευταία να βρω έναν καλό λόγο να αλλάξω σύστημα (απλά επειδή με πιανει κάθε 4-5 χρόνια αμοκ) και έχοντας 980ti αλλά ακόμα δεν μπορώ να βρω πρακτικό λόγο. Εκτός αν θες να ασχολήσε με νούμερα οπου εκεί είναι άλλου είδους... "χόμπι" και δεν έχει να κάνει με το πόσο gamer είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχουν τα εξής θέματα

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών 

 

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106) 

για όποιον θέλει να ποστάρει κάτι σχετικά τούτο εδώ εκτός από οτι να ναι αρχίζουμε και το επεκτείνουμε και με άσχετα θέματα σε σχέση με το αρχικό ερώτημα.....αν είναι έτσι να ρωτήσω και εγώ τι λάστιχα να βάλω στην μπέμπα.......dunlop ή pirelli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Stamer είπε

Θα σου απαντήσω λέγοντάς σου οτι προσπαθώ τελευταία να βρω έναν καλό λόγο να αλλάξω σύστημα (απλά επειδή με πιανει κάθε 4-5 χρόνια αμοκ) και έχοντας 980ti αλλά ακόμα δεν μπορώ να βρω πρακτικό λόγο. Εκτός αν θες να ασχολήσε με νούμερα οπου εκεί είναι άλλου είδους... "χόμπι" και δεν έχει να κάνει με το πόσο gamer είσαι.

Επειδή και εγώ σκέφτομαι ακριβώς με τον ίδιο τρόπο με εσένα (η τελευταία πρόφαση που βρήκα για νέο pc ήταν να φτιάξω ένα ακόμα χώρο εργασίας ώστε να μην χρειάζεται να πηγαίνω στο γραφείο αλλά να μην δουλεύω και μέσα στο σπίτι.....) μπορώ να σου δώσω ένα λόγο, πλέον μπορείς να έχεις 4 πυρήνες στα 4ghz με μία καλή gpu χωρίς να ακούγετε τίποτα. Τροφοδοτικό, gpu δεν γυρίζουν καν τα ανεμιστηράκια, οι επεξεργαστές έχουν stock ανεμιστηράκι αθόρυβο και δεν ανεβάζουν θερμοκρασία (εκτός αν τον πας αρκετά πάνω από 4), περιμένω τώρα και ένα νέο κουτί ώστε να έχω επιλογή silence ή airflow. Την ημέρα δεν ξέρεις καν αν δουλεύει όταν δεν βάζεις game και το βράδυ τον ακούς μόνο αν κάνεις overclock, η κατανάλωση ρεύματος είναι αστεία εντελώς, βλέπω κάτι 2watt σε idle από το CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aorus είπε

Yπάρχουν τα εξής θέματα

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών 

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106) 

για όποιον θέλει να ποστάρει κάτι σχετικά τούτο εδώ εκτός από οτι να ναι αρχίζουμε και το επεκτείνουμε και με άσχετα θέματα σε σχέση με το αρχικό ερώτημα.....αν είναι έτσι να ρωτήσω και εγώ τι λάστιχα να βάλω στην μπέμπα.......dunlop ή pirelli

continental να βάλεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stamer είπε

Ωραία όντως, τη ρυθμίζεις και μέσω fusion ή κάτι τέτοιο?

εχει λογισμικο ναι .... rgp fushion, aorus egnine

5 ώρες πριν, BabisTs είπε

Όλα είναι θέμα budget.... Η σίγουρη λύση αλλά και ακριβή είναι σίγουρα το total upgrade σε cpu/mobo/ram και μετά πας σε ότι ανάλυση αλλά και hz monitor που θες.... Αλλά αν δεν το σκέφτεσαι αυτό,  σαν εναλλακτική  είναι ή  να πουλήσεις  την 2080 και να πάς σε στυλ κάρτας  2060/2070  ή αγοράζεις monitor 27ρι 1440p και είσαι κατά 90% καλύτερα από ότι είσαι τώρα που παίζεις στα 1680Χ1050.....Όπως είπε και ο @mcrae13 σε κάποιες περιπτώσεις θα έχεις μπουκάλι και κάποια frame drops ακόμα (κυρίως σε cpu intensives games και κάποιων κακογραμμένων γενικά games).... Αλλά στην πλειονότητα των Games (single player κυριως ) θα είσαι οκ...και θα έχεις και ένα jet monitor για το επόμενο σου rig.....

βασικα ηθελα να κανω και καιργιο pc  αλλα ειπα να περιμενω μεχρι του χρονου που θα βγουν οι ddr5 (ετσι λενε) γιαυτο και πηρα μια δυνατη καρτα για να με κρατισει ψηλα στο gaming και να ειμαι ετοιμος για το μεγαλο βημα :P .... αλλα θα βγουν το 2020 οι ddr5 ; η ειναι φημες ? πιος ξερει .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, aorus είπε

Yπάρχουν τα εξής θέματα

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών 

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106) 

για όποιον θέλει να ποστάρει κάτι σχετικά τούτο εδώ εκτός από οτι να ναι αρχίζουμε και το επεκτείνουμε και με άσχετα θέματα σε σχέση με το αρχικό ερώτημα.....αν είναι έτσι να ρωτήσω και εγώ τι λάστιχα να βάλω στην μπέμπα.......dunlop ή pirelli

Pirelli για μενα😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε εγώ έχω τον i7 4770 (όχι τον Κ) και μία RX 580. Στο Battlefield V στα 1440p παίζω 90-110 fps με medium settings με την κάρτα καρφωμένη στο 99% και την cpu το ίδιο ενώ αν κατέβω στα 1080p παίζω με 100-120fps  με την gpu στο 40-50% και την cpu 100%. Επομένως, αυτό που σου λένε τα παιδιά είναι σωστό. Η cpu σου θέτει τους περιορισμούς καθώς μπορεί να δώσει συγκεκριμένα fps είτε σε 1080 ειτε σε 1440. Η διαφορά είναι ότι στην 1η περίπτωση δεν ζορίζεις καθόλου την GPU ενώ στην 2η την ζορίζεις. Πάρε σύντομα οθόνη να δεις το φως σου.

Επεξ/σία από project.breeze
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...