Προς το περιεχόμενο

The Umbrella Academy (Netflix, 2019)


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις το τελείωσα και γω. με άρεσε αρκετά. κάτι διαφορετικό, όχι με τρελό γρήγορο ρυθμό ούτε να σε κουράζει. πάει το ίδιο συνέχεια και ειναι ευχάριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι καλο ηταν, μου θυμισε πολυ watchmen σαν ατμοσφαιρα,σεναριο...

επισης στα σχολια που διαβαζετε στα αμερικανικα σαιτ να ξερετε οτι παιζει πολυ hate απο right wing κοσμο εναντιον της ellen page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον διαμαντακι η σειρα νομιζω ε.

Κατ'αρχην αυτο που κανουν με τη μουσικη περιμενα πως θα με ξενερωνε σιγα σιγα επειδη επαναλαμβανεται, αλλα οχι, σχεδον το περιμενα με ανυπομονησια :lol:

Bεβαια καλα θα κανουν να εχει και δευτερη σεζον γιατι ενταξει...

Ο τυπας απο τους Misfits ειναι στα ορια του εκνευριστικου, αλλα η undergroundίλα που δινει στην ολη υποθεση ειναι τρομερη.

Εχει διαβασει κανεις τα κομικ να μας πει αποψη?


EDIT: Να πω επισης πως η φαση με τον Hazel και την Cha Cha μου εδωσε μια αισθηση του τρομερου Utopia. Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος και ηταν η ιδεα μου... Επισης η φαση Hazel/Agnes ειναι πραγματικα αψογη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

EDIT: Να πω επισης πως η φαση με τον Hazel και την Cha Cha μου εδωσε μια αισθηση του τρομερου Utopia. Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος και ηταν η ιδεα μου...
 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!

Το πάω λίγο αργά, ξεκινάω έκτο επεισόδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή σειρά καλογυρισμενη και με σωστούς ηθοποιούς. Οι μουσική εκπληκτική 

Αλλά. Πολύ αργό. Σε βαθμό που με χάνει. Νοιωθω ότι πολλά λεπτά είναι cutscenes. Συνεχίζω και την βλέπω γιατί μου αρέσει η πλοκή και το παίξιμο απλά σε σημεία γίνεται κουραστικό.  

Όπως και να έχει συνεχίζω να βλέπω για όλα τα υπόλοιπα καλά στοιχεία.

Spoiler

Η φάση που λυγίζει τις κολώνες η Αννια και ξαναβλέπουμε ακριβώς την ίδια σκηνή στο επόμενο επεισόδιο αυτούσια μου φάνηκε χωρίς λόγο. 

 

Επεξ/σία από alexhs gk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την εχω αρχισει ακομα. Παταω στο duckduckgo το ονομα της σειρας για να δω κατι στο imdb. Φορα παρτιδα πανω πανω καρα spoiler για καποιο χαρακτηρα απο μια κωλοφυλλαδα στην Αγλλια. Ε ρε φιλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σειρά.Όλοι οι ηθοποιοί φοβεροί και ταιριαστοί με το τον ρόλο τους.Και τρομερή μουσική.Από morcheeba μέχρι the doors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το πρωτο επεισοδιο, σαν εισαγωγη μπορω να πω απλα οκ, για καποιο λογο δεν πεταξα τη σκουφια μου.

Ισως και να ειμαι αρκετα επιφυλαχτικος πια με τις σειρες με υπερηρωες μιας και ομολογω ουδεμια με εχει ποτε τραβηξει να τη δω,,οι περισσοτερες ειναι καρικατουρες , φτιαγμενες για εφηβους.

Θα προτιμουσα εναν 2ωρο πιλοτο να καταλαβουμε περισσοτερα και να ειχε εμβαθυνει καπως στην παιδικη ηλικια των ηρωων.

διαβαζοντας τους φιλους απο πανω θα συνεχισω τη σειρα και θα επανελθω με εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε...nough said! Φωτογραφία, ατμόσφαιρα και επιτέλους 16+ γιατί έχω σιχαθεί τα "παιδικά"...που τα παρατάω φυσικά (π.χ. Σαχλαμάρες τύπου Flash, Arrow, Legends🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ καλο . Οσο εχω βαρεθει τις ταινιες με super heroes ,αλλο τοσο μου αρεσουν οι σειρες με αυτους (Φυσικα δεν αναφερομαι σε σαχλαμαρες τυπου arrow κτλπ , αλλα σαν το legion ). Παντως γιαυτους που θελουν να το αρχισουν ειναι περισσοτερο δραμα παρα action .(Γιαυτο και μου αρεσε προσωπικα ) 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...