Προς το περιεχόμενο

App στο Google Play store έκλεβε κρυπτονομίσματα από ανυποψίαστους χρήστες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν φταιει ο γουγλης, ουτε το καταστημα.  Γιατι οσοι ασχολουνται με τα κρυπτονομισματα ξερουν οτι λιγες εφαρμογες ειναι αξιοπιστες. Ολοι σχεδον εχουν USB πορτοφολια. Σεντονια εχουν γραφτει περι τετοιων εφαρμογων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γι αυτό δεν μπορούσα να κοιμηθώ εχτές.......βρε τι πάθαμε......ειχα μια τεραστια περιουσία σε κρυπτονόμισμα και μου τη φάγανε και τώρα τι θα κάνω.......πανε τα κρυπτοοιμισματάκια μου....... βρε δε γ...... αεριτζήδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Σε ό,τι αφορά τους διαδικτυακούς κινδύνους, οι Έλληνες συμμετέχοντες στην έρευνα δήλωσαν ότι σε ποσοστό 49% έχουν λάβει μηνύματα ηλεκτρονικού «ψαρέματος» (Phishing). Το 23% έχει εκτεθεί σε κακόβουλο λογισμικό, το 13% έχει πέσει θύμα μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης στα προφίλ που διατηρεί στα social media, ενώ το 9% -σχεδόν ένας στους 10- έχει υπάρξει θύμα ηλεκτρονικής απάτης.Στην ερώτηση «Πόσες φορές ενημερώνετε το πρόγραμμα περιήγησής σας», το 22% των ερωτηθέντων λέει ότι το κάνει αρκετές φορές τον ίδιο μήνα, αλλά το 12% δήλωσε ότι το ενημερώνει λιγότερο από μία φορά κάθε έξι μήνες ενώ παραπάνω από το 14% δήλωσε ότι δεν το ενημερώνει ποτέ."

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jeiko_22 είπε

Tα εχουμέ πει και τα ξαναλέμε,
Custom rom χωρίς G-apps, ώστε να μην τρέχει στο παρασκήνιο το Google services.
Κατεβάζουμε επαληθευμένα apk...τώρα αν είσαι χαζός...,δε σου φταίει η Apple ούτε η Google.
Φυσικά πάντα προσέχουμε.

Εν αντίθεση στα προϊόντα της Apple, ανέχεσαι το κλειστό της λειτουργικό, και προχωράς στα τυφλά.

-H ιδιωτικότητα  είναι ελευθεριά-

 

Αυτά που λες το 90% των χρηστών Android θέλουν λεξικό για να τα καταλάβουν. 

Δηλαδή εμπιστεύεσαι τον developer της custom rom περισσότερο από το επίσημο λογισμικό με τα patches στην ώρα τους. Ξέρω, η απάντηση θα είναι ότι "είναι open source και ο καθένας μπορεί να ελέγξει τον κώδικα", το οποίο ισχύει αλλά για μένα δεν κάνει την custom rom ασφαλή σε καμία περίπτωση, και αμφιβάλω από αυτούς που φλασάρουν πόσοι έχουν ιδέα απο κώδικα. Δεν ξέρω και αν δουλεύουν banking apps πλέον με σπασμένη ρομ ελπίζω όχι.

Για τα g-apps δεν θα το σχολιάσω βάλε here maps, dailymotion και yahoo mail καλώς ήρθες 2005 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Fitness-tracking apps use dodgy in-app payments to steal money from unaware iPhone and iPad users"

ειπαμε ασφάλεια και ίντερνετ δεν πάνε μαζι.μην αρχίσουμε πάλι με τα σουρωτηρια.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, coffeex είπε

😛

BabyishMediocreFerret-size_restricted.gi

Που ακριβώς αναφέρεσαι?μην έχεις την εντύπωση ότι το iOS είναι ασφαλέστερο.

"Multiple apps posing as fitness-tracking tools were caught misusing Apple’s Touch ID feature to steal money from iOS users. The dodgy payment mechanism used by the apps is activated while victims are scanning their fingerprint, seemingly for fitness-tracking purposes."

Τουλάχιστον η Google την κατέβασε αμέσως από το play store.Δεν περίμενε καμία βδομαδα όπως κάνουν κάποιοι άλλοι ονόματα δεν λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stringer bell είπε

Αυτά που λες το 90% των χρηστών Android θέλουν λεξικό για να τα καταλάβουν. 

Δηλαδή εμπιστεύεσαι τον developer της custom rom περισσότερο από το επίσημο λογισμικό με τα patches στην ώρα τους. Ξέρω, η απάντηση θα είναι ότι "είναι open source και ο καθένας μπορεί να ελέγξει τον κώδικα", το οποίο ισχύει αλλά για μένα δεν κάνει την custom rom ασφαλή σε καμία περίπτωση, και αμφιβάλω από αυτούς που φλασάρουν πόσοι έχουν ιδέα απο κώδικα. Δεν ξέρω και αν δουλεύουν banking apps πλέον με σπασμένη ρομ ελπίζω όχι.

Για τα g-apps δεν θα το σχολιάσω βάλε here maps, dailymotion και yahoo mail καλώς ήρθες 2005 

Όντας ο ίδιος developer, έχω εξοικείωση στο χώρο του open source, πέρνω τις πιο απλές rom και τις συγκρίνω με τις κανονικές, προσθέτω, αφαιρώ...υπάρχει μια εμπιστοσύνη βλέπεις.

Επισκέπτεσαι google maps απο browser.

///Το κινήτο τρέχει ακόμα σαν την πρώτη μέρα μετά απο 2,5 χρόνια///
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makridis είπε

Που είστε καλέ όλοι εσείς που εξυμνείτε την Google και κράζετε την Apple;;;

Αχααχαχαχαχα απο το στομα μου το πηρες το σχολιο! Ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, billdanos είπε

Που ειναι εκείνη η εικόνα με το σουρωτήρι και τον Τσουκαλά που βάζατε στα apple topics? 😛

Μετά την Κυριακή το πέταξε το σουρωτηρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...