Προς το περιεχόμενο

άδεια


Deppie1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη ζητησε ωστε να εχει παραστατικο να στην πληρωσει. Αν δεν πας χαρτι δεν στην πληρωνει...δεν τον χαλαει. Παντως μου φαινεται σωστος εργοδοτης,  μην πεις ψεματα...αν γινει παρεξηγησοη προσφερσου να καλυψεις τις ωρες που ελειψες καποιου αλλου με ρεπο ...αμοιβομενη βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SB_1957 είπε

Ζήτα κανονική άδεια γιατί ο καθηγητής είναι ανάποδος και δίνει χαρτί μόνο σε όσους το ζητάνε τη μέρα των εξετάσεων.

Αυτό θα κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ELTASSOS είπε

Στη ζητησε ωστε να εχει παραστατικο να στην πληρωσει. Αν δεν πας χαρτι δεν στην πληρωνει...δεν τον χαλαει. Παντως μου φαινεται σωστος εργοδοτης,  μην πεις ψεματα...αν γινει παρεξηγησοη προσφερσου να καλυψεις τις ωρες που ελειψες καποιου αλλου με ρεπο ...αμοιβομενη βεβαια

Ψέματα είπε ήδη όταν ερωτήθηκε, τώρα κοιτάζει να το σώσει.

Μόλις τώρα, Deppie1234 είπε

Γινετε να γινει αλλαγη απο φοιτητικη σε κανονικη απο την στιγμη που ειχα υπογραψει φοιτητικη αδεια?

Αυτό αφορά τον εργοδότη σου, λογικά ναι. Μίλα μαζί του και πες του ότι δεν μπορείς να του πας βεβαίωση γιατί την ξέχασες την μέρα εκείνη και ο καθηγητής δεν είναι συνεργάσιμος να στη δώσει εκ των υστέρων και τέλος. Τσάμπα χαλιέσαι βραδιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Deppie1234 είπε

Αποκλειεται να μην μπορω να βρω τον καθηγητη που εχει παει?Αμα δεν μπορω να τον βρω σημερα θα το βρω αυριο ή σε καμια εβδομαδα!Πρωτον θα αρχισει να ρωταει πως και δεν την πηρα την ημερα της εξετασης

Κοινως εκανα μεγαλη βλακεια αθελα μου επειδη ντραπηκα να τους πω την αληθεια

Τον καθηγητη μπορεις να τονβρεις,δεν ειναι τοσο δυσκολο.Το θεμα ειναι οτι και να τον βρεις αυτος δεν μπορει να κανει κατι.Χρειαζεται την κατασταση με τους παροντες εκεινη την ημερα ή οποια την παραδιδει στην γραμματεια κλπ κλπ και θα πρεπει να διορθωσει τα γραπτα να πας σε ενα μηνα κλπ.Δεν νομιζω να μπορει να σε εξυπηρετησει και να ειχες παει να δωσεις.

Την επομενη να το ξερεις.

 

ΥΓ προς τον προισταμενο της εταιριας.φανταζομαι καταννοειται τις αγνες προθεσεις της υπαλληλου σας και το αδιεξοδο που εχει βρεθει.Λιγη επιείκεια για το νεαρο της ηλικιας της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Στη ζητησε ωστε να εχει παραστατικο να στην πληρωσει. Αν δεν πας χαρτι δεν στην πληρωνει...δεν τον χαλαει. Παντως μου φαινεται σωστος εργοδοτης,  μην πεις ψεματα...αν γινει παρεξηγησοη προσφερσου να καλυψεις τις ωρες που ελειψες καποιου αλλου με ρεπο ...αμοιβομενη βεβαια

Κοιτα δεν μπορω να αναφερω που δουλευω αλλα ειναι πολυ καλος εργοδοτης τυπικοτατος και πολυ καλο εργασιακο περιβαλλον,γι΄άυτο κι εγω δεν ηθελα τετοιο μπερδεμα γιατι δεν εχω να κανω με κανα βλακα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Deppie1234 είπε

Κοιτα δεν μπορω να αναφερω που δουλευω αλλα ειναι πολυ καλος εργοδοτης τυπικοτατος και πολυ καλο εργασιακο περιβαλλον,γι΄άυτο κι εγω δεν ηθελα τετοιο μπερδεμα γιατι δεν εχω να κανω με κανα βλακα 

Την άδεια θα σου την πληρώσει ο εργοδότης?

Γιατί από όσο ξέρω οι φοιτητικές άδειες είναι άνευ αποδοχών και πας χαρτί από τον εργοδότη και τη σχολή μαζί με τα ένσημά σου στον ΟΑΕΔ και πληρώνεσαι από κει.

Επειδή πολύ το παιδεύεις και σε έχει αγχώσει υπερβολικά, πες του είτε να την αφαιρέσει από την κανονική είτε να μη σε πληρώσει γιατί δεν μπορείς να του πας το χαρτί και έληξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SB_1957 είπε

Την άδεια θα σου την πληρώσει ο εργοδότης?

Γιατί από όσο ξέρω οι φοιτητικές άδειες είναι άνευ αποδοχών και πας χαρτί από τον εργοδότη και τη σχολή μαζί με τα ένσημά σου στον ΟΑΕΔ και πληρώνεσαι από κει.

Επειδή πολύ το παιδεύεις και σε έχει αγχώσει υπερβολικά, πες του είτε να την αφαιρέσει από την κανονική είτε να μη σε πληρώσει γιατί δεν μπορείς να του πας το χαρτί και έληξε.

Εχω αγχωθει γιατι δεν θελω να καταλαβουν οτι τους λεω ψεμματα!Υπαρχει μηπως καποιος τροπος να το βρουν οτι εγω εκεινη την ημερα δεν πηγα!Μηπως παρουν τηλ σε καμια σχολη και ρωτησουν φοβαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Deppie1234 είπε

Εχω αγχωθει γιατι δεν θελω να καταλαβουν οτι τους λεω ψεμματα!Υπαρχει μηπως καποιος τροπος να το βρουν οτι εγω εκεινη την ημερα δεν πηγα!Μηπως παρουν τηλ σε καμια σχολη και ρωτησουν φοβαμαι

Καλό μου κορίτσι, αυτό δεν θα το κάνει κανείς αλλά και να το κάνει καμιά γραμματεία δεν δίνει λογαριασμό τι κάνουν οι φοιτητές, ακόμη και αν τηλεφωνήσει γονιός!

Η μόνη περίπτωση είναι αν δεν έκατσες σπίτι σου αλλά έκοβες βόλτες να σε είδε κάποιος ότι δεν ήσουν πανεπιστήμιο αλλά για καφέ!

Ηρέμησε και φρόντισε να είσαι ειλικρινής από δω και πέρα, γιατί όπως βλέπεις το ένα ψέμα φέρνει και δεύτερο και τρίτο και πάει λέγοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...