Προς το περιεχόμενο

Yuzu Emulator


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Λοιπόν το δοκίμασα λίγο μιας και είχα πρόχειρα τα title.keys, prod.keys και το dumped firmware (έχω hacked switch) και παίζει εξαιρετικά! Έχουν κάνει απίστευτη δουλειά. Μόνο να βάλουν το resolution scaling ξανά και θα είναι χάρμα οφθαλμών!

Ειναι το μονο που λειπει ναι. Ειδικα τωρα και με mouse/keyboard απολαυση. Λειπει το resolution scaler ενω το ειχαν βαλει πριν 1 χρονο το εβγαλαν για καποιο λογο επειδη δεν δουλευε σωστα. Το αναμενουμε να παιζουμε σε 4K αναλυση να ειναι ολα πεντακαθαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 minutes ago, Arkin said:

Ειναι το μονο που λειπει ναι. Ειδικα τωρα και με mouse/keyboard απολαυση. Λειπει το resolution scaler ενω το ειχαν βαλει πριν 1 χρονο το εβγαλαν για καποιο λογο επειδη δεν δουλευε σωστα. Το αναμενουμε να παιζουμε σε 4K αναλυση να ειναι ολα πεντακαθαρα. 

Με amd/Intel διάβασα ότι δεν έπαιζε σταθερά. Εμείς με nv τι φταίμε; 😜

Πάντως και οι απαιτήσεις ισχύος από το host σύστημα φαίνονται αρκετά μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Με amd/Intel διάβασα ότι δεν έπαιζε σταθερά. Εμείς με nv τι φταίμε; 😜

Πάντως και οι απαιτήσεις ισχύος από το host σύστημα φαίνονται αρκετά μικρές.

Δεν θυμαμαι τι εφταιγε ειπαν ομως οτι θα το πιασουν καποια στιγμη αργοτερα παλι εχει περασει χρονος απο τοτε. Οι απαιτησεις ειναι μικρες εχει πεσει αρκετο optimization τους τελευταιους μηνες. Links awakening luigi mansion mario odyssey astral chain crash team pokemon lets go pokemon shield super smash bro ultimate. Μερικα απο τα παιχνιδια που αξιζουν πολυ στον yuzu. Το zelda ειναι ακομα μακραν καλυτερο στο cemu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ενα δικο μου βιντεακι πριν λιγο το τραβηξα παιζω κανονικα με mouse/keyboard vulkan και docked mode σε ultrawide με το FOV Mod.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μπει Vulkan και στο Yuzu? Δεν το γνώριζα. Mario Odyssey και Link's Awakening είναι καθόλου κοντά στο επίπεδο των Super Mario 3D World και Breath of the Wild από άποψη επιδόσεων όπως τρέχουν στο Cemu? Ή έχει ακόμα δρόμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Έχει μπει Vulkan και στο Yuzu? Δεν το γνώριζα. Mario Odyssey και Link's Awakening είναι καθόλου κοντά στο επίπεδο των Super Mario 3D World και Breath of the Wild από άποψη επιδόσεων όπως τρέχουν στο Cemu? Ή έχει ακόμα δρόμο?

Εχει πανω απο χρονο που εχουν βαλει vulkan. Δες πιο πανω το βιντεο για το mario odyssey για μενα ειναι απολυτα playable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δηλαδη τι εννοεις?

Μου τρέχει σε windowed borderless και δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στα frame drops κτλ. παρόλο που έχω επιλέξει fullscreen και disable optimizations. Το 60fps patch το έχω περάσει και αυτό στο Link's Awakening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SlackulatoR είπε

Μου τρέχει σε windowed borderless και δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στα frame drops κτλ. παρόλο που έχω επιλέξει fullscreen και disable optimizations. Το 60fps patch το έχω περάσει και αυτό στο Link's Awakening.

Για κανε αυτες τις ρυθμισεις. Και τερμα κατω το docked να ειναι λευκο οχι αχρωμο. Στο ratio αναλογα τη οθονη εχεις βαλε 16:9 η streched. Μην πειραξεις τιποτα στο yuzu.exe αστα ολα οπως ειναι. Και στο control panel vsync off unless application decide.

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, SlackulatoR said:

Μου τρέχει σε windowed borderless και δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στα frame drops κτλ. παρόλο που έχω επιλέξει fullscreen και disable optimizations. Το 60fps patch το έχω περάσει και αυτό στο Link's Awakening.

Frame drops έχεις γιατί δημιουργεί τη shader cache. Λογικά όταν ξαναπερνάς από το ίδιο σημείο πρέπει να τρέχει νεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα όποτε αλλάζω σκηνικό ή σε μάχη πέφτει στα 20fps, ενώ στο παρακάτω βίντεο του τρέχει νερό με παρόμοιο σύστημα, εκτός αν φταίει η RX 570 που έχω.

 

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SlackulatoR είπε

Εμένα όποτε αλλάζω σκηνικό ή σε μάχη πέφτει στα 20fps, ενώ στο παρακάτω βίντεο του τρέχει νερό με παρόμοιο σύστημα, εκτός αν φταίει η RX 570 που έχω.

 

Καλά όταν κόβεις χορτάρια ΕΙΔΙΚΑ μετα απο teleport (εχω στο μυαλό μου συγκεκριμένο σημείο)  πεφτει στα 20 frames κ σε εμένα με 5700 xt. Σε μάχες που δεν είναι σε χορτάρια όμως δεν είχα θέμα. Αν έχεις παντου θέμα ψάξε λίγο νομίζω ότι υπάρχει ένα mod 60fps 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...