Προς το περιεχόμενο

Στις 15 Μαρτίου κάνει πρεμιέρα στο Netflix η ανθολογία κινουμένων σχεδίων «Έρωτας, Θάνατος + Ρομπότ» των David Fincher και Tim Miller


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, el97639 είπε

Η αληθεια ειναι οτι εκει που το Netflix ειχε σαβουρα προς μετριες παραγωγες, οι μονες καλες παραγωγες που εχω δει περα απο GOT και westworld του HBO  ειναι ολες του netflix. Χτες τελειωσα το you και αρχισα το umbrella academy που φαινονται decent

παντως το amazon μπαινει με παρα πολλα λεφτα στο fantasy/action genre (και οχι μονο), οποτε εχε το νου σου και προς τα εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς για τον David Fincher; Δεν ξέρω τελικά αν θα τα καταφέρουν σε αυτόν τον τομέα αλλά σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον.

Offtopic: Το Netflix βλέπω να γίνεται πλατφόρμα χρηματοδότησης μικρών (αλλά αξιόλογων) παραγωγών. Μέχρι και οι Uh είναι σε συζητήσεις με το Netflix για να βγει ελληνική παραγωγή στην πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που διάβασα πιο πάνω,δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσαν να το καταφέρουν :rolleyes:,μακάρι βέβαια να γινόταν κάτι,αλλά το βλέπω πάρα πολύ χλωμό. Τι παραγωγή θα μπορούσε να βγεί απο UH που να την θέλει το Netflix ? σχετικά με gaming η unboxing,υπάρχουν άπειρα κανάλια εκεί έξω,Τώρα λέτε να βγάλουν τίποτα Game of Thrones style σειρά,με τους αδερφούς Καρπά και σκηνές σεχ και βίας και μάχες εναντίων whitewalkers και σαυροειδών στα βουνά της Αριδαίας ? :D

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Αυτό που διάβασα πιο πάνω,δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσαν να το καταφέρουν :rolleyes:,μακάρι βέβαια να γινόταν κάτι,αλλά το βλέπω πάρα πολύ χλωμό. Τι παραγωγή θα μπορούσε να βγεί απο UH που να την θέλει το Netflix ? σχετικά με gaming η unboxing,υπάρχουν άπειρα κανάλια εκεί έξω,Τώρα λέτε να βγάλουν τίποτα Game of Thrones style σειρά,με τους αδερφούς Καρπά και σκηνές σεχ και βίας και μάχες εναντίων whitewalkers και σαυροειδών στα βουνά της Αριδαίας ? :D

Η πληροφορία είναι legit και έχει αναφερθεί ο Καρπάς σε πρόσφατο βίντεο που δείχνει τον εξοπλισμό του στον Μπλέτσα. Σίγουρα δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται αλλά δεν είναι και το ακατόρθωτο (έχουν άλλωστε netflix approved εξοπλισμό για να το κάνουν αυτό). Στο μέλλον θα δούμε.

Για να μην παρεξηγηθώ, απλά μεταφέρω αυτά που είδα στο βίντεο και τίποτα παραπάνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κατσαβιδακι στην εικονα δεν ειναι του τυπου με την περιστρεφομενη ακρη στη λαβη; Θα μπορουσε στην πραγματικοτητα να βιδωσει καποιος κρατωντας το ετσι;

stock-image-fail-soldering-iron-bob-byron-1.jpg

Επεξ/σία από panos2310
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panos2310 είπε

Το κατσαβιδακι στην εικονα δεν ειναι του τυπου με την περιστρεφομενη ακρη στη λαβη; Θα μπορουσε στην πραγματικοτητα να βιδωσει καποιος κρατωντας το ετσι;

stock-image-fail-soldering-iron-bob-byron-1.jpg

εντελως ασχετο, αλλα νομιζω πως ειναι κολλητηρι

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

εντελως ασχετο, αλλα νομιζω ειναι κολλητηρι

Ναι ρε παιδί μου, αυτό που έβαλα εγώ σίγουρα είναι κολλητήρι. Αυτό που έχει στο σκίτσο λες κι αυτό να μην είναι κατσαβίδι;

 

Πάντως με ενοχλεί αν είναι κατσαβίδι. Πρέπει να κάνεις και την έρευνα σου στο αντικείμενο. Όχι οτι σκοπευω να το δω δηλαδή.  

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

Να και μία φώτο σαν το κατσαβίδι της εικόνας. Μπορεί να είναι στραμμένο προς την άλλη πλευρά αλλά μπορεί με λίγη φαντασία κανείς να καταλάβει πως θα ήταν αν ήταν προς τα δεξιά.

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

41MHh1BTnFL._SY355_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, panos2310 είπε

Ναι ρε παιδί μου, αυτό που έβαλα εγώ σίγουρα είναι κολλητήρι. Αυτό που έχει στο σκίτσο λες κι αυτό να μην είναι κατσαβίδι;

 

Πάντως με ενοχλεί αν είναι κατσαβίδι. Πρέπει να κάνεις και την έρευνα σου στο αντικείμενο. Όχι οτι σκοπευω να το δω δηλαδή.  

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

Να και μία φώτο σαν το κατσαβίδι της εικόνας. Μπορεί να είναι στραμμένο προς την άλλη πλευρά αλλά μπορεί με λίγη φαντασία κανείς να καταλάβει πως θα ήταν αν ήταν προς τα δεξιά.

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

41MHh1BTnFL._SY355_.jpg

Πότε λήξανε αρχηγέ μου?Να προσέχεις πριν την κατανάλωση.

Σε άλλα νέα φαίνεται ενδιαφέρον.Θα το παρακολουθήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, censOred είπε

Πότε λήξανε αρχηγέ μου?Να προσέχεις πριν την κατανάλωση.

Σε άλλα νέα φαίνεται ενδιαφέρον.Θα το παρακολουθήσω.

Μένει αναπάντητο το ερώτημα για το κατσαβιδάκι όμως.

Επεξ/σία από panos2310
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos2310 είπε

Ναι ρε παιδί μου, αυτό που έβαλα εγώ σίγουρα είναι κολλητήρι. Αυτό που έχει στο σκίτσο λες κι αυτό να μην είναι κατσαβίδι;

 

Πάντως με ενοχλεί αν είναι κατσαβίδι. Πρέπει να κάνεις και την έρευνα σου στο αντικείμενο. Όχι οτι σκοπευω να το δω δηλαδή.  

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

Να και μία φώτο σαν το κατσαβίδι της εικόνας. Μπορεί να είναι στραμμένο προς την άλλη πλευρά αλλά μπορεί με λίγη φαντασία κανείς να καταλάβει πως θα ήταν αν ήταν προς τα δεξιά.

MV5BYWQ4ZWExZjUtMGU0OS00NTRiLTkwZmItNDBjYmE1OGJmYjlhXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg

220px-Space_Battleship_Yamato_(1977_film).JPG

41MHh1BTnFL._SY355_.jpg

ασχετο αλλα ποια ανιμε ειναι αυτα που εχεις βαλει εικονες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Suzumebachi είπε

ασχετο αλλα ποια ανιμε ειναι αυτα που εχεις βαλει εικονες?

Είναι της γενιάς μου (λίγο πριν για την ακρίβεια).

Το ένα είναι το g-force και το άλλο το yamato. 

Αν υποψιαστώ οτι η συνδρομή που δίνω στο Netflix θα καταμεριστεί στην αγορά δικαιωμάτων για anime, με βλέπω και πάλι kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panos2310 είπε

Είναι της γενιάς μου (λίγο πριν για την ακρίβεια).

Το ένα είναι το g-force και το άλλο το yamato. 

Αν υποψιαστώ οτι η συνδρομή που δίνω στο Netflix θα καταμεριστεί στην αγορά δικαιωμάτων για anime, με βλέπω και πάλι kodi.

τα θυμαμαι αμυδρά και τα δυο....απο Voltes - V και πανω μεγαλωσα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα καλύτερα Anime υπήρχαν μεταγλωτισμένα τότε στήν Τηλεόραση απο την ομάδα G υπήρχαν κουκλάκια όταν είμουν παιδί (αρκετές δεκαετίες πρίν...) και έβαζαν αφιερώματα σε περιοδικά κλπ Ακόμα και στο Αγαπημένο Μινιόν είχαν κάνει κάποια αφιερώματα σε παιδικές γιορτές μέχρι και Theme show !

https://youtu.be/zIuNhiZ8zvQ

Τι να πούμε για Το Yamato η για το "διαστημόπλοιο Αργό" έβγαλαν και πρίν λίγο καιρό ταινία Remake αρκετά καλή όποιος θέλει ας την ψάξει ✌️

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2019 στις 4:09 ΜΜ, panos2310 είπε

Το κατσαβιδακι στην εικονα δεν ειναι του τυπου με την περιστρεφομενη ακρη στη λαβη; Θα μπορουσε στην πραγματικοτητα να βιδωσει καποιος κρατωντας το ετσι;

stock-image-fail-soldering-iron-bob-byron-1.jpg

ουτε να κολλήσει θα μπορουσε καποιος αν το κρατουσε ετσι, εκτος και αν ηθελε να καταληξει με εγκαυματα τριτου βαθμου..

8 ώρες πριν, ELMastas είπε

Απο τα καλύτερα Anime υπήρχαν μεταγλωτισμένα τότε στήν Τηλεόραση απο την ομάδα G υπήρχαν κουκλάκια όταν είμουν παιδί (αρκετές δεκαετίες πρίν...) και έβαζαν αφιερώματα σε περιοδικά κλπ Ακόμα και στο Αγαπημένο Μινιόν είχαν κάνει κάποια αφιερώματα σε παιδικές γιορτές μέχρι και Theme show !

https://youtu.be/zIuNhiZ8zvQ

Τι να πούμε για Το Yamato η για το "διαστημόπλοιο Αργό" έβγαλαν και πρίν λίγο καιρό ταινία Remake αρκετά καλή όποιος θέλει ας την ψάξει ✌️

το Yamato ηταν ο προδρομος του Robotech. το g-force aka battle of the planets το βλεπαμε για την σεξυ πριγκιπεσσα ❤️

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...