Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, Markantonis είπε

Την μ@@@κια την ξεκίνησε η Apple και τώρα θα βλέπουμε κινητά με τιμές στον Θεό. Αηδία κατάντησε. Μακάρι να γυρίσει ο κόσμος την πλάτη του και σε αυτά όπως έκανε και στα νέα iphones.

Ναι η Apple φταίει. Αυτή τιμολογεί τα Samsung. 

14 λεπτά πριν, bilios40 είπε

ενας   συμβασιουχος πρεπει να δουλευει μονο 4 μηνες χωρις να φαει τιποτα ...νηστικος δηλαδη.. και χωρις παγια εξοδα..  για να παρει την κεραμικη εκδοση....... ολο προσφορες ειναι οι εταιριες ...τρεχατε να προλαβετε ...για εσας δουλευουνε ... δουλους τους εχουμε κανει <δεν εννοω  φυσικα το κινεζο εργατη που δουλευει  το πολυ για 2 ευρω τη μερα 60 ευρω το μηνα το πολυ δηλαδη ... ;) >

a) δεν απευθείται σε συνταξιούχο. Και σίγουρα όχι σε συνταξιούχο μιας χρεοκοπημένης χώρας. Και σίγουρα όχι σε συνταξιούχο χρεοκοπημένης ψευτοαριστερής κυβέρνησης που είναι δεξιά για τα δικά της παιδιά. 
b) Οι μισθοί στην Κίνα δεν είναι πλέον τόσο χαμηλοί. Συγκεκριμένα παίρνουν γύρω στα 3,5$ την ΩΡΑ, δηλαδή 28$ η μέρα. Κάνε τις πράξεις και δες πόσα βγάζουμε εμείς. Από δική μου εμπειρία πάντως, ως καθηγητής σε ΙΕΚ πληρωνόμουν 6 και 8 ευρώ την ώρα μαθήματος στα 2 ΙΕΚ (ιδιωτικά) που έχω εργαστεί. Σε σχέση με το ελάχιστο κόστος ζωής της Κίνας, δεν ξέρω αν θα έπρεπε εμείς εδώ να έχουμε τους Κινέζους ως (κακό) παράδειγμα. Sri Lanka να μου πεις, θα συμφωνήσω. Εκεί είναι γύρω στα 0,5$ η ώρα, δηλαδή 4$ η μέρα. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, sezebo είπε

500 θα αργησει να παει, δες προς mi9

Δεν πρόσεξες τι γράφω;

Μου έκανες και παράθεση κιόλας..

Δηλαδή όλα αυτά που με ενδιαφέρουν στο s10e τα έχει το mi9;

Σου φαίνομαι σαν κάποιον που χρειάζεται προτάσεις;

Επεξ/σία από Superuser
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς αυτόν που ηθελε να μάθει 3-4 αδιάβροχα κινητά ( και διέγραψε το σχόλιο ) θα τον ενημερώσω ότι Huawei, LG, Apple έχουν από μόνες τους 5 κινητά έκαστη. Samsung και Sony πολυ περισσότερα!!! Το παίζετε και ξερόλες. Πώς να μην ξεκινήσει "war" που λέτε άμα δεν έχετε γνώση. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτές τις τιμές ...

Α ρε Xiaomi όλοι για σένα δουλεύουν... ! 940ε το S10, 393ε το MI9 δε πειραζει ας ειναι λίγο κατώτερο παίρνεις 2.5 κινητά

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Προς αυτόν που ηθελε να μάθει 3-4 αδιάβροχα κινητά ( και διέγραψε το σχόλιο ) θα τον ενημερώσω ότι Huawei, LG, Apple έχουν από μόνες τους 5 κινητά έκαστη. Samsung και Sony πολυ περισσότερα!!! Το παίζετε και ξερόλες. Πώς να μην ξεκινήσει "war" που λέτε άμα δεν έχετε γνώση. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη!

Ρε τρελε αντισταση στο νερο λεγεται ομως, οχι αδιαβροχα. δεν ειναι αδιαβροχα :) Αλλα ναι υπαρχουν κι αλλα προφανως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως ενα S8 που έχω τώρα το λέω αδιάβροχο η οπως θες... το μπαζοβγαζω σε νερά μεχρι και σε θάλασσα και δεν παραπονέθηκε ποτε

Επεξ/σία από vnem
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, newton91 είπε

Ρε τρελε αντισταση στο νερο λεγεται ομως, οχι αδιαβροχα. δεν ειναι αδιαβροχα :) Αλλα ναι υπαρχουν κι αλλα προφανως. 

Φίλε όλα αυτά είναι ip68 = ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ. Ρίξτα στην μπανιερα και κανε μπανιο. Δεν παθαίνουν τίποτα. Δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό, αλλά μην το συνεχίζεις. Water resistant με την δικιά σου έννοια (μάλλον ) είναι κάποια Motorola όπως το Moto Z3 ή το one plus 6. Το σταματάω εδώ.

Επεξ/σία από patentas11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι κανένας δεν έχει αντιληφθεί πως ασχέτως τιμής επιτέλους η Samsung τα έδωσε όλα χωρίς τσιγκουνιές στο hardware. Δεν έχουν αντιληφθεί ορισμένοι τι παρουσίασε σε όλα τα επίπεδα από το μικρότερο μοντέλο έως το αναδιπλούμενο. 

ΥΓ. Προσωπικά δεν θα προβώ σε αγορά κάποιας συσκευής αλλά συνέλθετε. Στο insomnia γράφετε, όχι στο makeleio αν και οι περισσότεροι εκεί ανήκετε. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως φτάνει και 1200 nits το display που είπαν τότε αξίζει να την έχεις να την θαυμάζεις αλλά γενικά δεν έχει και τις τρελές καινοτομίες, το επετειακό από την άλλη , S10 5G, αξίζει συνολικά και 6.7 ιντσών και με τον ToF φακό λέει πολλά και για το μέλλον του AR. Αυτό είναι καλό για εμάς που γουστάρουμε Note γιατί το φετινό αναμένεται κτήνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

Δεν πιστεύω να αρχίσατε όλοι τα pre-orders για το μοντέλο:  Galaxy S10+ με χωρητικότητα 1TB (κεραμική έκδοση) – €1669 ... 🤣😂

Συγγνώμη αλλά έχουν ξεφύγει εκεί στη Samsung!

Ολοι εχουν ξεφυγει λιγο πολυ με τις τιμες στα smartphones και κατι πρεπει να γινει γι'αυτο κατα την ταπεινη μου αποψη.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xaris310702 είπε

Καλά οι τιμές Ελλάδα αστείες, το S10+ 128/8GB με trade το S8 Αγγλία μου κοστίζει 649λίρες=746euro

746ευρω+250λιρες απο την ανταλλαγη του κινητου σου=1034ευρω,ακριβως οσα χρηματα δηλαδη ζηταει day one το κινητο.

Αρα γιατι ειπαμε οτι ειναι αστειες οι τιμες αφου στην ουσια πληρωνεις τα ιδια? :)

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέτοιο εμετικό design δε μπορούσα να φανταστώ ούτε στους πιο άγριους εφιάλτες μου...

Είχα δει τα leaks αλλά νόμιζα ότι ήταν trolling από τους ανταγωνιστές.

-Τι να πω... για την απαίσια τρύπα στην οθόνη που πλέον δε κρύβετε με τίποτα όπως τουλάχιστον γινόταν αν κάποιος δε χώνευε το notch?

-Να πω για την αποκρουστική συστοιχία, σαν έρπη ζωστήρα, από κάμερες στο πίσω μέρος που θα αναγκάσει όλες τις θήκες να είναι παχιές σαν τανκς για να τις προστατεψει? 

-Να πω για τα καρακιτσαριά  κίτρινα καναρινί χρώματα και καμία λογική επιλογή που να κάνει κάτι επαναστατικό: Να μη γεμίζει λίγδα?

-Να πω για την, αιωνία της η μνήμη, χρηστικότητα ή μάλλον απουσία χρηστικότητας με καμπυλωτές επαναστατικού τύπου ala CRT οθόνες που κάνουν συνεχώς άκυρα touch σε βαθμό νευρικού κλονισμού?

-Να πω.... 

-Να πω...

......

Head explosion at Samsung headquarters!

Πάρτε ένα άριστο design όπως είχε το S7/S7edge και πάμε τώρα τραβήξτε την οθόνη σα μακρινάρι, πετάξτε μια μαύρη ελιά στη μέση της οθόνης στο δόξα πατρί (ώστε να μη νιώθει άσχημα και ο Σημίτης), κρατήστε ίδια τη μπαταρία 3 γενιές μπροστά +- αλλά χώστε ρε παιδί μου και ένα στρατό άχρηστα μπόνους εξαρτήματα να την κάνουμε να κλάψει, 12GB ram να γουστάρουμε, 4 κάμερες, 2 μπροστά, 1000 nits φωτεινότητα οθόνης τεχνολογίας "go blind edition"-"you were blind if you bought this anyway" ααα και βάλτε 10 terrabyte αποθηκευτικό μαζί με εξωτερική sd άλλα 10 γιατί ναι εμείς έτσι ραπάρουμε θέλουμε στο κινητό ΟΛΕΣ μας τις φώτο και βίντεο από τη μέρα που γεννηθήκαμε να τα βλέπουμε στις παρέες και τη γιαγιά και τον παππού και το γείτονα όλους τα πάντα μέσα - όλοι τη συλλογή μας από torrent movies on the road...

Μονοοοοοοο 1000ΕΥΡΩΩΩ 

 

ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ MARKETING ΤΗΣ SAMSUNG:

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΙΔΙΑΦΑΝΗ ΠΛΑΤΗ ΜΕ RGB ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣΣΣ??????????!!!!

Επεξ/σία από MikeGR7
  • Like 2
  • Confused 5
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έδωσε όλα η samsung θα περιμένω κάνα 6 μηνο να πέσει η τιμή και θα το χτυπήσω εκτός και εμφανιστεί κάτι πολύ καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...