Προς το περιεχόμενο

To νέο Samsung Galaxy S10 5G έχει έξι κάμερες συνολικά και οθόνη 6,7 ιντσών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, possiz είπε

Καλά εσύ είσαι αλλού γι' αλλού. Μιλάμε για τη Samsung, κολοσσό της τεχνολογίας, από τις μεγαλύτερες στο κόσμο, leader. Αν δεν παραδέχεσαι αυτή, ποια θα παραδεχτείς? Μία που φτιάχνει δήθεν κάτι στο εργαστήριο και στην πραγματική ζωή δεν περνάει ποτέ?

Μην λέμε τώρα ότι θέλουμε, μιλάμε για εταιρείες με μεγάλα balls, τόσα που δεν θα δει ολόληρη Ελλάδα τα επόμενα 200 χρόνια Δεν έχεις καταλάβει το μέγεθος.

Έγω δεν έχω καταλάβει το μέγεθος ή εσύ? Επίσης μην μου λες ότι η έρευνα δεν έχει καμία σχέση αλλά εχει σχέση μόνο η παραγωγή γιατί δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα πως λειτουργεί ο κόσμος του σήμερα.

Επίσης ανέφερες τα ναυπηγεία και εγώ είμαι ναυπηγός. Έχω δουλέψει και σχέδια της samsung. Εδώ να σου πω ότι στα απλά πλοία που κάνουνε αντιγραφή είναι καλοί (όπως και οι κινέζοι). Όταν όμως προσπάθησαν να χτίσουν πιο δύσκολα πλοία όπως (Ro-Ro/passenger) από τα claim που φάγανε μπήκανε μέσα. Οπότε πριν πεις να σεβόμαστε μια εταιρία να γνωρίζεις περισσοτερα

 

14 λεπτά πριν, Sethiros είπε

Ειλικρινά πες μου τι κάνεις στο συγκεκριμένο forum αναρωτώμενος αν η Samsung έχει δημιουργήσει κάτι πρωτοποριακό. Google is your friend. ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΣΧΕΤΟΙ.

Εγώ τι κάνω? Συζητάω για την τεχνολογία και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την samsung, έχω πάρει αρκετές φορές προϊόντα της. Αλλά δεν κάθομαι να διαβάζω να σέβομαι μια εταιρία επειδή φτιάχνει ουρανοξύστες ή βαπόρια (που στο συγκεκριμένο είναι και η δουλειά μου), επειδή είναι απλά fan boy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Έγω δεν έχω καταλάβει το μέγεθος ή εσύ? Επίσης μην μου λες ότι η έρευνα δεν έχει καμία σχέση αλλά εχει σχέση μόνο η παραγωγή γιατί δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα πως λειτουργεί ο κόσμος του σήμερα.

Επίσης ανέφερες τα ναυπηγεία και εγώ είμαι ναυπηγός. Έχω δουλέψει και σχέδια της samsung. Εδώ να σου πω ότι στα απλά πλοία που κάνουνε αντιγραφή είναι καλοί (όπως και οι κινέζοι). Όταν όμως προσπάθησαν να χτίσουν πιο δύσκολα πλοία όπως (Ro-Ro/passenger) από τα claim που φάγανε μπήκανε μέσα. Οπότε πριν πεις να σεβόμαστε μια εταιρία να γνωρίζεις περισσοτερα

Εγώ τι κάνω? Συζητάω για την τεχνολογία και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την samsung, έχω πάρει αρκετές φορές προϊόντα της. Αλλά δεν κάθομαι να διαβάζω να σέβομαι μια εταιρία επειδή φτιάχνει ουρανοξύστες ή βαπόρια (που στο συγκεκριμένο είναι και η δουλειά μου), επειδή είναι απλά fan boy.

Έχω να πάρω κινητό της Samsung από το 2013, δεν είμαι fanboy της αλλά τουλάχιστον φροντίζω να μην εκτίθεμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Sethiros είπε

Έχω να πάρω κινητό της Samsung από το 2013, δεν είμαι fanboy της αλλά τουλάχιστον φροντίζω να μην εκτίθεμαι. 

Ποιος εκτίθεται εγώ? Επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνεις σωστά το γραπτό λόγο.

Η ερώτηση αν η samsung έχει φτιάξει κάτι πρωτοποριακό πήγαινε στους ουρανοξύστες και τα πλοία. Ο συμφορίτης είπε να την σεβόμαστε γι' αυτό τον λόγο.

Αν ανέφερε τις μνήμες Nand για παράδειγμα δεν θα του έλεγα τίποτα, γιατί αναγνωρίζω το έργο της.

Αλλά ο συμφορίτης ζήτησε σεβασμό επειδή απλά είναι εταιρία κολοσσός.

Επεξ/σία από armagedwnn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Ποιος εκτίθεται εγώ? Επειδή μάλλον δεν καταλαβαίνεις σωστά το γραπτό λόγο.

Η ερώτηση αν η samsung έχει φτιάξει κάτι πρωτοποριακό πήγαινε στους ουρανοξύστες και τα πλοία. Ο συμφορίτης είπε να την σεβόμαστε γι' αυτό τον λόγο.

Αν ανέφερε τις μνήμες Nand για παράδειγμα δεν θα του έλεγα τίποτα, γιατί αναγνωρίζω το έργο της.

Αλλά ο συμφορίτης ζήτησε σεβασμό επειδή απλά είναι εταιρία κωλλοσός.

Κωλλοσός της Ρόδου από το γνωστό ανέκδοτο; Ρε παιδιά σοβαρά τώρα; 

Επεξ/σία από Sethiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Έγω δεν έχω καταλάβει το μέγεθος ή εσύ? Επίσης μην μου λες ότι η έρευνα δεν έχει καμία σχέση αλλά εχει σχέση μόνο η παραγωγή γιατί δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα πως λειτουργεί ο κόσμος του σήμερα.

Επίσης ανέφερες τα ναυπηγεία και εγώ είμαι ναυπηγός. Έχω δουλέψει και σχέδια της samsung. Εδώ να σου πω ότι στα απλά πλοία που κάνουνε αντιγραφή είναι καλοί (όπως και οι κινέζοι). Όταν όμως προσπάθησαν να χτίσουν πιο δύσκολα πλοία όπως (Ro-Ro/passenger) από τα claim που φάγανε μπήκανε μέσα. Οπότε πριν πεις να σεβόμαστε μια εταιρία να γνωρίζεις περισσοτερα

Εγώ τι κάνω? Συζητάω για την τεχνολογία και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την samsung, έχω πάρει αρκετές φορές προϊόντα της. Αλλά δεν κάθομαι να διαβάζω να σέβομαι μια εταιρία επειδή φτιάχνει ουρανοξύστες ή βαπόρια (που στο συγκεκριμένο είναι και η δουλειά μου), επειδή είναι απλά fan boy.

 

Καταρχής δεν είπα εγώ για ναυπηγεία...αλλά δεν έχει σημασία.

Και επειδή είσαι ναυπηγός τι σημαίνει? Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, δεν είσαι και κανένα πρώτο όνομα στη NASA. Κάθεσαι και κρίνεις την 7η μεγαλύτερη εταιρεία ναυπηγήσεων πλοίων και θα δουλεύειες (αν δουλεύειες) στην εκατομμυριοστή. Αιδώς Αργείοι. Είπαμε να λέμε διάφορα αλλά να έχουμε μέσα μας το μέτρο. Σα να λέω εγώ πχ ότι η Microsoft είναι για τα μπάζα και δεν φτιάχνει καλό software.

Επεξ/σία από possiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sethiros είπε

Κωλλοσός της Ρόδου από το γνωστό ανέκδοτο; Ρε παιδιά σοβαρά τώρα; 

Μόνο για να γράφεις ΑΣΧΕΤΟΙ με κεφαλαία είσαι καλός και να λες εξυπνάδες.

Πήγαινε ξανδιάβασε τώρα την συζήτηση και μετά τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Μόνο για να γράφεις ΑΣΧΕΤΟΙ με κεφαλαία είσαι καλός και να λες εξυπνάδες.

Πήγαινε ξανδιάβασε τώρα την συζήτηση και μετά τα ξαναλέμε.

Κολοσσός εννοείς, ο Κωλλοσός είναι άλλο πράγμα. Και πάλι λάθος το διόρθωσες, θέλει 2 σ.

Επεξ/σία από possiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, possiz είπε

Καταρχής δεν είπα εγώ για ναυπηγεία...αλλά δεν έχει σημασία.

Και επειδή είσαι ναυπηγός τι σημαίνει? Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι, δεν είσαι και κανένα πρώτο όνομα στη NASA. Κάθεσαι και κρίνεις την 7η μεγαλύτερη εταιρεία ναυπηγήσεων πλοίων και θα δουλεύειες (αν δουλεύειες) στην εκατομμυριοστή. Αιδώς Αργείοι. Είπαμε να λέμε διάφορα αλλά να έχουμε μέσα μας το μέτρο. Σα να λέω εγώ πχ ότι η Microsoft είναι για τα μπάζα και δεν φτιάχνει καλό software.

Ξέρω είσαι ο τύπος, όποιος τα έχει πιο μεγάλα του τα γλείφω. Αφού εσύ είσαι κομπλέ με αυτό εγώ δεν έχω θέμα.

Πρώτον δεν απάντησες στο μήνυμα αν η έρευνα έχει σημασία. Γιατί έδειξες ότι σημασία έχει μόνο η παραγωγή. Τώρα μου λες ότι δεν μπορώ να κρίνω μια εταιρία αν δεν δουλεύω σε ισανάλογου μεγέθους. Αρχικά δεν κρίνω σου δίνω κάποια facts που γνωρίζω και βγάζω τα συμπεράσματα μου.

Τέλος επειδή αυτός ήταν ο λόγος που μπήκα στην διαδικασία να απαντήσω, μην αντιδράς σαν fanboy. Με αυτά που λες απλά μειώνεις την samsung επειδή έχει πολλά που είναι περήφανη και όχι επειδή απλά είναι τεράστια εταιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, possiz είπε

Καλά εσένα δεν σε πειράζει η Google που ξέρει και τι βρακί φοράς και ασχολείσαι με την Xiaomi που κάνει το 1/100000 της παρακολούθησης. Εγώ έχω 3 Xiaomi και δεν έχω δει πουθενά διαφήμιση πάντως. Και να σου πω αν είναι να πάρω το ίδιο τηλέφωνο στο 1/3 της τιμής προτιμώ να δω καμιά διαφημισούλα, άλλωστε χιλιάδες βλέπω κάθε μέρα χωρίς ούτε να πληρώνομαι και ούτε να έχω κανένα άλλο κέρδος. 

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!Η xiaomi το 1/100000 που είναι χειρότερη από τη Huawei. Εσύ έχεις 3 xiaomi και καλά κάνεις. Αλλά θα σου πω κάτι και ελπίζω να το πάρεις καλοπροαίρετα. Άν έβγαζες κι εσύ 2500 ευρώ το μήνα πίστεψε με ΔΕ θα έπαιρνες xiaomi! Έχει γίνει αυτή η κουβέντα 15000 φορές. Μη συγκρίνεται τη ferrari με τη fiat....(η επιλογή στις εταιρίες δεν ήταν τυχαία...)

Η σειρά S της Samsung δεν απευθύνεται στον καθημερινό χρήστη, σε αυτόν που θέλει ένα τηλέφωνο να στέλνει μηνύματα και να βλέπει κάνα βίντεο στο youtube. Είναι για να δείξει τη δυναμική της εταιρίας τεχνολογικά και το κάνει εξαιρετικά με το S10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Ξέρω είσαι ο τύπος, όποιος τα έχει πιο μεγάλα του τα γλείφω. Αφού εσύ είσαι κομπλέ με αυτό εγώ δεν έχω θέμα.

Πρώτον δεν απάντησες στο μήνυμα αν η έρευνα έχει σημασία. Γιατί έδειξες ότι σημασία έχει μόνο η παραγωγή. Τώρα μου λες ότι δεν μπορώ να κρίνω μια εταιρία αν δεν δουλεύω σε ισανάλογου μεγέθους. Αρχικά δεν κρίνω σου δίνω κάποια facts που γνωρίζω και βγάζω τα συμπεράσματα μου.

Τέλος επειδή αυτός ήταν ο λόγος που μπήκα στην διαδικασία να απαντήσω, μην αντιδράς σαν fanboy. Με αυτά που λες απλά μειώνεις την samsung επειδή έχει πολλά που είναι περήφανη και όχι επειδή απλά είναι τεράστια εταιρία

Απλά να ξέρεις ότι Samsung δεν έχω αγοράσει ποτέ στη ζωή μου άρα το να μιλάς για fanboy είναι για τα πανηγύρια.

Τώρα για το θέμα της έρευνας άστο. Αν ποτέ δουλέψεις στο τμήμα έρευνας της Samsung θα καταλάβεις τι είναι έρευνα. Εκτός να νομίζεις ότι κανένανα ερευνητικό Ευρωπαικό είναι έρευνα. Έρευνα του κώλου είναι, έχω δουλέψει σε δεκάδες.

 

Επεξ/σία από possiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Αν δεν θες τις παραπάνω αναλύσεις και ειδοποιήσεις, μπες στον λογαριασμό σου στο Google και απενεργοποίησε την συλλογή προσωπικών δεδομένων. Εσύ επέλεξες να αποθηκεύεις τις φωτογραφίες σου στο Google Photos Cloud, να δίνεις το δικαίωμα στην Google να σε ρωτάει κάθε φορά αν σου άρεσε το μαγαζί που επισκέφτηκες κλπ. Κανείς δεν σε υποχρέωσε.  

Και εσύ πιστεύεις ότι δεν θα συνεχίζει να στο κάνει ;;; 

 

Την κίνηση στους δρόμους πως την διαβάσει νομίζεις ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alex1_kgr είπε

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!Η xiaomi το 1/100000 που είναι χειρότερη από τη Huawei. Εσύ έχεις 3 xiaomi και καλά κάνεις. Αλλά θα σου πω κάτι και ελπίζω να το πάρεις καλοπροαίρετα. Άν έβγαζες κι εσύ 2500 ευρώ το μήνα πίστεψε με ΔΕ θα έπαιρνες xiaomi! Έχει γίνει αυτή η κουβέντα 15000 φορές. Μη συγκρίνεται τη ferrari με τη fiat....(η επιλογή στις εταιρίες δεν ήταν τυχαία...)

Η σειρά S της Samsung δεν απευθύνεται στον καθημερινό χρήστη, σε αυτόν που θέλει ένα τηλέφωνο να στέλνει μηνύματα και να βλέπει κάνα βίντεο στο youtube. Είναι για να δείξει τη δυναμική της εταιρίας τεχνολογικά και το κάνει εξαιρετικά με το S10!

Αν έβγαζα 2500 το μήνα δεν θα μου έφταναν ούτε για ζήτω.  Τραγούδα μέχρι να μεγαλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα καταλαβαιτε πως τα κινητα του τωρα ειναι πεταμενα λεφτα 2 μηνιατικα και... για να εχω μια αρχη στην πισω πλατη και οταν το γυρναω μπροστα να βλεπω τον spiderman καθαρα η γνωμη μου μα με 200-300 γινεται η δουλεια κομπλε για να μου ανοιγει το ΦΒ πιο γρηγορα η να μπαινω στα μαιλ μου πιο γρηγορα με 1000 ευρω και οχι ευχαριστω δεν ειμαι κοροιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, JohnyFire είπε

ποτε θα καταλαβαιτε πως τα κινητα του τωρα ειναι πεταμενα λεφτα 2 μηνιατικα και... για να εχω μια αρχη στην πισω πλατη και οταν το γυρναω μπροστα να βλεπω τον spiderman καθαρα η γνωμη μου μα με 200-300 γινεται η δουλεια κομπλε για να μου ανοιγει το ΦΒ πιο γρηγορα η να μπαινω στα μαιλ μου πιο γρηγορα με 1000 ευρω και οχι ευχαριστω δεν ειμαι κοροιδο.

Χωρίς να θέλω να φανώ "καυστικός" τα πάντα είναι θέμα σχετικότητας της θέσης του καθενός….

 Για κάποιον είναι 2 μηνιάτικα, για κάποιον άλλο είναι μια «αρπαχτή» της επόμενης Δυετέρας….

 Επίσης αν για παράδειγμα έχω επιχείρηση και κόψω τιμολόγιο στην ουσία μπορεί και να το πάρω δωρεάν διότι αφαιρείται από τα έσοδα μου…..αντί να δηλώσω ΧΧΧ.ΧΧΧ δηλώνω ΧΧΧ.ΧΧΧ-2.000 και απλά δεν πάνε στην εφορία.

 Βλέπεις δεν είναι το ίδιο για όλους ούτε και δικαιολογείται για όλους….   

Επεξ/σία από Jargon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alex1_kgr είπε

. Άν έβγαζες κι εσύ 2500 ευρώ το μήνα πίστεψε με ΔΕ θα έπαιρνες xiaomi!

Στην Ελλάδα γίνεται το ακριβώς αντίθετο και αν πραγματοποιηθεί στατιστική έρευνα το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών ακριβών τηλεφώνων θα είναι με ανθρώπους των 600,00€ μισθό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...