Προς το περιεχόμενο

Yuzu Emulator


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/3/2020 στις 11:20 ΠΜ, Arkin είπε

Super mario odyssey σε 5700xt με mod για φτιαξιμο των μαυρων artifacts και mod για σωστο fov σε 21:9 ratio χωρις καμια παραμορφωση. 

2020-03-16-11-06.png
2020-03-16-11-09.png
2020-03-16-11-10.png
2020-03-16-11-10-02.png
2020-03-16-11-11.png

Και εδω το Crash Team Racing: Nitro-Fueled επισης σε ultrawide χωρις FOV mod ομως σε αρκετα playable επιπεδο στα 22-26fps

2020-03-16-10-40.png
2020-03-16-10-42.png
2020-03-16-10-42-01.png
2020-03-16-10-46.png
2020-03-16-10-48-01.png

Τι mods χρησιμοποιείς για το mario odyssey ? Τι βάζω για τα μαύρα artifacts ? 

Έχω 3600x , 5700xt και 16gb ram (αναλύσεις 16:9).Το παιχνίδι είναι τεχνικά  playable αλλά προβλήματα με τον ήχο κ είναι γεμάτο μαύρα artifacts οπότε δεν είναι σε κατάσταση που θα το ευχαριστηθω. Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Τι mods χρησιμοποιείς για το mario odyssey ? Τι βάζω για τα μαύρα artifacts ? 

Έχω 3600x , 5700xt και 16gb ram (αναλύσεις 16:9).Το παιχνίδι είναι τεχνικά  playable αλλά προβλήματα με τον ήχο κ είναι γεμάτο μαύρα artifacts οπότε δεν είναι σε κατάσταση που θα το ευχαριστηθω. Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη

Βεβαιως φιλε μου.

Εδω σου ανεβαζω το mod για τα μαυρα artifacts στις navi καρτες. Το ενεργοποιεις και παιζεις κομπλε ειναι απολυτα playable το παιχνιδι με vulkan. 

https://gofile.io/?c=kOvD53

Το κανεις ξεζιπαρισμα και περνας το φακελο οπως ειναι στα mods του odyssey.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βεβαιως φιλε μου.

Εδω σου ανεβαζω το mod για τα μαυρα artifacts στις navi καρτες. Το ενεργοποιεις και παιζεις κομπλε ειναι απολυτα playable το παιχνιδι με vulkan. 

https://gofile.io/?c=kOvD53

Το κανεις ξεζιπαρισμα και περνας το φακελο οπως ειναι στα mods του odyssey.

Ευχαριστώ πολύ. Δουλεύει κανονικά. Που ήταν κρυμμένο , έψαξα πολύ κ αν δεν είχα δει τα post σου εδώ θα εμένα με την εντύπωση ότι το πρόβλημα δεν έχει λυθεί .

 

Ρητορική η ερώτηση μιας κ τώρα δουλεύουν ολα άψογα, κουβέντα να γίνεται 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Ευχαριστώ πολύ. Δουλεύει κανονικά. Που ήταν κρυμμένο , έψαξα πολύ κ αν δεν είχα δει τα post σου εδώ θα εμένα με την εντύπωση ότι το πρόβλημα δεν έχει λυθεί .

Ρητορική η ερώτηση μιας κ τώρα δουλεύουν ολα άψογα, κουβέντα να γίνεται 

Μου το εστειλαν απο το επισημο discord θεμα του yuzu δεν υπαρχει πουθενα για κατεβασμα. Οπως και για 21:9 δεν υπαρχει πουθενα για κατεβασμα παλι απο εκει με βοηθησαν. Τρεχει εξαιρετικα το παιχνιδι με καλο cpu vulkan με controller παιζεται πολυ ανετα. Δοκιμασα με ποντικι/πληκτρολογιο αλλα δεν γινεται ακομα οπως το cemu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω ένα pc με rx 580 Sapphire ryzen 2600 και 16ρα ραμ. Το breath of the wild το χω παίξει προ πολλού όπως και το odyssey. Με ενδιαφέρουν κάποια άλλα όπως το yoshi. 

Καταρχήν θα σηκώσει το pc μου το yuzu?? Έστω σε playable κατάσταση σε κάνα 720/30fr? Nα ασχοληθώ η το χάνω λόγω ιπποδύναμης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα πριν λίγες μέρες το Mario odyssey στο yuzu, για την ακρίβεια πήρα 250 αστέρια (από τα 880 +) κ έφτασα κ στο πρώτο κρυφό κόσμο. Υπάρχουν λίγα graphical glitch αλλά είναι ασήμαντα. Αρκετά crashes κ stuttering όταν κάνει save ή κ σε άσχετες στιγμές λόγω shader cache ( πιστεύω ) αλλά δε με εμπόδισαν να ευχαριστηθω το παιχνίδι . Έχει έτσι κι αλλιώς checkpoint παντού . Καταπληκτικό παιχνίδι  κ συνήθως τ τρέχει στα 60 frames (με 3600x , 16ram , 5700xt, vulkan)

 

To low spec mod είναι κάπως προβληματικό να πω στο metro kingdom αν δε το βγάλεις δε μπορείς να συνεχίσεις μιας κ υπάρχει game breaking bug -δεν εμφανίζονται κάτι γέφυρες στην αρχή - κ ακόμα κ όταν το έβγαλα δεν είδα διαφορά στην απόδοση

 

 

Edit : παλι καλά που υπάρχουν κ τα emulators γιατί να αγορασω ολόκληρη κονσόλα για ένα mario κ ένα zelda ...δε παίζει 

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZanisValheim είπε

Hi) Could you please reupload that mod that removes those black pixels when using navi gpu with vulkan? 

Here it is. Extract it and put it in this folder

C:\Users\username\AppData\Roaming\yuzu\load\0100000000010000

 

 

Disable Deferred Shading (JEFF).rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Multicore στο Crash Nitro με 60FPS Mod και Ultrawide. Με το multicore ηρθαν καποια προβληματακια οπως καποια artifacts που δεν υπαρχουν στην mainline αλλα ανεβασε κατακορυφα το performance στα FPS. Αν βαλουν vulkan cache οπως στον Cemu δεν θα υπαρχουν και τα μικροstutters.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 λεπτό πριν, JTRGamer είπε

Αν πληρώσω για το Yuzu Early Access 5$ θα τρεχει καλυτερα το Super Mario Odyssey?

Θα τρέχει καλύτερα ειδικά σε 4 core cpu είδα μέχρι 20fps ανέβασμα από την mainline. Σε 8700k 60 είχα με mainline 60 και με την early access. Αξίζει τα 5 δολάρια μόνο και για την στήριξη του project. Η EA περνει καθημερινά αρκετά updates. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8 πυρηνο CPU έχω

αυτο είναι το pc μου

Τροφοδοτικό 700 watts ZALMAN ZM700-GVM 700W 80 PLUS BRONZE

motherboard : MSI B450 Tomahawk Max

CPU: AMD Ryzen 7 3700X (CPU Cooler :Cryorig H7)

RAM: G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz

GPU: Asus GeForce RTX 2070 Super 8GB ROG Strix Advanced Gaming

SSD:970 Evo Plus 500GB + 8 TB HDD

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα αυτό το mod  για Link's awakening

https://gamebanana.com/sounds/45969

αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει. Ξέρει κάποιος μήπως φταίει το ότι είναι για CFW (atmosphere); Εγώ πήρα τον φάκελο "01006bb00c6f0000" που έχει μέσα το romfs όπως σε άλλα mods, τον μετονόμασα και τον έβαλα στον αντίστοιχο φάκελο για mods του YUZU. Αν ξέρει κάποιος καλύτερα να μου πει τί λάθος κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

θελω να παιξω το zelda ομως απο παλια που ειχα switch το ειχα προχωρήσει αρκετες ωρες και δεν θελω να το ξεκινησω απο την αρχη, γινεται να κατεβασω και να βαλω ετοιμα saves ? και αν ναι πως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Ξεκίνησα χθες το links awakening παίζει σχεδόν άψογα , χτυπάει συχνά τα 60frames αν κ οχι σταθερά (3600x, 5700xt ) . Με 2 mods . 

Υπάρχουν βέβαια graphical glitches και συγκεκριμένα στο " σκυλο " που περνεις κ σε ένα σημείο αλλά μονο αυτό. Δε ξερω αν λυνεται αν βγάλω mods ή γυρίσω σε open gl αλλά έκανα λίγη υπομονή κ περασα αυτά τα σημεία. Αν ξαναβρω μπροστά μου θα δω. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...