Προς το περιεχόμενο

The Umbrella Academy (Netflix, 2019)


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Να δεις το Doom Patrol, 3 επεισόδια μέχρι στιγμής και είναι πολύ καλό.

Sorry για το off-topic.

Σ'ευχαριστώ... το έχω ξεκινήσει ήδη... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια σειρά, δεν είναι κακή αλλά ούτε κάτι το συναρπαστικό.

Με έκανε  να βαρεθώ αρκετές φορές αλλά βλέπεται. Θα της έβαζα ένα 7 άντε 7.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελειωσα αγκομαχωντας τελικα, πρεπει να εσπασε ανετα το ρεκορ των πατημενων pause σε σειρα.😄 Ευτυχως απο το προηγουμενο ποστ μου μεσολαβησαν αρκετοι που την βρηκαν και αυτοι μια μετριοτητα, γιατι αρχιζα να πιστευω οτι ειμαι τρελος. Αργη, αδιαφοροι χαρακτηρες με ακομα πιο αδιαφορο background, μετριοτατοι ηθοποιοι και καραπροβλεψιμο σεναριο απο ενα σημειο και μετα. Μονο η μουσικη ηταν πολυ καλη αλλα πως να σωσεις μια σειρα μονο με το soundtrack..

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθω να την τελιωσω να δω τι θα γινει στο τελος αλλα δεν το χω καταφερει ακομα, μου φενονται ολοι (εκτος Ellen) ΤΡΑΓΙΚΟΙ ηθοποιοι, ακομα και ο GCI χιμπατζης ειναι ανωτερος 😁

Επεξ/σία από Mesqal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2019 στις 10:04 ΜΜ, stormrain είπε

Λοιπον διαμαντακι η σειρα νομιζω ε.

[...]

Εχει διαβασει κανεις τα κομικ να μας πει αποψη?

Έχω διαβάσει τα comics. Είναι διλογία - εάν δεν με απατά η μνήμη μου. Η ιδέα ήταν πρωτότυπη, είχε ωραίο σενάριο, στιβαρή πλοκή, οι προσωπικές ιστορίες των ηρώων έπαιζαν σημαντικό ρόλο στην ιστορία. 

Γενικά, μου άρεσαν. Το θετικο είναι ότι το δεύτερο τεύχος δεν ήταν "συμπληρωματικό/βγάζουμε-και-δεύτερο-μέρος-για-γαλέψουμε-τους-fans". Είχε ουσιαστική συνεισφορά στην εξέλιξη της ιστορίας και - προφανώς - έδινε τέλος (closure) στην όλη υπόθεση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 6 επεισοδια  2 πραγματα εχω να πω.

Οι ερμηνειες ειναι για γελια.Ξεχωριζουν ομως ο Κλαους (ο ψυχακιας) και ο πιτσιρικας που ειναι φοβερος.

Η μουσικη πραγματικα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει σε σειρα.Και ειμαι απο αυτους που δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια στη μουσικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλειωσα και εγώ. Στην αρχή ψιλοβαρέθηκα να πω την αλήθεια, αλλά μετά το 3ο-4ο επ. άρχισε να έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Δυστυχώς ήταν όλη η πλοκή πολύ προβλέψιμη, αλλά μου άρεσε. Ειδικά τα επ. 6/7 (The day that wasn't/was) ήταν πολύ ωραία.

12 ώρες πριν, moysatos79 είπε

Μετα απο 6 επεισοδια  2 πραγματα εχω να πω.

Οι ερμηνειες ειναι για γελια.Ξεχωριζουν ομως ο Κλαους (ο ψυχακιας) και ο πιτσιρικας που ειναι φοβερος.

Η μουσικη πραγματικα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει σε σειρα.Και ειμαι απο αυτους που δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια στη μουσικη.

Όντως ο Κλαους και ο Five ήταν πολύ καλοί. Οι υπόλοιποι δεν είχαν κάτι ιδιαίτερο σαν χαρακτήρες, εκτός από τη Page.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρα πολυ καλη σειρα. Σε καμια περιπτωση αριστουργημα, ξεφευγει απο καποιες διαχρονικες παγιδες, πεφτει παλι σε καποιες αλλες, και ομως, ο πρωτος κυκλος ολοκληρωνεται παρα πολυ καλα.

Μην περιμενετε παρα πολλα απο την υποθεση. Πρακτικα μιλαμε για επιτυχημενη αντιγραφη των

Spoiler

X-Men πανω στην πρωιμη περιοδο του Phoenix saga, καθως και των Watchmen

Παρα πολυ καλη μουσικη επενδυση. Ειναι μερος του ευρυτερου "κινηματος" με πολυ προσεγμενες τις επιλογες στα τραγουδια αλλα και στον ηχο γενικοτερα.
Προφανως μιλαμε για παρα πολυ σοβαρη και ακριβη παραγωγη. Ξεφευγει κατα παρα πολυ απο τα ευρυτερα προτυπα που υφιστανται στους τηλεοπτικους υπερηρωες.

Για ηθοποιους εχω καλυφθει απο προηγουμενους, πολυ ομορφες επιλογες για τους ρολους τους. Η Page ρεσιταλ για ακομα μια φορα.

Περιμενω τωρα οπωσδηποτε τον δευτερο κυκλο και ελπιζω να ειναι στα ιδια πολυ υψηλα προτυπα.

Αξιζει να την δει κανεις; Αν καποιος διαβαζει κωμιξ χρονια, προφανως δεν θα δει τιποτα καινουργιο, αλλα μια πολυ καλα εκτελεσμενη σειρα με γεγονοτα και περιστατικα που ξερουμε εδω και χρονια.
Αν καποιος τωρα θελει να δει μια πολυ καλη παραγωγη με πολυ καλους ηθοποιους, δωστε σιγουρα μια ευκαιρια. Αφηνει πισω τις σκουπιδια οπως τα Flash και Heroes γαλαξιες μακρυα.

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Πολύ γαμάτος ήταν και ο Χέιζελ(ο οποίος παίζει γαμάτα και στη σειρά mindhunter η οποία σειρά απλά είναι τέλεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερή σειρά, καλή μεταφορά. Πολύ καλό το Casting μεγάλη έκπληξη ο Robert Sheehan σαν Klaus, πολλά υποσχόμενος ίσως τον δούμε και στο μέλλον σε μεγάλα projects. Ellen Page εγγύηση, ο Cameron Britton αν τον συγκρίνω με το Mindhunter ήταν μέτριος. Στο Mindhunter τα έσπαγε!

Επεξ/σία από Heists
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...