Προς το περιεχόμενο

O CEO της Xiaomi, Lei Jun αποκαλύπτει το Xiaomi Mi 9


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Είναι για βύθιση στο 1 μέτρο για 30 λεπτα για το IP67 και πανω απο αυτό (ορίζεται απο τον κατασκευαστή) για το 68. Αρα σωστή η διαφήμιση της Samsung. Δεν ειναι τυχαία επαφη με νερό που γραφείς. Εγγύηση γιατί δε δίνουν αφού ειναι τόσο σίγουροι; Το άρθρο που παραθεσες το ξέρω. Γι αυτό και σε ρώτησα.

Θεωρώ οτι η αδιαβροχοποίηση ειναι άχρηστη χωρίς την εγγύηση. Τί να το κάνω αν λέει οτι ειναι αδιάβροχο,  αλλά δεν αναλαμβάνει κανενας κατασκευαστής την ευθύνη αυτου που λέει; Καλύτερα να μην το έλεγε, έτσι θα πρόσεχαν καλυτερα οι αγοραστές. Τώρα δεν προσέχουν, παίρνουν νερό,  τους λέει οτι φταίνε αυτοι και αγοράζουν καινούργιο. Απάτη δηλαδή στα όρια την νομιμότητας. 

Σκέψου να έγραφε στους όρους εγγύησης ότι η συσκευή τους εγγυώνται οτι θα δουλεύει "απροβλημάτιστα για 2 χρόνια, αλλά αν χαλάσει  πάρτε άλλη..."

Δε νομίζω να άρεσε σε κανένα... Για το IP το κάνουμε γάργαρα (βάζω, φυσικά, και εμένα μέσα)... Επρεπε να ειχαμε απαιτήσει να δινουν εγγυηση ή να μην το γραφουν. Εκει φταιμε όλοι... Δυστυχώς...

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου. Τα ίδια έκαναν και για την gopro 5-6 που βγήκαν εργοστασιακά χωρίς κέλυφος (μέχρι την gopro 4 είχαν κέλυφος έξτρα) και έλεγαν στον κόσμο ότι είναι αδιάβροχες και 6/10 έπαιρναν νερό εμφάνιζαν υγρασία κτλ και στο service έλεγαν ότι μπούρδα τους κατέβαινε και δεν παραδεχόντουσαν ότι ήταν κατασκευαστικό λάθος και αστοχία ώστε να αποζημειώσουν τον κόσμο εντός εγγύησης με καινούργια camera. 
Τα ίδια κάνουν και με τα κινητά διαφημίσεις IP αδιαβροχοποίηση και όλα για να πετύχουν στόχους πωλήσεων και νούμερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 ώρες πριν, johncorfas είπε

Αστεία το έγραψα. Δε χρησιμοποιώ θήκες. Δε με νοιάζει αν σπάσει. Παίρνω εταιρικές συσκευές μέχρι και 3 το χρόνο.😉

3 το χρόνο; κολοφ@@δε... Και σε μας τίποτα ρε 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την αδιάβροχοποίηση θα πρέπει τουλάχιστον να ισχύει σε περίπτωση πτώσης του κινητού μέσα σε νερό για 3-5" μέχρι να το πιάσεις και σίγουρα σε περίπτωση που χυθεί ποτήρι με νερό πάνω στο κινητό.

Αν σε αυτές τις 2 περιπτώσεις και ειδικά στην 2η μπεί νερό τότε είτε υπάρχει αστοχία υλικού η το κινητό έχει φάει πεσίματα και έχει στραβώσει ελάχιστα δέκατα του χιλιοστού το πλαίσιο.Η έχει φάει πολύ ήλιο.

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει κάποιον να αντέχει στο νερό μισή ώρα η να βουτάει στην θάλασσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εσεις παντως εγω εχοντας απο περυσι το μαιο το mi 8 ειμαι υπερ ευχαριστημενος αν και το ειχα παρει στα 450 απο τα πρωτα π κυκλοφορησαν δεν υστερει σε τιποτα απο iphone x s9 plus κτλπ που εχουν οι φιλοι και με το gcam τις περισσοτερες φορες βγαζω αρκετα καλυτερες φωτος απο αυτους. Οποτε νομιζω οτι αγοραζοντας κ αυτο στα 450 θα ειναι για αλλη μια χρονια το υπερτατο value for money..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregorypap είπε

 δεν υστερει σε τιποτα απο iphone x s9 plus κτλπ που εχουν οι φιλοι και με το gcam τις περισσοτερες φορες βγαζω αρκετα καλυτερες φωτος απο αυτους.

Ε ναι γιατι ως γνωστον ειναι δικαιη η συγκριση stock καμερας με gcam...

Επισης μπορω αν θες να σου κανω μια λιστα με τα πραγματα που υστερει το Mi8(περαν της αδιαβροχοποιησης) σε σχεση με S9+ ή Note9 αρα μην αρχισουμε παλι τις υπερβολες.

Ειπαμε γενικα η σειρα mi της Xiaomi ειναι αρκετα καλη,αλλα μην το τερματιζετε ορισμενοι με τις υπερβολες σας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να αυξάνει ίντσες στις οθόνες( π ούτε εμένα μ αρέσει αλλά οκ συνηθίζεις η πας σε κάποιο άλλο) μπορεί να είναι η μπαταρία στα 3500 αλλά μην ξεχνάμε ότι αλλάζουν οι επεξεργαστές στα 7nm οπότε πέφτει λίγο η απαίτηση τους σε φαΐ ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ ΆΠΟΨΗ πιστεύω ότι είναι σχεδόν το ίδιο ή αυτονομία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2019 στις 2:55 ΜΜ, Fulgore είπε

Με 458ευρω για αρχικη τιμη Κινας,το βλεπω η Infoquest να φερνει στα 599(μην πω 650)ευρω εδω. 

Και να ανεβάσουν την τιμή δεν πειράζει θα το αγοράσουμε απέξω σιγά μην κάτσουμε να δώσουμε κεφάλιατικα στην κάθε εταιρεία που θέλει να εκμεταλλευτεί μία καινούργια συσκευή.

Μέχρι να βάλουν μυαλό οι εταιρίες αγορά από το εξωτερικό και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WaveExDare είπε

Και να ανεβάσουν την τιμή δεν πειράζει θα το αγοράσουμε απέξω σιγά μην κάτσουμε να δώσουμε κεφάλιατικα στην κάθε εταιρεία που θέλει να εκμεταλλευτεί μία καινούργια συσκευή.

Μέχρι να βάλουν μυαλό οι εταιρίες αγορά από το εξωτερικό και ξερό ψωμί.

Ναι βεβαια παρακαλας να μην σου παθει τιποτα η συσκευη(ειδικα τωρα που τα κινητα εχουν και Amoled οθονες)και φυσικα τον 2ρο χρονο εισαι εκτος εγγυησης.

Επισης κατι αναλογο συμβαινει και απο πλευρας Oneplus,δηλαδη να βρισκει καποιος πχ το Oneplus6 κατω απο 390ευρω στην Κινα και απο το επισημο site να στο πουλαει στα 530ευρω.

Αρα δεν ειναι οτι το κανει αυτο η Infoquest και οι αλλοι τα χαριζουν τα κινητα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...