Προς το περιεχόμενο

Service Opel πού;


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην κοινότητα,

Έχουμε ένα opel agila του 2011, το οποίο κάθε χρόνο του κάνουμε κανονικά τα σέρβις του στο Σφακιανάκη στο δαχτυλίδι στο Μαρούσι.

Ωστόσο, δεν είμαστε ικανοποιημένοι. Σκάει εκεί συρμός ο κόσμος, το ενδιαφέρον επί προσωπικού είναι ελάχιστο, συνήθως σου κάνουν πανάκριβες διαγνώσεις με πανάκριβα ανταλλακτικά και τα κλασικά των επίσημων αντιπροσωπειών.

Έχει κανείς κάποια πρόταση συνεργείου για σέρβις που να εμπιστεύεται στη γύρω περιοχή; Βόρεια Προάστια και Βόρεια Δυτική Αττική (Αιγάλεω - Περιστέρι - Μενίδι και πέριξ) είναι αποδεκτά. Και Εκάλη - Άγιος Στέφανος, προφανώς. 😛

Η τιμή δεν είναι το πρωτεύον, αλλά σωστοί και ισορροπημένοι μάστορες με γνώμονα την ασφάλεια και τη μακροημέρευση του οχήματος.

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε εγω το οπελακι μου 19 ετων μονο την πρωτη φορα το πηγα στην οπελ εκτοτε δεν ξαναπατησα εκει και τα σερβις τα εκανα σε ενα μαστορακι τιμιο πολυ,αμα ψαξεις θα βρεις τιμιους μαστορους υπαρχουνε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 7:24 ΜΜ, qwertyuiop2 είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα,

Έχουμε ένα opel agila του 2011, το οποίο κάθε χρόνο του κάνουμε κανονικά τα σέρβις του στο Σφακιανάκη στο δαχτυλίδι στο Μαρούσι.

Ωστόσο, δεν είμαστε ικανοποιημένοι. Σκάει εκεί συρμός ο κόσμος, το ενδιαφέρον επί προσωπικού είναι ελάχιστο, συνήθως σου κάνουν πανάκριβες διαγνώσεις με πανάκριβα ανταλλακτικά και τα κλασικά των επίσημων αντιπροσωπειών.

Έχει κανείς κάποια πρόταση συνεργείου για σέρβις που να εμπιστεύεται στη γύρω περιοχή; Βόρεια Προάστια και Βόρεια Δυτική Αττική (Αιγάλεω - Περιστέρι - Μενίδι και πέριξ) είναι αποδεκτά. Και Εκάλη - Άγιος Στέφανος, προφανώς. 😛

Η τιμή δεν είναι το πρωτεύον, αλλά σωστοί και ισορροπημένοι μάστορες με γνώμονα την ασφάλεια και τη μακροημέρευση του οχήματος.

Σας ευχαριστώ!

Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Κορωναίο στη Νέα Φιλαδέλφεια δίπλα στην εθνική οδό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, moure said:

Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Κορωναίο στη Νέα Φιλαδέλφεια δίπλα στην εθνική οδό.

Το εχω παει 3-4 φορες εκει, ακριβος μου φανηκε σε σχεση με αλλους και την τελευταια φορα μου ειχε βγαλει λαθος διαγνωση για κατι οπου παλι καλα το τσεκαρα και αλλου και εκανα τη δουλεια μου με 15 ευρω αντι για 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2019 στις 9:13 ΜΜ, kalmik είπε

Οpel ειδικευμένο στη Μεταμορφωση κοντά στο ΠΛΑΙΣΙΟ Κωνσταντόπουλος. Αξιόπιστος, πήγαινα εκεί όταν είχα το Zafira. 

Πήγαινα παλιά.Καλό εξειδικευμένο αλλά πολύ ακριβός.Μικρές διαφορές στις τιμές από τα εξουσιοδοτημένα.

Τον έκοψα και πάω στο μαστοράκι της γειτονιάς και κάνω τη δουλειά μου σε απίστευτα χαμηλότερες τιμές.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το οπελ άστρα του 5 και μια ζωή το πηγαίνω στο συνεργείο στον ισαακιδη στην Θηβών στο Περιστέρι . Κατά διαστήματα το έχω πάει και αλλού  αλλά δεν μου άρεσε η δουλειά τους και πάντα στον πρώτο κατέληγα. Είναι πιο ακριβός από άλλα συνεργεία αλλά έχω καταλήξει πως καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να μην ξανά ασχοληθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2019 στις 5:57 ΠΜ, papoys1 είπε

Πήγαινα παλιά.Καλό εξειδικευμένο αλλά πολύ ακριβός.Μικρές διαφορές στις τιμές από τα εξουσιοδοτημένα.

Τον έκοψα και πάω στο μαστοράκι της γειτονιάς και κάνω τη δουλειά μου σε απίστευτα χαμηλότερες τιμές.

Παππού δεν μας λες κ ποιός είναι μήπως γλυτώσουμε κανένα ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, bill999r είπε

Παππού δεν μας λες κ ποιός είναι μήπως γλυτώσουμε κανένα ευρώ;

Λάδια φίλτρα μπουζί και ως γνωστόν ότι άλλο μπορώ τα κάνω μόνος.

Για τα υπόλοιπα έχω δύο που πάω ένα Γέρακα έναν Γλυκά Νερά.Στα Γλυκά Νερά είναι πιο φτηνός έχει πολύ δουλειά και αν βιάζομαι πάω στον άλλο που είναι στη γειτονιά μου.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2019 στις 11:46 ΠΜ, snik είπε

Το εχω παει 3-4 φορες εκει, ακριβος μου φανηκε σε σχεση με αλλους και την τελευταια φορα μου ειχε βγαλει λαθος διαγνωση για κατι οπου παλι καλα το τσεκαρα και αλλου και εκανα τη δουλεια μου με 15 ευρω αντι για 200.

Περίεργο μου φαίνεται γιατί ο Κορωναίος θεωρείται από τους καλύτερους σε Opel (και με δική μου προσωπική εμπειρία).  Δεν είναι ο (απόλυτα) φτηνότερος αλλά κάνει καλή δουλειά. Επίσης σημαντικό για μένα οτι σε αφήνει να παρακολουθείς τις εργασίες, σου εξηγεί τι κάνουν και οτι  ο χώρος του είναι πεντακάθαρος κάτι πολύ σπάνιο για συνεργείο.

Καλά λόγια έχω ακούσει και για αυτούς αλλά δεν εχω προσωπική εμπειρία

https://www.adamservice.gr/

Aπό εξουσιοδοτημένα (καμμιά φορά χρειάζονται) προτείνω Δρόμων στο Καματερό και  http://www.motor-car.gr/archiki_selida.html   στην Λιοσίων

Μακριά από Dynamotors !!!

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παω στον Στρουμπακο στο Ιλιον (περιοχη Ραδιοφωνιας).Σερβις (το κλασικο μινιμουμ ετησιο) σε κορσακι (corsa c)  ουτε καν 2 κατοσταρικα...ο,τι μου εχει βγαλει εχει γινει σωστη δουλεια...
Εχω εμπιστοσυνη δηλ οτι γινεται σωστη δουλεια...Καποτε το πηγαινα Καλτσουνη στην Δεκελειας και εβγαζα δανειο πριν παω να πληρωσω...οι εποχες ειναι δυσκολες πλεον ομως...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από το όχημα. Αν έχεις ένα απλό αυτοκίνητο δεκαετίας+  χωρίς πολλά μπλιμπλίκια οι επιλογές είναι περισσότερες και είναι πέταμα χρημάτων να πηγαίνουμε σε εξουσιοδοτημένα.

Ενα Opel νέας γενιάς που μόλις έχει βγει από την εγγύηση θέλει τουλάχιστον εξειδικευμένο συνεργείο και όχι το "μαστοράκο" της γειτονιάς που πιθανότατα δεν θα το ξέρει καν.  Προφανώς για απλές εργασίες, πχ λιπαντικό service μπορούμε να πάμε οπουδήποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2019 στις 5:57 ΠΜ, papoys1 είπε

Πήγαινα παλιά.Καλό εξειδικευμένο αλλά πολύ ακριβός.Μικρές διαφορές στις τιμές από τα εξουσιοδοτημένα.

Τον έκοψα και πάω στο μαστοράκι της γειτονιάς και κάνω τη δουλειά μου σε απίστευτα χαμηλότερες τιμές.

Μην το λες αυτο γιατι ο εχθρος του φθηνου ειναι το φθηνοτερο!  Αν ξερεις καλο μαστορα που εχει πραγματικα καλες τιμες του πας εσυ τ ανταλλακτικα που ξερεις και τι θα μπει πανω στο αμαξι σου.. και οτι πραγματικα τα πληρωσες και αυτα σε χαμηλη τιμη!!!

πχ Ο δικο σου ποσο παιρνει εργασια για δισκοπλατο???  Μονο στα Αlfa romeo παιρνουν κατι παραπανω γιατι θελουν πολλα λυσιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...