Προς το περιεχόμενο

O CEO της Xiaomi, Lei Jun αποκαλύπτει το Xiaomi Mi 9


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Θα σαρώσει....

14 λεπτά πριν, chios είπε

Τόσα λεφτά και τόσες ελλείψεις, sd card, radio, ακουστικά, μικρή μπαταρία. Ευτυχώς που υπάρχουν τα redmi για μας που θέλουμε όλα τα παραπάνω.Άλλο ένα τραγικό τηλέφωνο που ζητάει μια περιουσία.

Oh my god....

Πρόσεξε κανείς ότι δεν δείχνει πουθενά το πάνω μισό του μπροστά; Κάποια έκπληξη έρχεται, γιατί αν είχε κλασσικό notch θα το έδειχνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, bill987 είπε

Στα ~500 με Snapdragon 855 δεν πιστεύω να έχει αντίπαλο...

Δεν είναι μόνο cpu το κινιτο (μου θυμίζεις τυπαδες που αποθέωναν τα Nexus που το μόνο πράγμα που είχε ήταν super duper cpu) ποιότητα οθόνης, ram (κατασκευαστής, συχνότητα) storage (τύπος της κατασκευαστής κλπ) ποιότητα του audio dac, ποιότητα cameras και φακοί της, ποιότητα pcb κλπ εκεί κόβει η xiaomi στα πραγ3τα οποία δεν φαίνονται στα χαρτιά) όχι ότι ο μέσος χρήστης τα προσέχει κιόλας... Αλλά δεν συγκρίνονται με ναυαρχιδες

+ να μην αναφέρω για το Spyware στο λογισμικό της και διαφημίσεις (όχι ότι η ίδια η google πάει πίσω σε αυτό αλλά και Google και xiaomi και όλοι η άλλοι καταντάει spy phone πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λέτε ότι έχει τραγικές ελλείψεις μια τέτοια συσκευή η είναι τραγική γενικά το θεωρώ εμπάθεια. Αναβάθμιση σε οθόνη βλέπω, κάμερα, επεξεργαστή , μπαταρία και όλα αυτά με τιμή εκκίνησης 460. Μετά το εξάμηνο θα το πάρουμε από Κίνα στα 350-400. Και δεν είναι εντάξει? Σαν κάτοχος mate 10 και mi8 γέρνω προς το δεύτερο λόγω ευχρηστίας. Άρα θα το χτυπήσω αργότερα το νεότερο.

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Θα σαρώσει....

Oh my god....

Πρόσεξε κανείς ότι δεν δείχνει πουθενά το πάνω μισό του μπροστά; Κάποια έκπληξη έρχεται, γιατί αν είχε κλασσικό notch θα το έδειχνε...

Πιστεύω θα χει τρύπα στην οθόνη

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Mi 8 είχε αρχική τιμή στην Κίνα €352. Έχουμε μία αύξηση 30%!  Not good.

Υπάρχει μια ακόμα not good αύξηση. Mέγεθος οθόνης. Δεν ήταν αρκετά μεγάλη παντόφλα το Mi 8 με 6.2".

Κατά τα άλλα χαίρομαι που φεύγει notch.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanos75x είπε

6,4 οθόνη και συνεχίζουμε... σε λίγο τα 7άρια tablet που είχαμε παλιά θα είναι μία η άλλη...
Κρίμα που δεν έχει μπαταρία 4000mah.

iR blaster δεν είχε το mi8 ούτε αυτό δεν θα έχει;

Με το stabilizer στο video έκαναν καμιά πρόοδο γιατί εκεί στην oneplus είναι εξυπνότεροι;

Μην περιμένετε ναυαρχίδα σε μικρές ιντσες.Σιγουρα υπάρχουν και άλλες συσκευές σε μικρότερο μέγεθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johncorfas είπε

To θέλω σε μπλε...

Πραγματικα κορυφαία συσκευή. Δε μπορω να καταλαβω πώς το κανει η Xiaomi και δε μπορουν να το κανουν οι άλλοι... 

Τρολαρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Δεν είναι μόνο cpu το κινιτο (μου θυμίζεις τυπαδες που αποθέωναν τα Nexus που το μόνο πράγμα που είχε ήταν super duper cpu) ποιότητα οθόνης, ram (κατασκευαστής, συχνότητα) storage (τύπος της κατασκευαστής κλπ) ποιότητα του audio dac, ποιότητα cameras και φακοί της, ποιότητα pcb κλπ εκεί κόβει η xiaomi στα πραγ3τα οποία δεν φαίνονται στα χαρτιά) όχι ότι ο μέσος χρήστης τα προσέχει κιόλας... Αλλά δεν συγκρίνονται με ναυαρχιδες

+ να μην αναφέρω για το Spyware στο λογισμικό της και διαφημίσεις (όχι ότι η ίδια η google πάει πίσω σε αυτό αλλά και Google και xiaomi και όλοι η άλλοι καταντάει spy phone πλέον)

Ποιότητα οθόνης:amoled

Camera το mi8 είχε 99 πόντους στο dxomark

Ram και cpb έχεις καμία πληροφορία για την ποιότητα κατασκευής η έτσι το λες?

Το spyware και τις διαφημίσεις που τις έχεις δει σε mi8?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Ποιότητα οθόνης:amoled

Camera το mi8 είχε 99 πόντους στο dxomark

Ram και cpb έχεις καμία πληροφορία για την ποιότητα κατασκευής η έτσι το λες?

Το spyware και τις διαφημίσεις που τις έχεις δει σε mi8?

 

Έχω το mi 8 lite και διαφημίσεις έχει μόνο στις εφαρμογές "Ασφάλεια" και "Μουσική" τις οποίες πετάει καμιά φορά όταν είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ αλλά είναι νορμάλ διαφημίσεις που τις κλείνεις κατευθείαν όχι τίποτε βίντεο κλπ σπαστικά ή spywares 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, pth76 είπε

 Αναβάθμιση σε  μπαταρία

Την αναβαθμιση στην οθονη που ακριβως την ειδες?

1080p super amoled ειχε το mi8,1080p super amoled εχει και το mi9.

Επισης μαλλον κατι θα μπερδεψες αλλα ουτε στην μπαταρια υπαρχει αναβαθμιση.

Το Mi8 ειχε μπαταρια 3400mah αλλα ειχε και μικροτερη οθονη  6.2 ιντσων.

To Mi9 εχει μπαταρια 3500mah αλλα εχει μεγαλυτερη οθονη 6.4 ιντσων.

Αρα ουτε στην μπαταρια υπαρχει αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Istros είπε

Ποιότητα οθόνης:amoled

Camera το mi8 είχε 99 πόντους στο dxomark

Ram και cpb έχεις καμία πληροφορία για την ποιότητα κατασκευής η έτσι το λες?

Το spyware και τις διαφημίσεις που τις έχεις δει σε mi8?

Amoled από amoled μέρα με νυχτα είναι κάνε μια σύγκριση ένα Mate 20 pro (με φυσιολογική οθόνη όχι πρασινάδα της lg η κάποιο s9+με m8 και ναι έχω δει από μέσα τι παίζει την μέρα περνάνε καμία 20 κινιτα από τα χέρια μου, όσο για Spyware περνά όλη την κίνηση από κάποιο serveraki θα δεις τι στέλνει, απλά επισιμη απάντηση είναι ότι είναι καθαρά και μόνο για βελτίωση προϊόντος (ότι λει και η ms για win 10)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) αν η μπαταρία ειναι κάτω απο 4000mah δεν εχει νοημα να πουμε κάτι αλλο.

2) με τις build in διαφημισεις στην ROM, τα xiaomi μου έγιναν αδιάφορα. Μα θα πει κανεις οτι μπορεις να τις απενεργοποιησεις. Ισχυει, αλλα δε με ενδιαφέρει κάν. Την συσκευη την πληρώνω, δε μου την χαρίζουν. Επισης κανεις δεν ξέρει τι του ξημερώνει στο επόμενο update. Μας το χει δειξει εμπρακτα η Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Eluminator_91 είπε

Έχω το mi 8 lite και διαφημίσεις έχει μόνο στις εφαρμογές "Ασφάλεια" και "Μουσική" τις οποίες πετάει καμιά φορά όταν είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ αλλά είναι νορμάλ διαφημίσεις που τις κλείνεις κατευθείαν όχι τίποτε βίντεο κλπ σπαστικά ή spywares 

Από πού το πήρες?Γιατί έχει περάσει από τα χέρια μου και αυτό και το mi8 και δεν είχα ούτε μια διαφήμιση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...