Προς το περιεχόμενο

Αγόρασα την RTX 2080 aorus xtreme


georgito1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

11 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ενταξει οχι τοσο υπερβολικα πραγματα.Αν δεν εχει ασχοληθει κιολας δε θα μπορεσει να το τραβηξει τοσο.Και με ενα ηπιο 4.5 και τις μνημες στα 2400 καλα θα ειναι.4/8 ειναι ,θα τη παλεψει.

Όταν είχα 4790Κ και sli 980ti στα 4.4ghz έτρωγα ελαφρύ μπουκάλι.... Από τα 4.7ghz και πάνω δεν ένοιωθε τίποτα ο haswell.... Θελει οπωσδήποτε δυνατά ρολόγια στα cores & υψηλή cache καθως και υψηλά χρονισμενες ράμ με σφιχτά timmings για 1080p/144hz με τόσο δυνατή gpu.... Δεν νομίζω να μπορεί  να περιστρεψει τόσο ψηλά τον 4770Κ....χωρια ότι πρέπει να προσέξει και τα vcore σε πυρήνα / cache/ Ddr3..... Για μένα προτιμότερο είναι ένα 1440p monitor και καθάρισε ο TS. Το 1080p /144hz με δυνατή gpu θέλει βοήθεια και από μνήμες αλλά και από cpu για να αποδώσει χωρίς μπουκάλι ....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα συμφωνήσω με τον @BabisTs

Επίσης μην είστε τόσο σίγουροι για το οτι δεν έχει πρόβλημα με το σύστημά του,Ακόμα και σε 1440p δεν θα έχει την απόδοση που πρέπει.

Θέλετε πείτε το μπουκάλι,θέλετε σανδάλι,έτσι είναι. Κάτι η συχνότητα,κάτι οι μνήμες,κάτι το bandwith κλπ  ,η αναβάθμιση είναι σχεδόν αναγκαστική αν θέλει να ευχαριστηθεί την κάρτα.Ακόμα και για 60fps gaming θα έχει θέματα με τα drops.

Επίσης ρε TS , πως μπόρεσες και σύνέδεσες το καρτόνι σε αυτή την οθόνη?? Εγώ θα νόμιζα πως θα την χαλάσω ... :P  :P 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Θα συμφωνήσω με τον @BabisTs

Επίσης μην είστε τόσο σίγουροι για το οτι δεν έχει πρόβλημα με το σύστημά του,Ακόμα και σε 1440p δεν θα έχει την απόδοση που πρέπει.

Θέλετε πείτε το μπουκάλι,θέλετε σανδάλι,έτσι είναι. Κάτι η συχνότητα,κάτι οι μνήμες,κάτι το bandwith κλπ  ,η αναβάθμιση είναι σχεδόν αναγκαστική αν θέλει να ευχαριστηθεί την κάρτα.Ακόμα και για 60fps gaming θα έχει θέματα με τα drops.

Επίσης ρε TS , πως μπόρεσες και σύνέδεσες το καρτόνι σε αυτή την οθόνη?? Εγώ θα νόμιζα πως θα την χαλάσω ... :P  :P 

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει και εγώ με λίγα λόγια μ****** αγορά έκανα πωλείται το ποιος τη θέλει μου λέει .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Θα συμφωνήσω με τον @BabisTs

Επίσης μην είστε τόσο σίγουροι για το οτι δεν έχει πρόβλημα με το σύστημά του,Ακόμα και σε 1440p δεν θα έχει την απόδοση που πρέπει.

Θέλετε πείτε το μπουκάλι,θέλετε σανδάλι,έτσι είναι. Κάτι η συχνότητα,κάτι οι μνήμες,κάτι το bandwith κλπ  ,η αναβάθμιση είναι σχεδόν αναγκαστική αν θέλει να ευχαριστηθεί την κάρτα.Ακόμα και για 60fps gaming θα έχει θέματα με τα drops.

Επίσης ρε TS , πως μπόρεσες και σύνέδεσες το καρτόνι σε αυτή την οθόνη?? Εγώ θα νόμιζα πως θα την χαλάσω ... :P  :P 

Θες να δειξεις καποιο bench?

γιατι κι εγω νομιζω οτι σε 1440p o παλιος ι7 του θα κανει περιπατο... και οκ τα 144 μπορει να μην τα δινει η cpu παντου αλλα στα 60 fps θα χει προβλημα λογω επεξεργαστη? οτι βγαζει 140 fps ανετα η 2080 σε ολα τα τελευταια games @1440p ultra τωρα, οποτε θα ναι cpu limited. :P

μιλαμε για οverwatch pubg και csgo η μιλαμε για 2019 ΑΑΑ games? γιατι αν μιλαμε για low spec παιχνιδια που καποιοι θελουν 3000 fps για να χαιρονται, πασο... αν μιλαμε για graphicaly intensive games ομως, μαλλον θα εκπλαγεις ποσο χαμηλα καθεται και ξυνεται η cpu σε σχεση με τη gpu σου αν κατσεις να το μετρησεις

Επεξ/σία από rofl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, georgito1991 είπε

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει και εγώ με λίγα λόγια μ****** αγορά έκανα πωλείται το ποιος τη θέλει μου λέει .....

Απλώς βολευόσουν και με μια 2060 για αυτό που θες να κάνεις...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Απλώς βολευόσουν και με μια 2060 για αυτό που θες να κάνεις...  

its too late ....

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Απλώς βολευόσουν και με μια 2060 για αυτό που θες να κάνεις...  

εχω πεσει στα βαρια τωρα ... εχω μια πανισχιρη καρτα και πανεμορφη και δεν μπορω να την αξιοπιισω ..... if you know what i feel :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ιδανικο θα ηταν μια 2070 γιαυτα που θες, αλλα νταξ μη σκας, με μια καλη οθονη θα χαρεις παιχνιδι, και δεν μπορεις ουτε καν να το φανταστεις γιατι τωρα η οθονη σου ειναι για να το πω ευγενικα ψιλοχρεπι. και μια χαρα θα αξιοποιηθει η 2080.

και ας βγει οποιος ασχετος το νομιζει να μου πει οτι μεθαυριο στο μετρο δεν θα του κανει διαφορα η 2080 απο την 2070 αν παρει καλη οθονη.

ειμαι σιγουρος οτι καποιος ειναι αρκετα αδαης για να το πιστευει. :P

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

το ιδανικο θα ηταν μια 2070 γιαυτα που θες, αλλα νταξ μη σκας, με μια καλη οθονη θα χαρεις παιχνιδι, και δεν μπορεις ουτε καν να το φανταστεις γιατι τωρα η οθονη σου ειναι για να το πω ευγενικα ψιλοχρεπι.

i know bro.... thats why i want change it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgito1991 είπε

its too late ....

παρε κανα τέτοιο 

  αφου θες 24αρη και θα πάιζεις καλύτερα απο οτι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

παρε κανα τέτοιο 

  αφου θες 24αρη και θα πάιζεις καλύτερα απο οτι τώρα

Προς το παρόν Σκέφτομαι να πάρω τα βουνά , ειναι και αυτο μια λυση ε ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

παρε κανα τέτοιο 

  αφου θες 24αρη και θα πάιζεις καλύτερα απο οτι τώρα

 παντως ρε παιδιά Μακάρι να μπορούσα να σας μεταφέρω με μία φωτογραφία το πόσο όμορφη είναι αυτή η κάρτα την έχω ερωτευτεί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, georgito1991 είπε

 παντως ρε παιδιά Μακάρι να μπορούσα να σας μεταφέρω με μία φωτογραφία το πόσο όμορφη είναι αυτή η κάρτα την έχω ερωτευτεί......

Αμα δεν πάρεις οθόνη της προκοπής, την κάρτα θα μείνεις να κοιτάς :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stamer είπε

Αμα δεν πάρεις οθόνη της προκοπής, την κάρτα θα μείνεις να κοιτάς :P

ειναι τοσο ομορφη .... που δεν με νιαζει ... χαχαχαχα

11 λεπτά πριν, Stamer είπε

Αμα δεν πάρεις οθόνη της προκοπής, την κάρτα θα μείνεις να κοιτάς :P

για παρτυ σου και αυτη.....

52309311_407094026710451_4481381469490511872_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...