Προς το περιεχόμενο

Στις 20 Φεβρουαρίου η Xiaomi θα παρουσιάσει επίσημα το Mi 9


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, NorgeMan είπε

Θα έχει κανονική οθόνη ή με νοτς άραγε;;

Σύμφωνα με φωτογραφίες που διέρρευσαν, η οθόνη έχει ένα μικρό notch. https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-9-leaked-images/

mi9.jpg.f30b755a4041e69a5cabf6d24bcb423d.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 hours ago, voltmod said:

Σύμφωνα με φωτογραφίες που διέρρευσαν, η οθόνη έχει ένα μικρό notch. https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-9-leaked-images/

mi9.jpg.f30b755a4041e69a5cabf6d24bcb423d.jpg

Thanks... δεν γλιτώνουμε απο το εξόγκωμα ακόμα δηλαδή... 

Επεξ/σία από billdanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποίος θα περίμενε  ότι υπάρχει και "teaser" για κινεζικό κινητό του σορού και ξεφτιλης ποιότητας.

Απλά για γέλια😂

Περιμένουμε με ανυπομονησία για τα "teasers" των BLUBO και NUIOI

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6,4 οθόνη......πήρα κινητό προχτές (αναγκαστικά γιατί χαιρέτησε της γυναίκας μου) με 5,99 οθόνη (mi mix2s) και μου φαίνεται τεράστιο.....

Και ενώ έψαχνα για κάτι πραγματάκια σε ένα κουτί βρήκα το παλίο μου Sony Χperia mini.....τα έβαλα δίπλα δίπλα και πήγα να βάλω τα κλάματα....ΤΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΡΕ ΞΕΦΤΗΛΙΣΜΕΝΟΙ? αμα ήθέλα 7 ιντες έπαιρνα ταμπλετ ή ξερω γω θα κουβάλαγα κάνα λαπτοπ στο αυτί. 

Παραλήρημα over.

Ωραία specs έχει ομορφούλη είναι, δυνατό τηλεφωνάκι θα είναι και αν εχει καλή τιμή θα "τσουλήσει" πολύ στην αγορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ακόμη teardrop Migato. Βγάλτε ρε χλεχλέδες τις ναυαρχίδες και σε πιο μικρές εκδόσεις! (aka <6)

Teardrop α λα OnePlus σίγουρα προτιμότερο του σεμεδακίου και ελπίζουμε σε τιμή αντίστοιχη του Mi 8.

Δεν βρίσκω ούτε έναν καλό λόγο για να το παρουσιάσει ακριβώς την ίδια μέρα με την επέλαση της Samsung. 

Προφανώς θα είναι δυνατή επιλογή για το 2019 αλλά περιμένουμε και Poco F2.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

1)ποτε πάλιωσε το μι8?!?

2)6,4' δηλαδη 16εκατοστά τηλέφωνο. Ηταν μικρη η 6,2'?

3) απο όλες τις φωτο που βγάλανε με το παιδάκι να κρατάει το τηλέφωνο αυτή ήταν η καλύτερη?

28-30 ειναι περιπου δεν τον λες και παιδακι απλα ειναι ασιατης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 10:43 ΜΜ, Scatman είπε

Άσχετο ...αυτή η μόδα εξ Ασίας που θέλει τα αντρικά πρότυπα ομορφιάς να είναι...νεαρά αγόρια, με πεταχτά αυτάκια και θηλυπρεπή λουκ, δε μπορώ να την καταλάβω..σημάδια των καιρών φαντάζομαι

νομίζω είναι όλοι baby face εκεί άντρες γυναίκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Lavazutra είπε

6,4 οθόνη......πήρα κινητό προχτές (αναγκαστικά γιατί χαιρέτησε της γυναίκας μου) με 5,99 οθόνη (mi mix2s) και μου φαίνεται τεράστιο.....

Και ενώ έψαχνα για κάτι πραγματάκια σε ένα κουτί βρήκα το παλίο μου Sony Χperia mini.....τα έβαλα δίπλα δίπλα και πήγα να βάλω τα κλάματα....ΤΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΡΕ ΞΕΦΤΗΛΙΣΜΕΝΟΙ? αμα ήθέλα 7 ιντες έπαιρνα ταμπλετ ή ξερω γω θα κουβάλαγα κάνα λαπτοπ στο αυτί. 

Παραλήρημα over.

Ωραία specs έχει ομορφούλη είναι, δυνατό τηλεφωνάκι θα είναι και αν εχει καλή τιμή θα "τσουλήσει" πολύ στην αγορά

Η σειρά μίνι της sony έβγαινε ακόμα μέχρι πέρυσι, όποιος θέλει την τιμάει ακόμα, εμένα μία χαρά μου φαίνονται η 7 ίντσες σε κινητό, το mate 20 X των 7.20 είναι ιδανικό, τουναντίον το note 9 μου φαίνεται μικρό πλέον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Lavazutra είπε

6,4 οθόνη......πήρα κινητό προχτές (αναγκαστικά γιατί χαιρέτησε της γυναίκας μου) με 5,99 οθόνη (mi mix2s) και μου φαίνεται τεράστιο.....

Και ενώ έψαχνα για κάτι πραγματάκια σε ένα κουτί βρήκα το παλίο μου Sony Χperia mini.....τα έβαλα δίπλα δίπλα και πήγα να βάλω τα κλάματα....ΤΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΡΕ ΞΕΦΤΗΛΙΣΜΕΝΟΙ? αμα ήθέλα 7 ιντες έπαιρνα ταμπλετ ή ξερω γω θα κουβάλαγα κάνα λαπτοπ στο αυτί. 

Αν ψαχνεις κινητο κυριως για τηλεφωνα και για χρηση με το ενα χερι λυσεις υπαρχουν σε τετοια μεγεθη,ειτε στο XZ2 compact ειτε στο pixel3,ειτε και στα νεα iphone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αν ψαχνεις κινητο κυριως για τηλεφωνα και για χρηση με το ενα χερι λυσεις υπαρχουν σε τετοια μεγεθη,ειτε στο XZ2 compact ειτε στο pixel3,ειτε και στα νεα iphone.

Μωρέ υπάρχουν...πόσο κοστίζουν όμως για να είναι κάτι τις προκοπής....το mix 2s έκατσε ευκαιρία και το πήρα 240 ευρώ (κούτα με εγγύηση infoquest) μέσω της δουλειάς μου. Σα μέθεγος ναι μεν ειναι μεγαλούτσικο και το μόνο που με χαλάει ειναι η μεταφορά του σε τσέπη, αλλιώς δεν εχω πρόβλημα.  Σαν διαστάσεις ειναι 0.5cm μεγαλύτερο του P9 που είχα.

Γενικά η τάση στα κινητά πλέον πάει στο παντοφλέ που αρχίζει και γίνεται μη πρακτική η μεταφορά αμα δεν κουβαλάς τσάντα/τσαντάκι. Οι οθονες μεγαλώνουν και καταναλώνουν ένα σκαμό μπαταρία, το βάζεις κωλότσεπη πχ και αν ξεχαστείς και κάτσεις το παίρνεις στα χέρια και και και....αντι να γινόμαστε πιο portable και ευέλικτοι, κουβαλάμε κινητό σε διαστάσεις tablet, ευαισθησίας laptop και Powerbank για να βγάλουμε την μέρα.

Πήγαινε πίσω στο 90-00 και πες μου οτι το φανταζόσουν έτσι το 2020 σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον...... Σκατά μεγάλωσα μου φαίνεται και γεροπαραξένεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν θέλεις κινητό κάτω απο 6-7 inches έχεις μόνο 3 επιλογές.... Άδικο το βρίσκω. Έπιασα ξανά μικρό (4") σε κατάστημα και ένιωσα άνθρωπος. Προσωπιικά πάνω από 5" θεωρό υπερβολή. Ούτο το δάχτυλο δεν φτάνει μέχρι το επάνω μέρος. Πόσες """ θέλεις για να δεις μια σελίδα και να δείξεις ένα βίντεο on the go .... Αλλιώς πάρε τάμπλετ. Αν κάνεις δουλειά on the go έχεις και άλλες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητό πάνω απο 150 mm αρχίζει και γίνεται μη εργονομικό για τσέπες και κράτημα,ακόμα και με ratio 16:9,πόσο μάλλον με 18:9,18:5:9,19:9,19:5:9 που ειδικά τα 2 τελευταία είναι σαν τηλεκοντρόλ.

Το καλύτερο ratio είναι το 16:9 που δυστυχώς έχει ήδη καταργηθεί.Σε ανάγνωση κειμένου(Browsing),βίντεο και φωτογραφίες,ούτε μαύρες μπάρες,ούτε μάρες κουκουνάρες με παραμορφωμένη απεικόνιση.

Επίσης ούτε notch ούτε τρύπες,το καλύτερο είναι πολύ μικρά bezel πάνω και κάτω ομοιόμορφα και στα πλάγια για να μην ακουμπάς-καλύπτεις την οθόνη.

Ας μην προσπαθούν κάποιοι να δικαιολογούν την τρύπα με την λογική οτι είναι καλύτερη απο το notch η το αντίθετο.Και τα 2 είναι λάθος υλοποιήσεις.

Μόνο με αυστηρή επιλογή συσκευής του καταναλωτή θα έβαζαν μυαλό αν πήγαιναν στράφι όλα τα κινητά με notch και τρύπα οι εταιρίες θα έβαζαν μυαλό,αφού πουλάνε θα κατασκευάζουν.

Έχουμε ήδη εδώ και καιρό την αφαίρεση θύρας 3.5mm,ραδιοφώνου,micro sd και την μη αποσπώμενη μπαταρία που ήταν το 1ο ως έλλειψη.

Είπαμε να συμβιβαστούμε αλλά το πα@@@@@ισαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 11:21 ΜΜ, voltmod είπε

https://android.gadgethacks.com/how-to/make-your-volume-buttons-control-media-volume-by-default-not-ringtones-0167039/

The volume buttons on the side of most Android devices—also known as the volume rocker—make it easy to adjust sound output without having to dig around in any settings menus.

hello captain obvious, αλλα δεν ηταν αυτο το νοημα του σχολιου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...