Προς το περιεχόμενο

The Umbrella Academy (Netflix, 2019)


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Ghost1978 είπε

ειδα το πρωτο επεισοδιο, σαν εισαγωγη μπορω να πω απλα οκ, για καποιο λογο δεν πεταξα τη σκουφια μου.

Ισως και να ειμαι αρκετα επιφυλαχτικος πια με τις σειρες με υπερηρωες μιας και ομολογω ουδεμια με εχει ποτε τραβηξει να τη δω,,οι περισσοτερες ειναι καρικατουρες , φτιαγμενες για εφηβους.

Θα προτιμουσα εναν 2ωρο πιλοτο να καταλαβουμε περισσοτερα και να ειχε εμβαθυνει καπως στην παιδικη ηλικια των ηρωων.

διαβαζοντας τους φιλους απο πανω θα συνεχισω τη σειρα και θα επανελθω με εντυπωσεις.

Είναι περισσότερο adult η σειρά και ασχολείται αρκετά και με τα παιδικά τους χρόνια στα επόμενα επεισόδια (τουλάχιστον μέχρι και το 5 που έχω δει)

Γενικά δώσε ευκαιρία είναι καλή σειρά και καλή προσπάθεια για κάτι λίγο διαφορετικό στο genre. Ωραία στημένο, δίνει βάθος στους χαρακτήρες, ωραία μουσική και όμορφα visuals.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν την ξεκινησα ημουν σε στυλ "για να δουμε τι μαλακια σειρα με σουπερ ηρωες θα δω τωρα την οποια θα σταματησω μετα απο το δευτερο επεισοδιο" και οταν την τελειωσα  ελεγα οτι παιζει να ειναι η καλυτερη super hero σειρα που εχω δει.

Μ'αρεσε διοτι δεν μπηκε στη τετριμμενη των αλλων να εξηγει τι ειναι να εισαι σουπερ ηρωας και μαλακιουλες τετοιες. Κατευθειαν στο ζουμι, εστιαζει αρκετα στους χαρακτηρες και τα προβληματα τους που τους βασανιζουν, την δυσλειτουργια μεταξυ τους και φυσικα η κορυφωση στα τελευταια επεισοδια ειναι τρομερη. Ανεβαινει ακομα ενα επιπεδο η σειρα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, xavier είπε

το ηξερα οτι ησουν μεγαλομετοχος στο νετφλιξ

lmfao! σορρυ εγραφα απο κινητο 

source ξεχασα να βαλω

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου εχουν μεινει 3 επεισοδια και με το ζορι την βλεπω. Μου κανει μεγαλη εντυπωση που δεν υπαρχει ουτε ενα αρνητικο σχολιο στο τοπικ. Δεν ξερω τι μου φταιει, αλλα με εχει αφησει παγερα αδιαφορο το ολο σεναριο και το ποσο αργα κυλαει δεν με βοηθαει καθολου να τη συμπαθησω σαν σειρα. Οι ηθοποιοι δε, περα απο τον τρελαρα που ηταν και στο misfits, ειναι στην καλυτεροι μετριοι.

Τι να πω, ως εδω που εφτασα θα δω και τα τελευταια και μακαρι να με διαψευσει.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια έως και κουραστική μέχρι τη μέση περίπου, με ορισμένους από τους ηθοποιούς να είναι κάκιστοι.

Το σενάριο είναι καραπροβλέψιμο και περιλαμβάνει όλα τα κλισέ που θα περίμενε κανείς.

Γίνεται ενδιαφέρουσα μετά τη μέση που αρχίζει η δράση, αλλά ως εκεί. 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Πολύ καλή σειρά αξίζει ένα 8.5/10... το 2019 ξεκίνησε άριστα για το είδος comic tv series, αναμένουμε Doom Patrol και Swamp Thing...

Να δεις το Doom Patrol, 3 επεισόδια μέχρι στιγμής και είναι πολύ καλό.

Sorry για το off-topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...