Προς το περιεχόμενο

Μου κλείνουν το parking. Τί να κάνω; !!


Qman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, lightsout είπε

Έχω καλέσει επανειλλειμένα για παρκαρισμένο που κλείνει εντελώς τον κάδο των σκουπιδιών. Δεν έχει έρθει ποτέ κανείς και μιλάμε για απόσταση 30 δευτερολέπτων με τα πόδια από το Τμήμα.

Γιατί δεν πετάγεσαι τότε μέχρι εκεί για face to face? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, lightsout είπε

Έχω καλέσει επανειλλειμένα για παρκαρισμένο που κλείνει εντελώς τον κάδο των σκουπιδιών. Δεν έχει έρθει ποτέ κανείς και μιλάμε για απόσταση 30 δευτερολέπτων με τα πόδια από το Τμήμα.

Αδειασέ του πάνω σε καπό και ουρανό τα σκουπίδια με ένα ωραίο σημείωμα: Δεν είχα πρόσβαση στον κανονικό λόγο ότι είσαι ηλίθιος οπότε δημιούργησα έναν καινούργιο κάδο. Πάρε τον κουβά σου πιο κάτω άλλη φορά.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lightsout είπε

Έχω καλέσει επανειλλειμένα για παρκαρισμένο που κλείνει εντελώς τον κάδο των σκουπιδιών. Δεν έχει έρθει ποτέ κανείς και μιλάμε για απόσταση 30 δευτερολέπτων με τα πόδια από το Τμήμα.

Καταγγελεια στο Εσωτερικων Υποθεσεων της Αστυνομιας και να εισαι σιγουρος οτι θα το ελεγξουν .Αλλο το εγινε μια φορα ,και αλλο το επανειλειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xp-user είπε

Καταγγελεια στο Εσωτερικων Υποθεσεων της Αστυνομιας και να εισαι σιγουρος οτι θα το ελεγξουν .Αλλο το εγινε μια φορα ,και αλλο το επανειλειμενα.

Πολύ CSI βλέπεις..  Εδω είναι Ελλαδιστάν φίλε. ΑΝ ποτέ καταφέρει να επικοινωνήσει με το Εσωτερικών Υποθέσεων και τους πει οτι πήρε για ενα κάδο σκουπιδιών στην καλύτερη περίπτωση θα λιώσουν απο τα γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, kostakis81 είπε

Φίλε μην το ψάχνεις με το γράμμα του νόμου γιατί δεν θα βγάλεις άκρη

Απλά πράγματα

Αν είναι παρκινγκ ακόμα και παράνομο εάν σε κλείνουν και δεν μπορείς να βγεις την πρώτη φορά ασε χαρτάκι

Αν όχι την δεύτερη ασε σκατα στο παρμπρίζ

Και εάν επιμένουν κάντο λαμπογιαλο

παράνομο παρκινγκ να είναι αν σε κλείνουν έχουν αφοί πρόβλημα

Και για πες μας τι αυτοκίνητα έχουν αυτοί που σε κλείνουν ?

Τίποτα σαράβαλα η τίποτα καινούργια για να καταλαβω πως είναι τοσο σιγουροι όταν κανουν τετοια κινηση ότι δεν θα τους το σπασεις με την πρωτη?

Τόση αυτοπεποίθηση πια ?

Και στους αμπελόκηπους υπάρχει ενας γύφτος(οριτζιναλ) που εχει βγάλει τελάρο μπροστά στο σπίτι του αλλά αν σου βαστάζει αντε να το βγάλεις να βάλεις το δικό σου ?

Ρε πάτε καλά ορισμενοι εδω μέσα?

Με ΠΑΡΑΝΟΜΟ παρκινγκ δεν έχει δικαίωμα να απαιτήσεις τίποτε. Ειστε καλά ρε ταλιμπάν? Λέτε στον κόσμο να προβεί σε βιαιοπραγίες ρε? Με ποιο δικαίωμα και με ποια λογική?

Ο καθένας στην πόλη έχει δικαίωμα να παρκάρει σε δημόσιο δρόμο. Το ότι θέλει κάποιος με το έτσι θέλω να χρησιμοποιήσει χωρο απο την πυλωτή/οικόπεδο ή ότι άλλο ως πάρκινγκ δεν σημαίνει τίποτε. Κανενας δεν ειναι υποχρεωμένος να παραχωρήσει δίοδο για παρανομο παρκινγκ.

Για συμμαζευτείτε λεω εγω. Δεν θα το κανουμε ζούγκα με τον νόμο του ισχυρού εδω.

Και εσυ ΡΕ και οι αλλοι που λετε σπαστο, πετα αυγα, ή οτιδήποτε άλλο δεν σκέφτεσαι καθόλου ότι το μόνο έυκολο ειναι να του έρθει μπούμερανγκ του αλλου κατι τετοιο? Το αυτοκίνητο θα φύγει σπασμένο θα το επισκευασει και δεν θα το ξαναδεις. Το σπίτι του αλλου ομως και το αυτοκινητο του θα ειναι εκει συνεχεια. Τι ποιο ευκολο να το σπαει ο αλλος ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για αντίποινα.

Κοφτε τις ηλιθιοτητες και τις μαγκιές του κώλου και μην λετε γελοιοτητες και παιρνετε στον λαιμο σας τους αλλους.

Αντε με τον καθε μαγκα της δεκαρας εδω μεσα.

8 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

Αδειασέ του πάνω σε καπό και ουρανό τα σκουπίδια με ένα ωραίο σημείωμα: Δεν είχα πρόσβαση στον κανονικό λόγο ότι είσαι ηλίθιος οπότε δημιούργησα έναν καινούργιο κάδο. Πάρε τον κουβά σου πιο κάτω άλλη φορά.

 

16 ώρες πριν, Dvs είπε

Δεν χρειάζεται να σπασεις τιποτα. Αν θέλεις να γίνεις  "πιο άμεσος, πιανεις ενα αυγο (με γάντι), ή παραπάνω, και το πετάς στο παμπρίζ. Ούτε ζημια ουτε τιποτα.

Έγινε στην γειτονιά μου, με εναν που πάρκαρε "για 1 λεπτο, να παρω κατι απο απέναντι" κάθε μερα. Μια, δυο, 10 φορές.... Καποια στιγμη γυρισε και το βρήκε γεματο αυγά.

Λύθηκε το πρόβλημa :-)

 

17 ώρες πριν, toyo73 είπε

Παντως στην επαρχια τετοια  νταηλικια και μαγκιες δεν περνανε.Δηλαδη να κλεισεις παργκινγ.Θα στο δεσει με το τρακτερ ο αλλος και θα το βρεις 3 τετραγωνα πιο κατω και στην μεση του δρομου.H να εχει κανενα NAVARA με σιδεριες θα το βρεις στο απενταντι πεζοδρομιο.Τρεξε εσυ μετα να βρεις το δικιο σου και φτιαξε το διαλυμενο αυτοκινητο.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ξέρεις τι λες?

Στην πυλωτή της πολυκατοικίας μου εκεί που χωρεί ένα αυτοκίνητο στο δρόμο θα χωρέσουν 3 μέσα και κάτω από το σπίτι μου και θα έρθει ο μαγκακος να μου πει ότι δεν εχω αδεία για το παρκινγκ ?

Στο new York ζεις ?

Αν διάβασες πρότεινα ευγενικά στην αρχή κάποια μέτρα

Αλλά για να καταλάβω εσυ έχεις τοοοσσυυυυυ αυτοπεποίθηση που θα το έβαζες και θα το άφηνες ?

Και αν το έβρισκες σπασμένο σε ποιον θα εζήταγες τα ρέστα? Οι ιδιοκτήτες τις πολυκατοικίας σίγουρα θα δήλωναν αγνοια και θα έμενες εσυ ο μάγκας με το σπασμένο στο χέρι να σκούζεις …

Μονο και μονο ότι γλιτώνεις 3 θέσεις από τον δρόμο εκει που θα χωρούσε 1 είναι από μόνο του ηθικά νόμιμο …

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ρε πάτε καλά ορισμενοι εδω μέσα?

Με ΠΑΡΑΝΟΜΟ παρκινγκ δεν έχει δικαίωμα να απαιτήσεις τίποτε. Ειστε καλά ρε ταλιμπάν? Λέτε στον κόσμο να προβεί σε βιαιοπραγίες ρε? Με ποιο δικαίωμα και με ποια λογική?

Ο καθένας στην πόλη έχει δικαίωμα να παρκάρει σε δημόσιο δρόμο. Το ότι θέλει κάποιος με το έτσι θέλω να χρησιμοποιήσει χωρο απο την πυλωτή/οικόπεδο ή ότι άλλο ως πάρκινγκ δεν σημαίνει τίποτε. Κανενας δεν ειναι υποχρεωμένος να παραχωρήσει δίοδο για παρανομο παρκινγκ.

Για συμμαζευτείτε λεω εγω. Δεν θα το κανουμε ζούγκα με τον νόμο του ισχυρού εδω.

Και εσυ ΡΕ και οι αλλοι που λετε σπαστο, πετα αυγα, ή οτιδήποτε άλλο δεν σκέφτεσαι καθόλου ότι το μόνο έυκολο ειναι να του έρθει μπούμερανγκ του αλλου κατι τετοιο? Το αυτοκίνητο θα φύγει σπασμένο θα το επισκευασει και δεν θα το ξαναδεις. Το σπίτι του αλλου ομως και το αυτοκινητο του θα ειναι εκει συνεχεια. Τι ποιο ευκολο να το σπαει ο αλλος ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για αντίποινα.

Κοφτε τις ηλιθιοτητες και τις μαγκιές του κώλου και μην λετε γελοιοτητες και παιρνετε στον λαιμο σας τους αλλους.

Αντε με τον καθε μαγκα της δεκαρας εδω μεσα.

Tα πολλα τα λογια ειναι φτωχια.Θα πας να παρκαρεις μπροστα απο παρκινγκ πυλωτης οικοδομης, που  παρκαρουν 10 αυτοκινητα  διπλα-διπλα και θα το παιξεις εξυπνος οτι πρεπει να εχουν μια θεση σαν εισοδο εξοδο.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, toyo73 είπε

Tα πολλα τα λογια ειναι φτωχια.Θα πας να παρκαρεις μπροστα απο παρκινγ οικοδομης, που  παρκαρουν 10 αυτοκινητα  διπλα-διπλα και θα το παιξεις εξυπνος οτι πρεπει να εχουν μια θεση σαν εισοδο εξοδο.

Αν δεν του τύχει δεν μπορεί να μπει στην θέση να σκεφτεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Φίλε ξέρεις τι λες?

Στην πυλωτή της πολυκατοικίας μου εκεί που χωρεί ένα αυτοκίνητο στο δρόμο θα χωρέσουν 3 μέσα και κάτω από το σπίτι μου και θα έρθει ο μαγκακος να μου πει ότι δεν εχω αδεία για το παρκινγκ ?

Στο new York ζεις ?

Αν διάβασες πρότεινα ευγενικά στην αρχή κάποια μέτρα

Αλλά για να καταλάβω εσυ έχεις τοοοσσυυυυυ αυτοπεποίθηση που θα το έβαζες και θα το άφηνες ?

Και αν το έβρισκες σπασμένο σε ποιον θα εζήταγες τα ρέστα? Οι ιδιοκτήτες τις πολυκατοικίας σίγουρα θα δήλωναν αγνοια και θα έμενες εσυ ο μάγκας με το σπασμένο στο χέρι να σκούζεις …

Μονο και μονο ότι γλιτώνεις 3 θέσεις από τον δρόμο εκει που θα χωρούσε 1 είναι από μόνο του ηθικά νόμιμο …

Κοψε τις παπαριες να λες στον κοσμο να σπαει τα αυτοκινητα.

Το οτι ειναι καλύτερο, βολικοτερο ή οτιδήποτε άλλο δεν το κάνει αυτομάτως νόμιμο ουτε και μπορεις να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ απο τον οποιονδήποτε να συμορφωθει με κατι που απλα το λες εσυ. Πόσο μάλλον να αυτοδικήσεις σπαζοντας την περιουσια του.

Υπαρχουν διαδικασίες. Τις ακουλουθεις. Τοσο απλο.

Αλλιως μπορεις απλα να ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙΣ τον αλλο να σεβαστει ισως (εαν το θελει και ο ιδιος) κατι που ισως και ειναι λογικο ισως και οχι. Εαν συμφωνησει εχει καλώς. Εαν όχι και παλι δικαιωμα του ειναι.

Το οτι βολευει εσενα δεν λεει τιποτε. Και ο αλλος εχει προβλημα.

Το να βαριεσαι να κανεις τις προβλεπομενες διαδικασιες και ταυτοχρονα να γινεσαι ταλιμπαν γιατι ο αλλος ΝΟΜΙΜΩΣ κανει κατι που δεν σε βολευει εσενα ειναι απλα απαραδεκτη καφρίλα.

Οποτε κοψε τις προτροπες για καφριλικια

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα αίματα. Σπασίματα γρατσουνιές που ζείτε;

Και άντε και το έσπασες. Τι θα καταφέρεις; Θα σου πω εγώ. Ο τύπος θα το πάρει.

Στην καλύτερη αν πέσεις σε κάποιον που δεν είναι ζώο να σπάει αμάξια θα σας ταράξει στις καταγγελίες που παρκαρετε σε χώρο που δεν έχει άδεια και θα βρεθείτε να πληρώνετε μέχρι να μήν το βάζετε ούτε εσείς εκεί. 

 Η δεύτερη περίπτωση και η χειρότερη αλλά σύμφωνα με εσάς η λογικη είναι να πέσεις σε κάποιον πιο "μάγκα" από εσένα και να σας τα σπάσει όλα γιατί δεν ξέρει ποιος το έκανε. 

Και ξαφνικά μπαινεις σε έναν πόλεμο να σπάει ο ένας το αμάξι του άλλου. Τα κατάφερες. 

Καλά μας λένε το Ιραν της Ευρώπης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Tα πολλα τα λογια ειναι φτωχια.Θα πας να παρκαρεις μπροστα απο παρκινγκ πυλωτης οικοδομης, που  παρκαρουν 10 αυτοκινητα  διπλα-διπλα και θα το παιξεις εξυπνος οτι πρεπει να εχουν μια θεση σαν εισοδο εξοδο.

Παρκινγκ πυλωτης που παρκαρουν 10 αυτοκινητα χωρις προβλεπομενη εισοδο-εξοδο για αυτά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Στην οικοδομική άδεια προβλέπονται τα παντα. Κατι που δεν ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως.

Οταν όμως στην οικοδομική άδεια φαίνονται 3 παρκινγκ και εσυ θελεις να παρκαρεις 10 αυτοκίνητα τότε αυτό ειναι ενα δικό σου πρόβλημα που εσυ πρεπει να το λύσεις και δεν σου φτάιει κανένας αλλος που ΝΟΜΙΜΩΣ παρκαρει το αυτοκινητο του σε ΔΗΜΟΣΙΟ δρόμο.

Ειπαμε. Υπαρχουν διαδικασίες. Κουνα τον κώλο σου και ακολουθησέ τες. Μεχρι τότε μπορεις μονο ευγενικα να ζητησεις απο τους αλλους να σε διευκολύνουν. Εαν συμφωνησουν εχει καλώς. Εαν όχι τοτε απλα θα περιμενεις να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες που πρεπει να τρεξεις (εαν και εφοσον μπορει να εγκριθει αυτο που ζητας).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexhs gk είπε

Σιγά τα αίματα. Σπασίματα γρατσουνιές που ζείτε;

Και άντε και το έσπασες. Τι θα καταφέρεις; Θα σου πω εγώ. Ο τύπος θα το πάρει.

Στην καλύτερη αν πέσεις σε κάποιον που δεν είναι ζώο να σπάει αμάξια θα σας ταράξει στις καταγγελίες που παρκαρετε σε χώρο που δεν έχει άδεια και θα βρεθείτε να πληρώνετε μέχρι να μήν το βάζετε ούτε εσείς εκεί. 

 Η δεύτερη περίπτωση και η χειρότερη αλλά σύμφωνα με εσάς η λογικη είναι να πέσεις σε κάποιον πιο "μάγκα" από εσένα και να σας τα σπάσει όλα γιατί δεν ξέρει ποιος το έκανε. 

Και ξαφνικά μπαινεις σε έναν πόλεμο να σπάει ο ένας το αμάξι του άλλου. Τα κατάφερες. 

Καλά μας λένε το Ιραν της Ευρώπης. 

ΓΕΛΟΙΟΙ ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ρε ειναι. Στα μουλωχτα με την βια να απαιτήσουν κατι για το οποιο δεν εχουν καν δικιο! Και οποιος γουσταρει απο αυτους ας καταστρεψει το αυτοκινητο του αλλου μπροστα στον ιδιοκτήτη του. Αλλιως ειναι απλα θρασυδειλος εκτός απο ηλιθιος.

Μόλις τώρα, Menelaos83 είπε

Μετραει αντιστροφα αλλο ενα κλειδωμα θεματος:lol:

Τελικα μερικοι δεν βαζουν μυαλο και ουτε προκειται.

Εαν ειναι να ακουμε αμεσες προτροπες για αυτοδικιες, σπασιματα κλπ καγκουριες θα επρεπε ήδη να εχει κλειδωθει και να εχουν διαγραφει τα σχετικα post.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Παρκινγκ πυλωτης που παρκαρουν 10 αυτοκινητα χωρις προβλεπομενη εισοδο-εξοδο για αυτά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Στην οικοδομική άδεια προβλέπονται τα παντα. Κατι που δεν ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως.

Οταν όμως στην οικοδομική άδεια φαίνονται 3 παρκινγκ και εσυ θελεις να παρκαρεις 10 αυτοκίνητα τότε αυτό ειναι ενα δικό σου πρόβλημα που εσυ πρεπει να το λύσεις και δεν σου φτάιει κανένας αλλος που ΝΟΜΙΜΩΣ παρκαρει το αυτοκινητο του σε ΔΗΜΟΣΙΟ δρόμο.

Ειπαμε. Υπαρχουν διαδικασίες. Κουνα τον κώλο σου και ακολουθησέ τες. Μεχρι τότε μπορεις μονο ευγενικα να ζητησεις απο τους αλλους να σε διευκολύνουν. Εαν συμφωνησουν εχει καλώς. Εαν όχι τοτε απλα θα περιμενεις να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες που πρεπει να τρεξεις (εαν και εφοσον μπορει να εγκριθει αυτο που ζητας).

Θα μας τρελανεις.Ελα Καρδιτσα να σου δειξω οσες θες. Φανταζομαι και  σε αλλες τις επαρχιακες πολεις.Δεν ξερω με τους καινουργιους κανονισμους τι γινεται, αλλα οι παλιες οικοδομες ετσι ειναι.Εαν ειναι μαλιστα και γωνιακη πιανει 5-6 αυτοκινητα απο την μια πλευρα που παρκαρουν παραλληλα  και αλλα τοσα απο την αλλη.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγώ παρκαρω το αμάξι μου σε δικο μου ιδιωτικό χώρο, όχι κοινόχρηστο ουτε ακάλυπτο,στην αυλή μου π.χ. είμαι παράνομος;Χρειάζομαι άδεια πάρκινγκ για να παρκαρω το αμαξι μου μέσα σε κλειστό ιδιόκτητο χώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...