Προς το περιεχόμενο

ΕΒΑΥ global shipping program


alexgyork

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ξαναπαραγγηλει κανεις μεσω ΕΒΑΥ global shipping program ?

Εχω κανει μια παραγγελεια εδω και 14 μερες απο Αμερικη ebay.com και ακομα τιποτα, διχνει οτι ειναι στο κεντρο διανομη της μεταφορικης ετερειας στην Αμερικη

Το τρακινγ που εχουνε δωσει αρχιζει απο UPAAC σε τετοια μορφη και δεν δειχνει ουτε καν αν εχει σταλει ακομα, ουτε ποτε θα σταλει, και εχω επικοινωνισει με το εbay support και την ετερεια που ειναι υπευθηνη για το global shipping program την PBI aka Pitney Bowes αλλα ακομα  απαντηση αναμενετε.. Δεν υπαρχει καμια διευκρινηση , πληρως σκοταδι.

Αν γνωριζει κανεις καμια χρησημη πληροφορια πως θα μπορεσω να παρω το σωστο tracking number η με ποια  ετερεια συνεργαζωνται στην Ελλαδα μηπως και παρω και τηλεφωνο εκει , μπας και εχει φτασει το δεμα και το περιμενω σαν χαζος , Γενικα οπιαδιποτε πληφορορια θα ητανε χρησημη.

Ευχαριστω,

Αλεξ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alexgyork είπε

Εχει ξαναπαραγγηλει κανεις μεσω ΕΒΑΥ global shipping program ?

Εχω κανει μια παραγγελεια εδω και 14 μερες απο Αμερικη ebay.com και ακομα τιποτα, διχνει οτι ειναι στο κεντρο διανομη της μεταφορικης ετερειας στην Αμερικη

Το τρακινγ που εχουνε δωσει αρχιζει απο UPAAC σε τετοια μορφη και δεν δειχνει ουτε καν αν εχει σταλει ακομα, ουτε ποτε θα σταλει, και εχω επικοινωνισει με το εbay support και την ετερεια που ειναι υπευθηνη για το global shipping program την PBI aka Pitney Bowes αλλα ακομα  απαντηση αναμενετε.. Δεν υπαρχει καμια διευκρινηση , πληρως σκοταδι.

Αν γνωριζει κανεις καμια χρησημη πληροφορια πως θα μπορεσω να παρω το σωστο tracking number η με ποια  ετερεια συνεργαζωνται στην Ελλαδα μηπως και παρω και τηλεφωνο εκει , μπας και εχει φτασει το δεμα και το περιμενω σαν χαζος , Γενικα οπιαδιποτε πληφορορια θα ητανε χρησημη.

Ευχαριστω,

Αλεξ.

Γενικα θα κανει πολυ καιρο να ερθει θα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 2 μηνες (αν εισαι τυχερος θα ερθει νωριτερα) μπορει να περιμενεις επιπλεων.

Οποτε εχουμε και λεμε πληρωσες με Paypal? αν ναι τοτε περιμενεις 2 μηνες απο τοτε που το εκανε shipment αυτος και σου εδωσε το tracking number αν δεν ερθει μεχρι τοτε μιλας μαζι του κλασσικος κινεζος θα σου πει να περιμενεις, μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα δηλαδη στο περιπου 2 βδομαδες αν δεν ερθει εχεις 2 επιλογες.

1).Μιλας μαζι του και αν θες να στο ξανστειλει θα πρεπει να γινει παλι η ιδια διαδικασια.
2).Ανοιγεις Dispute για να παρεις τα λεφτα πισω.

Επεξ/σία από roympos1994
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, roympos1994 είπε

Γενικα θα κανει πολυ καιρο να ερθει θα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 2 μηνες (αν εισαι τυχερος θα ερθει νωριτερα) μπορει να περιμενεις επιπλεων.

Οποτε εχουμε και λεμε πληρωσες με Paypal? αν ναι τοτε περιμενεις 2 μηνες απο τοτε που το εκανε shipp αυτος και σου εδωσε το tracking number αν δεν ερθει μεχρι τοτε μιλας μαζι του κλασσικος κινεζος θα σου πει να περιμενεις, μπορεις να περιμενεις λιγο καιρο ακομα δηλαδη στο περιπου 2 βδομαδες αν δεν ερθει εχεις 2 επιλογες.

1).Μιλας μαζι του και αν θες να στο ξανστειλει θα πρεπει να γινει παλι η ιδια διαδικασια.
2).Ανοιγεις Dispute για να παρεις τα λεφτα πισω.

Δεν εινε κινεζοσ ειναι αμερικανος με μεγαλο sale history 30k sales reviews απλα εχει γινει αφτο το θεμα με το τρακινκγ και δεν βγαζο ακρη γιατι ειναι ακυρο δεν διχνει τιποτα.

Με paypal ενοιτε εχω πληρωσει απλα πρεπει να βρω τωρα αν εχι σταλει οντοσ το δεμα απο αφτους η γιατι το tracking ειναι λαθος, ενας θεος ξερει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alexgyork είπε

Δεν εινε κινεζοσ ειναι αμερικανος με μεγαλο sale history 30k sales reviews απλα εχει γινει αφτο το θεμα με το τρακινκγ και δεν βγαζο ακρη γιατι ειναι ακυρο δεν διχνει τιποτα.

Με paypal ενοιτε εχω πληρωσει απλα πρεπει να βρω τωρα αν εχι σταλει οντοσ το δεμα απο αφτους η γιατι το tracking ειναι λαθος, ενας θεος ξερει

Κανονικα πρεπει να μιλησεις με τον seller αν μεχρι 2 βδομαδες δεν εμφανιστει απο τοτε που σου εδωσε αυτος το tracking number οχι απο τοτε που εκανες την αγορα μιλα με αυτον ΑΝ δεν απανταει PayPal κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexgyork είπε

Εχει ξαναπαραγγηλει κανεις μεσω ΕΒΑΥ global shipping program ?

Εχω κανει μια παραγγελεια εδω και 14 μερες απο Αμερικη ebay.com και ακομα τιποτα, διχνει οτι ειναι στο κεντρο διανομη της μεταφορικης ετερειας στην Αμερικη

Το τρακινγ που εχουνε δωσει αρχιζει απο UPAAC σε τετοια μορφη και δεν δειχνει ουτε καν αν εχει σταλει ακομα, ουτε ποτε θα σταλει, και εχω επικοινωνισει με το εbay support και την ετερεια που ειναι υπευθηνη για το global shipping program την PBI aka Pitney Bowes αλλα ακομα  απαντηση αναμενετε.. Δεν υπαρχει καμια διευκρινηση , πληρως σκοταδι.

Αν γνωριζει κανεις καμια χρησημη πληροφορια πως θα μπορεσω να παρω το σωστο tracking number η με ποια  ετερεια συνεργαζωνται στην Ελλαδα μηπως και παρω και τηλεφωνο εκει , μπας και εχει φτασει το δεμα και το περιμενω σαν χαζος , Γενικα οπιαδιποτε πληφορορια θα ητανε χρησημη.

Ευχαριστω,

Αλεξ.

Θα πρέπει να περιμένες. Συχνά 2 εμβδομάδες δεν αρκούν. Θα το παρακολουθείς μέσα απο το ebay και όταν αλλάξει ο αριθμός αναζήτησης και από αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικός κινέζος λέει ο αμερικάνος :D

Υπάρχει πιθανότητα να έχει δεύτερο tracking number αν άλλαξε μεταφορική, δύο βδομάδες δεν είναι νορμαλ πάντως συνήθως στον μήνα έρχονται απο αμερική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι global shipping program χρησιμοποιούν τις πιο οικονομικές επιλογές μεταφοράς για να βγει φθηνό. Αποτέλεσμα μπορεί να μείνει ένα μήνα στο κέντρο διαλογής μέχρι να μαζευτούν αρκετά έτσι ώστε να κάνουν μαζικές αποστολές.

Σχεδόν πάντα όταν παραγγέλνω με global shipping program (συνήθως από Ευρώπη) βλέπω την αποστολή κολλημένη από 7-10 μέρες σε κέντρο διαλογής (UK ή Γερμανία) και μετά ξαφνικά σε 2 μέρες είναι στα χέρια μου!

Αλλά αργούν πολύ στο κέντρο διαλογής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexgyork είπε

Εχει ξαναπαραγγηλει κανεις μεσω ΕΒΑΥ global shipping program ?

Εχω κανει μια παραγγελεια εδω και 14 μερες απο Αμερικη ebay.com και ακομα τιποτα, διχνει οτι ειναι στο κεντρο διανομη της μεταφορικης ετερειας στην Αμερικη

Το τρακινγ που εχουνε δωσει αρχιζει απο UPAAC σε τετοια μορφη και δεν δειχνει ουτε καν αν εχει σταλει ακομα, ουτε ποτε θα σταλει, και εχω επικοινωνισει με το εbay support και την ετερεια που ειναι υπευθηνη για το global shipping program την PBI aka Pitney Bowes αλλα ακομα  απαντηση αναμενετε.. Δεν υπαρχει καμια διευκρινηση , πληρως σκοταδι.

Αν γνωριζει κανεις καμια χρησημη πληροφορια πως θα μπορεσω να παρω το σωστο tracking number η με ποια  ετερεια συνεργαζωνται στην Ελλαδα μηπως και παρω και τηλεφωνο εκει , μπας και εχει φτασει το δεμα και το περιμενω σαν χαζος , Γενικα οπιαδιποτε πληφορορια θα ητανε χρησημη.

Ευχαριστω,

Αλεξ.

Εγω παραγγειλα ενα μεγαλο σχετικα δεμα(δεν νομιζω να εχει σημασια,απλα το αναφερω) την Πρωτοχρονια το απογευμα απο Πωλητη στην Αμερικη.Το ebay ελεγε estimated delivery απο 19/1 μεχρι 26/1.Τελικα το πηρα στα χερια μου 24/1,θα το επερνα και μια-δυο μερες νωριτερα αν δεν μαλακιζοταν η Γενικη Ταχυδρομικη.Το δεμα σου γενικα θα αλλαξει 3 tracking,ενα απο τον πωλητη μεχρι το κεντρο διανομης της Pitney,ενα απο Αμερικη μεχρι Ελλαδα και αν εισαι επαρχια ενα ακομα.Η Pitney συνεργαζεται με την UPS και η UPS με την Γενικη Ταχυδρομικη.Αν πας order details σου εχει ενα domestic tracking το οποιο ειναι tracking της USPS και αφορα την διαδρομη απο τον πωλητη στο Κεντακι που ειναι το κεντρο διανομης της Pitney Bowes.To tracking UPAAC ειναι tracking της UPS και απο τη στιγμη που εχει βγει σημαινει οτι το δεμα σου εχει δρομολογηθει προς την χωρα προορισμου.Δοκιμασε το tracking σε καποια αλλη υπηρεσια οπως το Track It.

Παντως θα κανει ταξιδι το δεμα,εμενα απο Αμερικη πηγε Γερμανια,μετα Ιταλια και στο τελος Ελλαδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...