Προς το περιεχόμενο

Κοντά στις επιδόσεις της GTX 1070 φαίνεται να βρίσκεται η επερχόμενη Nvidia GeForce GTX 1660 Ti


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

33 χιλιαδες το Robocop 3 και 29 χιλιαδες το smurfs 1. Ακομα τα εχω στο παταρι και την κονσολα σαν καινουργια ειναι. Αναλογια με τα σημερινα χρηματα επρεπε να εχουμε παιχνιδια στα 150-200 ευρω σημερα. Με τα dlc να μου πεις τοσο παει. 

Ετσι είναι,μπράβο σου,που διατηρείς την κονσόλα σε τόσο καλή κατάσταση μετά τόσο καιρό,κοίτα αν μπορείς να παίζεις κιόλας με αυτήν,ανα διαστήματα,γιατί ωραίες και χρυσές είναι οι συλλογές κονσολών η παιχνιδιών κλπ (μακάρι να είχα και γω κρατήσει αρκετά πράγματα η να είχα κάποια απο αυτά που βλέπω σε videακια στο Ytube) όμως είμαι γενικά της άποψης,πως θα πρέπει και να τις χαιρόμαστε κιόλας,όσο αυτό είναι εφικτό,είτε μόνοι η με παρέα η να βάζουμε και τα παιδιά μας να παίζουν και να τους καλλιεργούμε κάποιο ενδιαφέρων γιαυτές και οχι να μένουν χρόνια αχρησιμοποίητες και μόνο σε προθήκες όπως κάνουν μερικοί συλλέκτες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ELMastas είπε

Ετσι είναι,μπράβο σου,που διατηρείς την κονσόλα σε τόσο καλή κατάσταση μετά τόσο καιρό,κοίτα αν μπορείς να παίζεις κιόλας με αυτήν,ανα διαστήματα,γιατί ωραίες και χρυσές είναι οι συλλογές κονσολών η παιχνιδιών κλπ (μακάρι να είχα και γω κρατήσει αρκετά πράγματα η να είχα κάποια απο αυτά που βλέπω σε videακια στο Ytube) όμως είμαι γενικά της άποψης,πως θα πρέπει και να τις χαιρόμαστε κιόλας,όσο αυτό είναι εφικτό,είτε μόνοι η με παρέα η να βάζουμε και τα παιδιά μας να παίζουν και να τους καλλιεργούμε κάποιο ενδιαφέρων γιαυτές και οχι να μένουν χρόνια αχρησιμοποίητες και μόνο σε προθήκες όπως κάνουν μερικοί συλλέκτες. 

Μεχρι πριν 5 χρονια τις εβαζα και θυμομουν οταν παιζαμε μικροι. Ειδικα οι pokemon stadium και οι 2 ειναι επικες κασετες οπως και το mario 64 μου λειπουν 10 αστερακια απο τοτε που επαιζα. Ουτε fps βλεπαμε ουτε τιποτα απλα δεν περιμεναμε την ωρα να γυρισουμε απο το σχολειο να κατσουμε να παιξουμε. Δεν πεταω τιποτα απο τα παιδικα μου χρονια που εχουν αξια θα τα δειχνω στα παιδια μου και θα σκεφτονται πως ηταν καποτε τα ηλεκτρονικα παιχνιδια. Γενικα ημουν Nintendo fan ειχα snes/n64/gameboy κασετες αλλοι φιλοι ειχαν sega παιζαμε sonic αλλοι ps1 παιζαμε tekken 3/crash bandicoot/driver κτλ. Να εισαι ολη μερα εξω για μπαλα κρυφτο κυνηγητο και να γυρνας σπιτι και να εχεις ορεξη να κατσεις να λιωσεις και στην κονσολα. Σημερα δεν εχω οθονη που να υποστηριζει τις εισοδους(εκτος μιας plasma 2010) αλλα με ανταπτορα γινονται ολα. Ανετα τα κατεβαζω απο το παταρι να τα βαλω διπλα στο ps3 και στην plasma που εχει scart/s-video να πεσει κανα δακρυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2019 στις 5:56 ΜΜ, NickTG είπε

 

90 χιλιάδες είναι περίπου 760€ σήμερα υπολογίζοντας και αξία χρήματος. 

Άρα τσάμπα είναι το One X τώρα. 

Επίσης δύσκολο μου φαίνεται ο βασικός να ήταν τόσο τότε. 

Τόσο ήταν ο μισθός τότε και οι 90 χιλιάδες είναι περίπου 264€ σημερινά.Άπλά αν υπολογίσεις την πτώση της αξίας του σημερινού χρήματος πάει περίπου 720 - 800€,όσο είπες και εσύ.Α ρε σύχρονη Ελλάδα 😥

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η GTX 1660 Ti αποκαλύφθηκε...θα ξεκινά από τα $279 στο εξωτερικό. Η τιμή της στην ελληνική αγορά δεν έχει αποκαλυφθεί ακόμη.
Η GTX 1660 Ti είναι εξοπλισμένη με 1,536 CUDA cores, 6GB GDDR6 στα 12Gbps και έχει boost clock που φτάνει το 1.8 GHz.

Η Nvidia επισημαίνει πως η κάρτα είναι η αποδοτικότερη στην κατηγορία της, καταναλώνοντας μόλις 120 watts. Μάλιστα, προσφέρει τρεις φορές καλύτερη απόδοση από την GTX 960 και σε 1080p ανάλυση είναι ικανή να φτάσει τα 120fps σε online παιχνίδια όπως τα Fortnite, PUBG και Apex Legends.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

Η GTX 1660 Ti αποκαλύφθηκε...θα ξεκινά από τα $279 στο εξωτερικό. Η τιμή της στην ελληνική αγορά δεν έχει αποκαλυφθεί ακόμη.
Η GTX 1660 Ti είναι εξοπλισμένη με 1,536 CUDA cores, 6GB GDDR6 στα 12Gbps και έχει boost clock που φτάνει το 1.8 GHz.

Η Nvidia επισημαίνει πως η κάρτα είναι η αποδοτικότερη στην κατηγορία της, καταναλώνοντας μόλις 120 watts. Μάλιστα, προσφέρει τρεις φορές καλύτερη απόδοση από την GTX 960 και σε 1080p ανάλυση είναι ικανή να φτάσει τα 120fps σε online παιχνίδια όπως τα Fortnite, PUBG και Apex Legends.

Επιδοσεις 1070 δινει με 120tdp και τιμη 280 ευρω χωρις rt. Εξαιρετικη καρτα μαζι με την 2060 εχουν τελειωσει τον ανταγωνισμο στα μεχρι 500 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...