Προς το περιεχόμενο

Audi A1 1.4 122hp s-tronic αποψεις!


natasaaaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά υπάρχουν και νοικοκύρηδες ιδιοκτήτες αυτοκινήτων, που τα έχουν με τα σέρβις τους και ατρακαριστα, και τα δίνουν στους μαντραδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Axelq είπε

Με τέτοιο κέρδος θα είχε κλείσει σε λιγότερο από χρόνο.

Άμα έχεις κάποιον γνωστό που ασχολείται, ρώτα τον ο ίδιος.

Το κέρδος που σου λέω αφορά γνωστό φίλου μου και το έχω μάθει από αυτόν. Ο συγκεκριμένος ούτε εμπορευεται αυτοκίνητα από το εξωτερικό ούτε έχει ακριβά αυτοκίνητα. 

Το τι γίνεται με αυτοκίνητα από το εξωτερικό δεν θέλω να λέω ψέματα ούτε το παίζω παντογνώστης δεν ξέρω τι γίνεται και τι κέρδος έχουν. 

Αλλά δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες ούτε υπέρ ούτε κατά των μαντραδων. Δεν έχω κάποια άσχημη εμπειρία ούτε εγώ ούτε κάποιος από τον οικογενειακό ή φιλικό κύκλο μου οπότε μου αρέσει και θεωρώ δίκαιο να κρατάω μια ουδέτερη θέση και στάση. 

Από προσωπική εμπειρία έχω αγοράσει από εμπόρους μεταχειρισμένων μόνο μοτοσυκλέτες. Έως τώρα δόξα τον Θεό μια χαρά. 

 

11 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Συγνώμη αλλά υπάρχουν και νοικοκύρηδες ιδιοκτήτες αυτοκινήτων, που τα έχουν με τα σέρβις τους και ατρακαριστα, και τα δίνουν στους μαντραδες. 

Πολυ σωστό αυτό και ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Συγνώμη αλλά υπάρχουν και νοικοκύρηδες ιδιοκτήτες αυτοκινήτων, που τα έχουν με τα σέρβις τους και ατρακαριστα, και τα δίνουν στους μαντραδες. 

Και τους δίνουν ψίχουλα. Εγώ δίνω το δικό μου και με έχουν πάρει πάνω από 10 μαντράδες για να τους το πάω επειδή είναι προσεγμένο με βιβλία σέρβις κλπ αλλά όλοι δίνουν 1-2 χιλιάρικα κάτω από ότι το ζητάω τη στιγμή που πουλάνε χειρότερα με παραπάνω από ότι ζητάω. Να ήταν 500€ χαλάλι τα έκοβα αλλά το παράέκαναν! Άρα πάνε για τρέλα κέρδη σε ένα νοικοκυρεμένο αμάξι.......

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, natasaaaki είπε

Οχι η αληθεια ειναι πως δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα οι χωροι..δεν ψαχνω αμαξι με αυτο το κριτηριο. Ψαχνω κατι μικρο σε καροτσα με σχετικα δυνατες επιδοσεις..

 

Αν κρατησεις το punto, δεν σε πειράζει κάτι πιο παλιό και σε ενδιαφερουν τα ταξίδια, μήπως δεις κάτι τέτοιο...;

7A79C26C-A903-45AD-8064-352DF91A98E4.thumb.jpeg.cc839ea07f872d8c5a19b274a5e2dfe0.jpeg

https://www.car.gr/20314802-mercedes-benz-clc-200

(τυχαία η αγγελία)

 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, paylidis είπε

Και τους δίνουν ψίχουλα. Εγώ δίνω το δικό μου και με έχουν πάρει πάνω από 10 μαντράδες για να τους το πάω επειδή είναι προσεγμένο με βιβλία σέρβις κλπ αλλά όλοι δίνουν 1-2 χιλιάρικα κάτω από ότι το ζητάω τη στιγμή που πουλάνε χειρότερα με παραπάνω από ότι ζητάω. Να ήταν 500€ χαλάλι τα έκοβα αλλά το παράέκαναν! Άρα πάνε για τρέλα κέρδη σε ένα νοικοκυρεμένο αμάξι.......

Εννοείται ότι θα προσπαθήσουν να στο πάρουν φτηνά γιατί θα το πουλήσουν πολύ γρήγορα και θα έχουν αμέσως κέρδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Αν κρατησεις το punto, δεν σε πειράζει κάτι πιο παλιό και σε ενδιαφερουν τα ταξίδια, μήπως δεις κάτι τέτοιο...;

7A79C26C-A903-45AD-8064-352DF91A98E4.thumb.jpeg.cc839ea07f872d8c5a19b274a5e2dfe0.jpeg

https://www.car.gr/20314802-mercedes-benz-clc-200

(τυχαία η αγγελία)

ευκαιρία! 320€ τέλη και κατανάλωση 9 λίτρα!!! και φτηνά σερβις μερσεντε.

(4.5 μέτρα. σχετική μικρή καρότσα)

Επεξ/σία από karaLRS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 16/2/2019 στις 8:29 ΠΜ, amagawd είπε

Μην ακους ανθρώπους που δεν έχουν να διαθέσουν σοβαρό ποσο για αμάξι και θα σου προτείνουν σάπια ιαπωνικά των 3Κ.

 

Στις 16/2/2019 στις 2:27 ΜΜ, NickTG είπε

Πλεμπα, τι περιμένεις. 

Δεν μας είπες και για το σασμάν αν είναι το ίδιο αξιόπιστο. 

Ή αλλιώς, Μπύθουλας...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Αν κρατησεις το punto, δεν σε πειράζει κάτι πιο παλιό και σε ενδιαφερουν τα ταξίδια, μήπως δεις κάτι τέτοιο...;

7A79C26C-A903-45AD-8064-352DF91A98E4.thumb.jpeg.cc839ea07f872d8c5a19b274a5e2dfe0.jpeg

https://www.car.gr/20314802-mercedes-benz-clc-200

(τυχαία η αγγελία)

Η αλήθεια είναι ότι με 11000€ αγοράζεις μεταχειρισμένη Mercedes που είναι αμάξι κλάσης ανώτερο όχι από το Α1 αλλά από όλα τα Audi και γενικός volkswagen group! 

Το θέμα είναι αν θέλει να ανέβει σε όγκο και αν θα μπορέσει να βασταξει το όποιο κόστος συντήρησης έχει ένα τέτοιο αμάξι. Τα μεταξωτά βρακάκια θέλουν και μεταξωτούς κώλους! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Η αλήθεια είναι ότι με 11000€ αγοράζεις μεταχειρισμένη Mercedes που είναι αμάξι κλάσης ανώτερο όχι από το Α1 αλλά από όλα τα Audi και γενικός volkswagen group! 

Το θέμα είναι αν θέλει να ανέβει σε όγκο και αν θα μπορέσει να βασταξει το όποιο κόστος συντήρησης έχει ένα τέτοιο αμάξι. Τα μεταξωτά βρακάκια θέλουν και μεταξωτούς κώλους! 

αν έχεις μεταξωτό βρακάκι το παίρνεις καινούργιο 40κ και δεν ψάχνεσαι να δώσεις 11 χιλιάδες για αμάξι δεκαετίας που καίει 11 λίτρα βενζίνη και για multimedia έχει dot matrix 100 Pixel. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, karaLRS είπε

αν έχεις μεταξωτό βρακάκι το παίρνεις καινούργιο 40κ και δεν ψάχνεσαι να δώσεις 11 χιλιάδες για αμάξι δεκαετίας που καίει 11 λίτρα βενζίνη και για multimedia έχει dot matrix 100 Pixel. 

Μαζί σου, δεν διαφωνούμε κάπου. 

Και το αυτοκίνητο που κοιτάει δεν είναι και για βρακιά από την Minerva, ούτε καινούργιο είναι. Οπότε αφού θα τα δώσει πού θα τα δώσει ας πάρει το Γερμανικό το καλό!!  😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karaLRS είπε

αν έχεις μεταξωτό βρακάκι το παίρνεις καινούργιο 40κ και δεν ψάχνεσαι να δώσεις 11 χιλιάδες για αμάξι δεκαετίας που καίει 11 λίτρα βενζίνη και για multimedia έχει dot matrix 100 Pixel. 

Χμμ το καινουριο δεν αξιζει, ανεξαρτητως υφασματος που ειναι το βρακι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, natasaaaki said:

Τελικα οσο κ να το τριγυριζω μαλλον προς golf με κοβω να πηγαινω..αλλα ακομα δεν εχω κατασταλαξει σε 1.4 122hp  ή σε 1.4 160hp tsi και τα δυο.. απλα φανταζομαι πως οσο πιο «τραβηγμενο» ειναι το μοτερ τοσο περισσοτερο ευαισθητο θα ειναι..

Το mito που ανεφερε φιλος και γενικα alfa romeo η αληθεια ειναι πως δεν μου πολυ αρεσουν εμφανισιακα..

Επισης ενα διαστημα σκεφτομουν το να φερω αυτοκινητο απο εξω αλλα εκει παλι θελεις αλλα,πρεπει να ξερεις που να πας,να πας να το παρεις ο ιδιος κτλ που σημαινει κ αλλα εξοδα..

οσο για τα χρηματα,τα 11000 που ανεφερα ειναι το παρα παρα πολυ max που θα μπορουσα να διαθεσω. Το ιδανικο ποσο ειναι καπου 9-10.000€.. (και προυποθεση σε αυτο το ποσο ειναι να μπορεσω να δωσω το δικο μου αμαξι πρωτα σε καλη τιμη) απλα ισως με αυτο το ποσο εαν θελω κατι «καλο» ισως να πρεπει να κοιταξω χρονολογιες πριν το 2009 κ δεν ξερω αν μου αρεσει πολυ κ αυτη η ιδεα. Ναι οκ δεν θα θελω ολα δικα μου,και καινουριο αμαξι και φτηνο απλα θελω οσο το δυνατον να παω καπου safe...Δηλαδη golf 5 ή 116 bmw ή κανενα cooper μοντελα πριν το 2009 που βρισκω περιπου με 7000€..Δεν ξερω..

Θα πάρεις με τα 122 που είναι πιο ασφαλές μηχανικά, το 160 είναι πιο ευαίσθητο . Το πας σε μια αντιπροσωπεία + εξειδικευμένο vag και όλα καλά !

Δες την έκδοση highline και αν δεις με αυτόματο να ρωτήσεις αν έχει αλλάξει megatronic

 

ps: polo gti ευαίσθητο αρκετά δεν προβληματάκια , Corsa opc δεν γνωρίζω 

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...