Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nfsmw_gr είπε

Καποιος ΣΟΒΑΡΟΣ λογος να προτιμησει κανεις αυτο αντι για το Mi 9 με τα μισα λεφτα?

Πολλοί.Ειπαμε ότι το mi 9 στα λεφτά του μ αυτά που προσφέρει είναι value for money αλλά μην το τερματίσουμε.Αλλη η μια συσκευή άλλη η άλλη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, laziokos είπε

Τωρα αληθεια πειτε μου...

ισως να ειμαι εγω ο περιεργος...

αλλα.....πως διαολο γινεται καποιος να δωσει ΤΟΣΑ λεφτα για να εχει μια τρυπα στην οθονη...

ΠΩΣ?

Όπως δίναμε για να έχουμε σεμεδακι στην οθόνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Water resistant είναι. Βάλτο στη μπανιέρα και άστο 3-4 ώρες και μετά δες αν συνεχίζει να λειτουργεί..

Δεν κάθισα να ψάξω και πολύ

https://www.youtube.com/watch?v=1Bd7B3DUiMc

Δεν παίρνουν έτσι νερό τα κινητά. Σε πίεση μπανιέρας δεν μπαίνει νερό.

Βρες μου κάτι που εσύ θεωρείς αδιάβροχο να το πετάξω στον πάτο του ωκεανού να δούμε πόσο θα αντέξει.

Όλα τα πράγματα μέχρι κάποιο βάθος αντέχουν. Και τα ρολόγια και τα υποβρύχια. Αδιάβροχα λέμε οτι είναι αλλά κάπου "σπάνε".

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Μεχρι μεσα καλοκαιριου, δηλαδη σε κανα 4μηνο περιπου απο τωρα θα εχει παει σιγουρα ενα  300αρι κατω κλασσικα.

Τοτε θα ειναι καλη περιοδος να αλλαξω το s7 edge μετα απο 3 γεματα χρονια που το χω.

Ειναι γνωστη η γρηγορη πτωση τιμης σε αυτες τις ναυαρχιδες, οποιες παιρνει απο day οne ειναι απλα κοροιδο, εκτος αν το κανει εις γνωσην του γιατι ειναι ανυπομονος χομπιστας οποτε πασο.

Στα περι σκευης δεν μου αρεσε αυτο με την μπροστινη μεσα στην οθονη, αλλα αντικειμενικα σαν συνολο σκοτωνει οτιδηποτε κυκλοφορει σημερα εκει εξω.

Και γω s7edge. Μαλλον ηρθε η ωρα τους ε:P

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, bilios40 είπε

ενας   συμβασιουχος πρεπει να δουλευει μονο 4 μηνες χωρις να φαει τιποτα ...νηστικος δηλαδη.. και χωρις παγια εξοδα..  για να παρει την κεραμικη εκδοση....... ολο προσφορες ειναι οι εταιριες ...τρεχατε να προλαβετε ...για εσας δουλευουνε ... δουλους τους εχουμε κανει <δεν εννοω  φυσικα το κινεζο εργατη που δουλευει  το πολυ για 2 ευρω τη μερα 60 ευρω το μηνα το πολυ δηλαδη ... ;) >

Το πιο άκυρο σχόλιο της ημέρας. Λες και τα κινητά των 1000 ευρώ είναι φόρος και πρέπει όλοι υποχρεωτικά να τα πληρώσετε. ΔΕΝ απευθύνονται σε ΟΛΟΥΣ. Αν κάποιος που παίρνει 400 ευρώ το μήνα πάει και αγοράσει αυτό το κινητό δεν του φταίει κανείς. Σοβαρευτείτε με τα άχρηστα σχόλια περί τιμής.

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ASFE είπε

Και γω s7edge. Μαλλον ηρθε η ωρα τους ε:P

Αμα σου πω οτι ακομη με ικανοποιει θα με πιστεψεις?😂

Μια χαρα την βρισκω την καμερα ακομη και εν ετη 2019, ακομη η μπαταρια καλα κρατει και συνεχιζει να ειναι σφαιρατο οπως την πρωτη μερα που το εβγαλα απ το κουτι!

Θα το αλλαξω πρωτον γιατι πριν λιγο καιρο μου επεσε και εσπασε η οθονη εσωτερικα και εχει εμφανισει μια μαυρη κουκιδα σε μεγεθος μπιζελιου σε ενα σημειο(εξωτερικα ειναι σαν καινουργιο ουτε ραγισμα και η αφη παιζει κανονικοτατα) και δευτερον ε μετα απο 3 χρονια εχω αρχιζει να το βαριεμαι σιγα σιγα:P

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω πω γκρίνια για τις τιμές πάλι... Υπάρχουν επιλογές στα 400 και στα 500 ευρώ να κάνει την δουλειά του ΣΩΣΤΑ το 99% του πληθυσμού και αφήστε εμας να το πάρουμε στο black friday στα 500. Δεν βλεπω να μιλαει κανεις για το s10e ομως.θα ξεπουλήσει μόλις πέσει η τιμή στο 400-450 και ουσιαστικά εξανεμίζει την mid range σειρά της Samsung. Η μόνη ένσταση η μπαταρία , θα δούμε πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω να αγοράσω samsung από το  S2,  αυτό εδώ θα μπορούσα να το σκεφτώ σαν το νέο μου κινητό διότι νομίζω ότι θα είναι πάλι σημείο αναφοράς.

Προσωπικά με χαλάει το καμπύλο στα άκρα της οθόνης, αισθητικά και πρακτικά.

2ον σημαντικότερον είναι φυσικά η τιμή. Και είναι λογικό πάλι να γκρινιάζει η Samsung μετά από 6μηνο ότι  οι πωλήσεις δεν ήταν οι αναμενόμενες βάσει των specs που έδωσαν. Δεν (νομίζω να) έχουν τόσα χρήματα τόσος πολύς κόσμος παγκοσμίως που να στερηθούν βασικά πράγματα για να αγοράσουν το S10, τη στιγμή μάλιστα που υπάρχουν (πια) και άλλα κινητά που με πολύ λιγότερα χρήματα δίνουν ελαφρώς λιγότερα στον αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η Samsung έχει ξεφύγει με την τιμολογιακή πολιτική της, δεν λέω, premium συσκευή αλλά μέσα σε ένα χρόνο χάνει σχεδόν το μισό της αξίας της, δεν το λες και λίγο όταν μιλάμε για 1000+ ευρώ.

Γνωρίζω ότι έβγαλε και το S10 Lite, η τιμή του όμως φαίνεται να είναι μεγαλύτερη και από του OnePlus 7 που θα ανακοινωθεί μέσα στον Μάιο. 😕

Από την μία αν θες μια premium συσκευή που να μην χάνει την μεταπωλητική της αξία, πας σε apple.

Από την άλλη έχουμε τόσα "flagship killer", βλέπε Poco, Mi 9 και One Plus που προσφέρουν το 80 - 90% των δυνατοτήτων που έχουν οι "premium" συσκευές στο 1/3 και 1/2 της τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bilios40 είπε

ενας   συμβασιουχος πρεπει να δουλευει μονο 4 μηνες χωρις να φαει τιποτα ...νηστικος δηλαδη.. και χωρις παγια εξοδα..  για να παρει την κεραμικη εκδοση....... ολο προσφορες ειναι οι εταιριες ...τρεχατε να προλαβετε ...για εσας δουλευουνε ... δουλους τους εχουμε κανει <δεν εννοω  φυσικα το κινεζο εργατη που δουλευει  το πολυ για 2 ευρω τη μερα 60 ευρω το μηνα το πολυ δηλαδη ... ;) >

εχεις καταλαβει πως οι κατηγοριες αυτες δεν απευθυνονται σε συμβασιουχους αλλα και στο ευρυτερο κοινο? Και η Porsche  κανει 150K  αλλα για το target group  που απευθυνεται ειναι τσαμπα τιμη. Εχω βαρεθει να διαβαζω για τις τιμες στις ναυαρχιδες και το ποσο ακριβες ειναι, το τι χαρακτηριστικα και τεχνολογια κουβαλανε το εχετε παρει χαμπαρι . Το οτι πχ η Samsung εχει απο τα ποιο  χαμηλα SAR ενω κατι ξιομια σου καινε το εγκεφαλο ουτε αυτο λεει κατι? Ξυπνατε , οτι πληρωνεις (αν αντεχει η τσεπη σου ) παίρνεις.  Αν εσεις θελετε χαρακτηριστικα-ονομα-ποιοτητα ναυαρχιδας σε τιμη Ζερβουδακη αυτο δε γινεται ουτε σε παραλληλο συμπαν στο Fringe 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Axelq είπε

Νομίζω ότι η Samsung έχει ξεφύγει με την τιμολογιακή πολιτική της, δεν λέω, premium συσκευή αλλά μέσα σε ένα χρόνο χάνει σχεδόν το μισό της αξίας της, δεν το λες και λίγο όταν μιλάμε για 1000+ ευρώ.

Γνωρίζω ότι έβγαλε και το S10 Lite, η τιμή του όμως φαίνεται να είναι μεγαλύτερη και από του OnePlus 7 που θα ανακοινωθεί μέσα στον Μάιο. 😕

Από την μία αν θες μια premium συσκευή που να μην χάνει την μεταπωλητική της αξία, πας σε apple.

Από την άλλη έχουμε τόσα "flagship killer", βλέπε Poco, Mi 9 και One Plus που προσφέρουν το 80 - 90% των δυνατοτήτων που έχουν οι "premium" συσκευές στο 1/3 και 1/2 της τιμής.

Κι αν θες μια συσκευή γενικώς πας σε Samsung😂.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αμα σου πω οτι ακομη με ικανοποιει θα με πιστεψεις?😂

Μια χαρα την βρισκω την καμερα ακομη και εν ετη 2019, ακομη η μπαταρια καλα κρατει και συνεχιζει να ειναι σφαιρατο οπως την πρωτη μερα που το εβγαλα απ το κουτι!

Θα το αλλαξω πρωτον γιατι πριν λιγο καιρο μου επεσε και εσπασε η οθονη εσωτερικα και εχει εμφανισει μια μαυρη κουκοδα σε ενα σημειο(εξωτερικα ειναι σαν καινουργιο ουτε ραγισμα και η αφη παιζει κανονικοτατα) και δευτερον ε μετα απο 3 χρονια εχω αρχιζει να το βαριεμαι σιγα σιγα:P

Kαι εγώ ακριβώς σε αυτή τη φάση είμαι το έχω 3,5 χρόνια σχεδόν και απλά μου έπεσε και χάλασε το power button και αναγκαστικά θα το αλλάξω τα έχει βγάλει τα λεφτά του σίγουρα με αρκετή χρήση και ακόμα μπαταρία και οθόνη είναι σε τέλεια κατάσταση και του κάνω γερή χρήση (εντάξει φυσικά και τα iphone που είχα πριν αρκετά κράτησαν το 4s το έχω ακόμα και αν δεν είχε σπάσει η μισή οθόνη μπορεί και να λειτουργούσε καλά) και για την τιμή αν και εφόσον πέσει μετά από 6-7 μήνες τα αξίζει δεν το συζητάω.Τα χαρακτηριστικά κοιτάνε όλοι αλλά πραγματικά αν είναι σαν το s7 δεν υπάρχει άλλη επιλογή για εμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, stafftw είπε

Kαι εγώ ακριβώς σε αυτή τη φάση είμαι το έχω 3,5 χρόνια σχεδόν και απλά μου έπεσε και χάλασε το power button και αναγκαστικά θα το αλλάξω τα έχει βγάλει τα λεφτά του σίγουρα με αρκετή χρήση και ακόμα μπαταρία και οθόνη είναι σε τέλεια κατάσταση και του κάνω γερή χρήση (εντάξει φυσικά και τα iphone που είχα πριν αρκετά κράτησαν το 4s το έχω ακόμα και αν δεν είχε σπάσει η μισή οθόνη μπορεί και να λειτουργούσε καλά) και για την τιμή αν και εφόσον πέσει μετά από 6-7 μήνες τα αξίζει δεν το συζητάω.Τα χαρακτηριστικά κοιτάνε όλοι αλλά πραγματικά αν είναι σαν το s7 δεν υπάρχει άλλη επιλογή για εμένα. 

Η τιμη ειναι δεδομενο οτι θα πεσει, αυτο εχει δειξει η ιστοριο εως τωρα.

Πιστευω οτι το s10+ σε ενα 5μηνο απο τωρα θα το παιρνουμε σιγουρα με ενα 700ρι, ισως να εχει παει και οριακα κατω απ τα 700 ηδη

Επισης για τους ανυπομονους που εχουνε παλαιοτερη επιλογη τυπου s6-s7 και θελουν κατι πιο συγχρονο ,σημερα ειναι αριστη επιλογη το s9+ που το βρισκεις πλεον καινουργιο οριακα κατω των 500ων ευρω.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...