Προς το περιεχόμενο

Yuzu Emulator


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, xavier είπε

καταλαβαινω τι λες, αλλα αν πιασεις 120 fps και το μοιρασει στο multiplayer δεν βγαζεις τα 60 fps που θελεις για καθε παιχτη?

Όχι, ο cemu πιάνει πάρα πολλά fps αλλά το παιχνίδι ανταποκρίνεται έτσι όπως σου περιγράφω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, ektelion είπε

Εγώ βασικά περιμένω να ανοίξεις το θέμα για τον emulator του PS3 XD

Υπάρχει θέμα, Κλασικά δεν μπόρεσα ποτέ να κάνω τα χειριστήρια του Buzz! Παγκόσμιο Quiz να παίξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για το xenoblade δεν γνωριζω κατι. Το pokemon τρεχει παρα πολυ καλα παντως εχω παιξει 1 ωριτσα σκαλωνει μονο οταν κανει καποια shaders cache την πρωτη φορα πχ σε καποιο νεο move. Επειτα παει απιστευτα smooth. Παρα πολυ ευχαριστημενος μιας και σαν παιδι ειχα λιωσει την κοκκινη 3 4 φορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ασχολείστε με emulators τσεκάρετε το παρακάτω βίντεο που δείχνει διαφορές μεταξύ nvidia AMD καρτών ώστε να γνωρίζετε πως τα πάει η κάθε μία στον κάθε emulator

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5 ωρες στο pokemon lets go με το yuzu και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Απολυτα playable ακομα και μεσα στις πολεις οι μαχες σταθερες στο 30αρι και απολυτα smooth. Το παιχνιδι τιμιο και προσφερει αναμνησεις απο τα παιδικα μας χρονια. 

Μερικα screens δικα μου να παρετε μια ιδεα

 

Spoiler

yuzu-2019-05-17-14-48-02-606.png
yuzu-2019-05-17-15-21-27-120.png
yuzu-2019-05-17-18-05-35-291.png

 

Spoiler

yuzu-2019-05-17-18-28-24-053.png
yuzu-2019-05-17-18-54-05-770.png
yuzu-2019-05-17-18-56-22-082.png

Spoiler

yuzu-2019-05-17-18-59-07-675.png
yuzu-2019-05-17-18-59-34-348.png

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μιας και εχω μεινει χωρις καρτα εδω και λιγες μερες ειπα να δοκιμασω το pokemon με τον 8700k και την 630 gpu που εχει. Κραταω κανονικα 30αρι σε ολο το παιχνιδι. Δεν το περιμενα για να πω την αληθεια. Για να δουμε ποσο ρολο παιζει η cpu στους emulators. Το γραφημα γραφει 1070ti λογω msi afterburner που εχω αλλαξει τις ονομασιες. Απο εκει και περα μονο καποια μικρα indie μπορει να παιξει η 630 μιας και η αναλυση ειναι αρκετα βαρια η αρκετα παλια παιχνιδια κρατοντας το 60αρι.

 

Screenshot-1.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιχνίδια σαν το botw, pokemon lets go, super mario odyssey, Luigis mansion απεχουν πολυ ακομα απ το να παιξουν καλα και σταθερα. Με 60αρι locked και 0% bugs ενοω οταν λεω καλα και σταθερα.

Ακομη και το links awakening ισα που τρεχει "καλα"αν και ακομα εχει καμποσα bugs. 

Ισως σε κανα 6μηνο-χρονο με το vulcan να δουμε πολυ καλυτερα αποτελέσματα και σε πιο ανθρωπινους cpu μια και τωρα ενας yuzu θελει απο xeon 8180 και πανω σε συνδυασμό με titan rtx 4-way sli για να τρεξει 60αρι locked το odyssey.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το botw στον cemu το έπαιζα από πέρσι στα 75fps stable με την 1070ti. Και το pokemon στον yuzu στα 30 stable χωρίς κανένα κόλλημα. Με την 5700xt παίζω stable το pokemon για το zelda περιμένω vulkan. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Arkin είπε

Το botw στον cemu το έπαιζα από πέρσι στα 75fps stable με την 1070ti. Και το pokemon στον yuzu στα 30 stable χωρίς κανένα κόλλημα. Με την 5700xt παίζω stable το pokemon για το zelda περιμένω vulkan. 

75 fps το botw χωρις speed 100% αποκλειετε, εχω δοκιμάσει ενα 6μηνο οτι υπαρχει απο mods και tweaks πριν 1 χρονο και μετα το παράτησα, χωρις speed 100% 60 fps 1080p και με καλο οπτικό αποτέλεσμα δεν ειδα με τη 1070 τουλάχιστον, ετρεχε αισχος το game. 

Τωρα απο την αλλη βεβαια δε ξερω ποσο εχει στρωσει απο τοτε γιατι εχει περασει και λιγος καιρος απο τοτε που ασχοληθηκα.

Προσωπικα ισως ξανα ασχοληθω σε ενα 2αρι χρονια με yuzu και πιο καινούρια games που πιστευω θα εχουν στρώσει αξιοπρεπως τα πράγματα με μεγαλη διαφορα. Τωρα παιζω μονο NSMBU και πιο παλια games που τρεχουν 100% καλα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...