Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιβεβαίωσε ότι θα παρουσιάσει το foldable smartphone της στις 20 Φεβρουαρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/2/2019 στις 6:05 ΜΜ, JcD είπε

Ότι βγάζει ο κινέζος είναι οι εξαγγελίες της σάμυ σε κακή ποιότητα απλά για να τις βγάλει πρώτος. Κατά τα λοιπά αυτό που πας να πεις το είπε ήδη άλλος και τον αγνοείσαμε για ευνοήτους λόγους!

Μα δεν χρειαζεται εδωσες απαντηση.

Ειπαμε ολοι οι αλλοι βγαζουν κατωτερης ποιοτητας πραγματα και μονο η Samsung ειναι κορυφη.

Α και μην ξεχασουμε στο αρχικο σχολιο να πεταξουμε χωρις λογο και την σποντα στην Apple για να παει καλα η μερα.

Στις 13/2/2019 στις 10:08 ΠΜ, JcD είπε

Ότι κάνει η σάμυ συνήθως...βγάζει τα καλύτερα τηλέφωνα της χρονιάς στις αρχές και κλείνει την χρονιά για όλους.

Κατόπιν έρχονται οι κινέζοι με τις κόπιες τους και η apple με τα παραλίγο inovation να παίρνουν απλά κομμάτι της πίτας.!

Ειπαμε καλα και χρυσα τα Samsung κινητα,αλλα ορισμενοι το εχετε τερματισει με τον ισοπεδωτισμο σας για τις αλλες εταιρειες.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα δεν χρειαζεται εδωσες απαντηση.

Ειπαμε ολοι οι αλλοι βγαζουν κατωτερης ποιοτητας πραγματα και μονο η Samsung ειναι κορυφη.

Α και μην ξεχασουμε στο αρχικο σχολιο να πεταξουμε χωρις λογο και την σποντα στην Apple για να παει καλα η μερα.

Ειπαμε καλα και χρυσα τα Samsung κινητα,αλλα ορισμενοι το εχετε τερματισει με τον ισοπεδωτισμο σας για τις αλλες εταιρειες.

Ρε'συ, ειλικρινά τώρα, στην προηγούμενη γενιά Galaxy, το s9 plus το έπαιρνες στα 700 ευρώ 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του.Το mate 20 pro έχει περάσει τους 3 μήνες κυκλοφορίας και ακόμη δεν κάνει τόσο. Ακόμα και το note 9 είχε μεγαλύτερη πτώση. Βέβαια αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι, ειδικά για ανθρώπους σαν εμένα που χάνω λεφτά στις μεταπωλήσεις. Απο'κει κι έπειτα επειδή αλλάζω 3-4 κινητά τον χρόνο, κι έχει περάσει και το mate 20 pro από τα χέρια μου φέτος, ε δεν βλέπω καλύτερη επιλογή στην σχέση απόδοση+ποιότητα/τιμή σε άλλες εταιρίες σε σχέση με την σάμυ στις ναυαρχίδες. Αυτό το νόημα έχει η υποστήριξη μου προς αυτήν την εταιρία. τα κακός κείμενα της πάντα τα τονίζω, αν με παρακολουθήσεις λίγο καιρό εδώ μέσα θα το δεις και αυτό, αλλά όταν η σάμυ ανακοινώνει αναδιπλούμενο και σκάνε οι κινέζοι μετά από λίγο και βγάζουν μία πατάτα, ε τι να πω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JcD είπε

Ρε'συ, ειλικρινά τώρα, στην προηγούμενη γενιά Galaxy, το s9 plus το έπαιρνες στα 700 ευρώ 3 μήνες μετά την κυκλοφορία του.Το mate 20 pro έχει περάσει τους 3 μήνες κυκλοφορίας και ακόμη δεν κάνει τόσο. Ακόμα και το note 9 είχε μεγαλύτερη πτώση. Βέβαια αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι, ειδικά για ανθρώπους σαν εμένα που χάνω λεφτά στις μεταπωλήσεις. Απο'κει κι έπειτα επειδή αλλάζω 3-4 κινητά τον χρόνο, κι έχει περάσει και το mate 20 pro από τα χέρια μου φέτος, ε δεν βλέπω καλύτερη επιλογή στην σχέση απόδοση+ποιότητα/τιμή σε άλλες εταιρίες σε σχέση με την σάμυ στις ναυαρχίδες. Αυτό το νόημα έχει η υποστήριξη μου προς αυτήν την εταιρία. τα κακός κείμενα της πάντα τα τονίζω, αν με παρακολουθήσεις λίγο καιρό εδώ μέσα θα το δεις και αυτό, αλλά όταν η σάμυ ανακοινώνει αναδιπλούμενο και σκάνε οι κινέζοι μετά από λίγο και βγάζουν μία πατάτα, ε τι να πω!

Γιατι ποιος ειπε οτι οι Κινεζοι ειναι καλυτεροι ή οτι η Huawei δεν εχει κανει πολλα πραγματα για σφαλιαρες(και δεν αναφερομαι μονο στις οθονες)?

Επισης που με ειδες εμενα να λεω οτι τα Samsung ειναι κακα κινητα και δεν αξιζουν ή οτι οι Κινεζοι πχ δεν αντιγραφουν και παει λεγοντας?
 

Spoiler

 

Ξεχασες μηπως για το παραπανω που αναφερεις,οτι για αυτο το λογο και ελεγα οτι δεν αξιζε το Oneplus6t οταν βγηκε(οτι δηλαδη στα ιδια χρηματα με αυτο πλεον βρισκεις το S9+)?

Και για τους Κινεζους που λες,ποσες φορες δεν εχω ερθει εναντια σε πολλους που αναφερουν τα Xiaomi για τις χαμηλες τιμες απο Κινα αλλα απο εγγυηση και υποστηριξη κουκουρουκου?

Καποτε η Samsung εβγαζε το S7edge και το λεγαμε το πιο ολοκληρωμενο κινητο(και ας ειχε Micro usb κανενα δεν τον πειραζε)και με δυνατη αυτονομια/μπαταρια.

Καποτε η Samsung στα Active κινητα εδινε 4000μπαταρια(τα σταματησε και εβγαιναν σε συγκεκριμενες χωρες),αλλα πλεον επρεπε να ανεβει η Huawei με τις μπαταριες για να δουμε 4000 μπαταρια στην S σειρα πχ.

Και ασε που οι Κινεζοι καθε χρονο παιρνουν μεγαλυτερο κομματι στην πιτα ενω Samsung και Apple μεταξυ αλλων χανουν.


 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι ποιος ειπε οτι οι Κινεζοι ειναι καλυτεροι ή οτι η Huawei δεν εχει κανει πολλα πραγματα για σφαλιαρες(και δεν αναφερομαι μονο στις οθονες)?

Επισης που με ειδες εμενα να λεω οτι τα Samsung ειναι κακα κινητα και δεν αξιζουν ή οτι οι Κινεζοι πχ δεν αντιγραφουν και παει λεγοντας?

Κανείς και πουθενά, ούτε σε κατηγορώ για κάτι, απόψεις ανταλλάξαμε με εσένα να με κατηγορείς περί θεοποιήσεως της σάμυ, αν κατάλαβα καλά, οπότε και σου απαντώ. Απλώς συνήθως οι μεταξύ μας ανταλλαγές απόψεων δεν βγάζουν πουθενά οπότε και το σχόλιο μου περί χασίματος χρόνου. Δεν πρόκειται περί θεοποιήσεως λοιπόν, απλώς σύμφωνα με την μέχρι τώρα εμπειρία μου αναμένω στις 20 ένα από τα καλύτερα κινητά του '19 το οποίο θα πωλήται γύρω στον ιούνιο σε αρκετά καλή τιμή πιθανότατα σε σχέση με τις ανταγωνιστικές ναυαρχίδες που θα βγουν μέχρι τότε. Αυτό το νόημα και η περίληψη του πρώτου σχολίου μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, JcD είπε

Δεν πρόκειται περί θεοποιήσεως λοιπόν, απλώς σύμφωνα με την μέχρι τώρα εμπειρία μου αναμένω στις 20 ένα από τα καλύτερα κινητά του '19 το οποίο θα πωλήται γύρω στον ιούνιο σε αρκετά καλή τιμή πιθανότατα σε σχέση με τις ανταγωνιστικές ναυαρχίδες που θα βγουν μέχρι τότε. Αυτό το νόημα και η περίληψη του πρώτου σχολίου μου.

Ετσι οπως το εγραψες τωρα ναι εχεις δικιο,ετσι οπως το εγραψες στην αρχη ομως αυτη την εικονα εβγαζε το τοτε μνμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, allure_boy είπε

ναι ναι    με ακουτε  ;;;;;;;;;;;; :)  ο σπαζογκλαμπανιας  ειμαι η σαμι ... βγαζει καινουριο κηνιτο ! χεστηκε η φατμε στο αλωνι  ! 

Μαλλον μπερδεψες τις εταιρειες και τα θεματα. Αλλοι βγαζουν κινητα κοπιες και 5 μοντελα ναυαρχιδες τον χρονο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με της τιμες που εχει η σαμι που μου την ειδε και απλ οχι 6.4 % θ εχει σε λιγο θα παει 1.5 % 

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μαλλον μπερδεψες τις εταιρειες και τα θεματα. Αλλοι βγαζουν κινητα κοπιες και 5 μοντελα ναυαρχιδες τον χρονο :)

 δεν  μπερδεψα τα  θεματα φιλε μου  δικαιωμα του καθενος αλλα σαμι  αντροιτ   αν δεν φτιαχτει  να ειναι τελειο το αντροιτ ποτε    ξανα.   καθαρα γουστα ειναι . που την εχει δει η σαμι και απλ  με της τιμες που εχει τουλαχιστον η απλ εχει λογισμικο αυτο πουλαει . 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, allure_boy είπε

με της τιμες που εχει η σαμι που μου την ειδε και απλ οχι 6.4 % θ εχει σε λιγο θα παει 1.5 % 

δε μπερδεψα τα  θεματα φιλε ου δικαιωμα του καθενος αλλα αντροιτ αν δεν φτιαχτει τελειο ποτε ξανα. 

Πηγαινε στο διπλα θεμα δες το Mi9 που η special edition του στην Κινα θα εχει 800ευρω(αρα Ευρωπη ισως να το δουμε στα 1000ευρω)και ασε ποιος την ειδε πως.

Σε περιπτωση που το εχεις ξεχασει, η Samsung ειναι νουμερο ενα σε πωλησεις παγκοσμιως οχι μονο στο Android αλλα και γενικα.

Αν δεν σαρεσουν οι τιμες δεν πειραζει,υπαρχουν ωραιοτατα Redmi/nokia/sony/lg φθηνοτερα κινητα για να διαλεξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πηγαινε στο διπλα θεμα δες το Mi9 που η special edition του στην Κινα θα εχει 800ευρω(αρα Ευρωπη ισως να το δουμε στα 1000ευρω)και ασε ποιος την ειδε πως.

Σε περιπτωση που το εχεις ξεχασει, η Samsung ειναι νουμερο ενα σε πωλησεις παγκοσμιως οχι μονο στο Android αλλα και γενικα.

Αν δεν σαρεσουν οι τιμες δεν πειραζει,υπαρχουν ωραιοτατα Redmi/nokia/sony/lg φθηνοτερα κινητα για να διαλεξεις.

/

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω μεγαλη ανυπομονησια για την παρουσιαση! Πιστευω πως το concept των αναδιπλουμενων οθονων θα εξελιχθει τρομερα, σιγουρα η πρωτη προσεγγιση θα ειναι καλη αλλα προφανως θα εχει περιθωρια.

Οσο σκεφτομαι ενα Note με Spen και μεγαλο μεγεθος foldable οθονης τρελαινομαι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...