Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιβεβαίωσε ότι θα παρουσιάσει το foldable smartphone της στις 20 Φεβρουαρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, jack124 είπε

Ούτε καν... Κανένα από αυτά 

Στα home cinema μπορεις να πεις οτι εχει καποια καλα VFM κομματια(οχι κορυφαια), και σιγουρα δεν εχουν σχεση με την μαρκετινιστικη ιστορια των υπετιμημενων QLED τηλεορασεων.

https://familylivingtoday.com/best-home-theater-systems/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Στα home cinema μπορεις να πεις οτι εχει καποια καλα VFM κομματια(οχι κορυφαια), και σιγουρα δεν εχουν σχεση με την μαρκετινιστικη ιστορια των υπετιμημενων QLED τηλεορασεων.

https://familylivingtoday.com/best-home-theater-systems/

QLED είναι απλά μαρκετιστικό κόλπο αλά Aapl. Εγώ αγόρασα LED 4K της Samsung αλλά δεν θα αγόραζα σε καμία περίπτωση QLED, αν ήταν να δώσω πάνω από χιλιάρικο θα πήγαινα καρφί στις OLED της LG. Στα Home theater όντως μπορείς να βρεις VFM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

QLED είναι απλά μαρκετιστικό κόλπο αλά Aapl. Εγώ αγόρασα LED 4K της Samsung αλλά δεν θα αγόραζα σε καμία περίπτωση QLED, αν ήταν να δώσω πάνω από χιλιάρικο θα πήγαινα καρφί στις OLED της LG. Στα Home theater όντως μπορείς να βρεις VFM.

Δεν το συζηταμε καν αυτο...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

miniGif_20190213115931.gif

Ας ελπίσουμε ότι αυτό που παρουσίασαν ήταν καλυμμένο και δεν θα είναι τουβλο

Η συσκευή θα φυσάει, υπολόγιζε πάχος διπλωμένο λίγο μεγαλύτερο από το note 9, μέσα στον Μάιο  θα έχει παίσει στην τιμή του xs max,  θα κλάψουν μανούλες στις 20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Η συσκευή θα φυσάει, υπολόγιζε πάχος διπλωμένο λίγο μεγαλύτερο από το note 9, μέσα στον Μάιο  θα έχει παίσει στην τιμή του xs max,  θα κλάψουν μανούλες στις 20.

Το ξέρεις με σιγουριά αυτό? Εμένα μου αρέσει το concept γενικά αλλά δεν θα ξαφνιαστώ αν τελικά παρουσιάσει αυτό το τούβλο το αρχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stamer είπε

Το ξέρεις με σιγουριά αυτό? Εμένα μου αρέσει το concept γενικά αλλά δεν θα ξαφνιαστώ αν τελικά παρουσιάσει αυτό το τούβλο το αρχικό.

Το θέμα είναι τι εννοούμε με τον όρο τούβλο. Μιάμιση φορά το πάχος του note 9 είναι τούβλο, τόσο θα είναι το F.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JcD είπε

Το θέμα είναι τι εννοούμε με τον όρο τούβλο. Μιάμιση φορά το πάχος του note 9 είναι τούβλο, τόσο θα είναι το F.

Ναι... αν είναι 1,5 φορά θα είναι κορυφαίοι, δεν το βρίσκω εύκολο εγχείρημα (τουλάχιστον σε αυτή τη φάση). 2 φορές ένα note 9 είναι σίγουρα τουβλάκι αλλά και πάλι θα φαινόταν ίσως λογικό (τεχνικά μιλώντας - σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Stamer είπε

Το ξέρεις με σιγουριά αυτό? Εμένα μου αρέσει το concept γενικά αλλά δεν θα ξαφνιαστώ αν τελικά παρουσιάσει αυτό το τούβλο το αρχικό.

Τι στιγμή που έγινε η αρχή σε κάνα δυο χρόνια θα δούμε πολύ καλύτερες υλοποιήσεις.Και σε καμία πενταετία θα έχουμε και innovation

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθούν να χρησιμοποιησουν τις ευλύγιστες οθόνες που κατασκευαζουν. Η προηγούμενη ιδεα που ειχαν με τις curved οθονες τι εγινε ρε παιδια, δεν κατεκλησαν την αγορα και δεν μπηκε curved οθονη σε ολα τα κινητα τελικα? Μονο σε κατα δυο μοντελα και απο αυτα το ενα εσκασε απο την πολυ χαρα του?

Τελικα η αγορα οχι curved οθονες αλλα μονο notch οπως την Apple?

Κοιτα ρε κατι περιεργα πραγματα..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Τι στιγμή που έγινε η αρχή σε κάνα δυο χρόνια θα δούμε πολύ καλύτερες υλοποιήσεις.Και σε καμία πενταετία θα έχουμε και innovation

Εννοείς οτι σε 5 χρόνια θα έχουμε "αυτό που πραγματικά έλειπε"? :rolleyes:

Τέλος πάντων... το ερώτημα είναι τι χρειαζόμαστε πραγματικά απ'όλα αυτά... Έχουμε χάσει την μπάλα από συσκευές και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί (το καταλαβαίνω μόνο από την μεριά της επιχείρισης)

2 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Προσπαθούν να χρησιμοποιησουν τις ευλύγιστες οθόνες που κατασκευαζουν. Η προηγούμενη ιδεα που ειχαν με τις curved οθονες τι εγινε ρε παιδια, δεν κατεκλησαν την αγορα και δεν μπηκε curved οθονη σε ολα τα κινητα τελικα? Μονο σε κατα δυο μοντελα και απο αυτα το ενα εσκασε απο την πολυ χαρα του?

Τελικα η αγορα οχι curved οθονες αλλα μονο notch οπως την Apple?

Κοιτα ρε κατι περιεργα πραγματα..

Πάντως οι curved που έχω, ξέχασα από την 1η μέρα οτι έχω curved (τα μάτια μου αγνοούν αυτό το ψιλο-curve). Ίσως αν είχα αρκετά περισσότερες μοίρες καμπύλη σε > 120" κάτι να γινόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, vrwmiaris said:

Ακόμη πιο βαθιά στο πάτο η απλ.

Το τελικό "ν" παραμένει όταν η επόμενη λέξη αρχίζει από "κ, π , τ, μπ, ντ, γκ, τζ, ξ, ψ" 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Radiatedsoul είπε

Προσπαθούν να χρησιμοποιησουν τις ευλύγιστες οθόνες που κατασκευαζουν. Η προηγούμενη ιδεα που ειχαν με τις curved οθονες τι εγινε ρε παιδια, δεν κατεκλησαν την αγορα και δεν μπηκε curved οθονη σε ολα τα κινητα τελικα? Μονο σε κατα δυο μοντελα και απο αυτα το ενα εσκασε απο την πολυ χαρα του?

Τελικα η αγορα οχι curved οθονες αλλα μονο notch οπως την Apple?

Κοιτα ρε κατι περιεργα πραγματα..

Mi Mix 3 δεν έχει Notch, Galaxy s8-9-10 δεν έχουν Notch,. Είπαμε το Innovation της Apple είναι το μέλλον. Επίσης το Notch δεν το πρωτουλοποίησε η Apple αλλά η Essential.  Σε 5-6 χρόνια που θα πλασάρει Foldable iPhone θα χαρούν και οι Apple Fans. Πάλι καλά που υπάρχει και ο ανταγωνισμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Προσπαθούν να χρησιμοποιησουν τις ευλύγιστες οθόνες που κατασκευαζουν. Η προηγούμενη ιδεα που ειχαν με τις curved οθονες τι εγινε ρε παιδια, δεν κατεκλησαν την αγορα και δεν μπηκε curved οθονη σε ολα τα κινητα τελικα? Μονο σε κατα δυο μοντελα και απο αυτα το ενα εσκασε απο την πολυ χαρα του?

Τελικα η αγορα οχι curved οθονες αλλα μονο notch οπως την Apple?

Κοιτα ρε κατι περιεργα πραγματα..

Για τις edge οθόνες μιλάς? Ένα κάρο κατασκευαστές τις υιοθέτησαν, η δε τρύπα υιοθετήθηκε πριν καν βγουν τα αντίστοιχα Samsung στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...