Προς το περιεχόμενο

Το νέο Office app για τα Windows 10, διαθέσιμο για όλους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ανακοίνωσε τον περασμένο Δεκέμβριο μια νέα εφαρμογή Office η οποία θα έρχεται προεγκατεστημένη στα Windows 10.

Η εφαρμογή αυτή η οποία είναι πλέον διαθέσιμη για όλους, αντικαθιστά το My Office app, φέρνοντας όλα τα αρχεία που διαθέτει στη σουίτα ο χρήστης, κάτω από ένα κοινό hub. Η νέα εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα και αν δεν είστε συνδρομητής του Office 365 η κάτοχος κάποιας άδειας του Office, επιτρέποντας μάλιστα τη χρήση των Office Online εφαρμογών ακόμα και αν δεν τις έχετε εγκατεστημένες στον υπολογιστή σας. Στην ουσία το νέο app είναι μια Progressive Web εφαρμογή, μια online δηλαδή υπηρεσία που συναντάμε δωρεάν στο Office.com, μεταμφιεσμένη σε πλήρη εφαρμογή των Windows.

Στις δυνατότητες που έχει ο χρήστης μέσω του νέου Office app είσαι η αναζήτηση αρχείων, η εμφάνιση των τελευταίων εγγράφων μεταξύ των οποίων και αυτά που διαμοιράζεται με άλλους, κ.α. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να κατεβάσουν την εφαρμογή μέσα από το Windows Store, με τη διαθεσιμότητα να γίνεται σταδιακά.

Thurrott


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Αλλο ενα αχρηστο app που θα ερχεται εγκατεστημενο στα windows 10.

Unistall τα παντα.

Αφου λεει οτι θα τη βαζεις αν θες απο το windows store.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Αλλο ενα αχρηστο app που θα ερχεται εγκατεστημενο στα windows 10.

Unistall τα παντα.

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι πολλοί είναι οι άνθρωποι που θέλουν μια τέτοια free εφαρμογή. Δεν έχουν όλοι 100-500 ευρώ για να αγοράσουν το Office όπως και δεν κατεβάζουν όλοι το Office σπασμένο...

φιλικά.

  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Αλλο ενα αχρηστο app που θα ερχεται εγκατεστημενο στα windows 10.

Unistall τα παντα.

 

Βαζεις Windows 10 Enterprise LTSC και δεν εχεις καθολου store

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ultraxmode είπε

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι πολλοί είναι οι άνθρωποι που θέλουν μια τέτοια free εφαρμογή. Δεν έχουν όλοι 100-500 ευρώ για να αγοράσουν το Office όπως και δεν κατεβάζουν όλοι το Office σπασμένο...

φιλικά.

Εντάξει υπάρχει και το libre office και η σουίτα της Google , η microsoft έχει το office online που ακόμα θέλει βελτιώσεις μακάρι να ασχοληθεί με τα δωρεάν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jack124 είπε

Εντάξει υπάρχει και το libre office και η σουίτα της Google , η microsoft έχει το office online που ακόμα θέλει βελτιώσεις μακάρι να ασχοληθεί με τα δωρεάν  

Το libreoffice, καλό μεν, αλλά πάρα πολύ αργό. Επίσης, στο κομμάτι του powerpoint/impress, καμία σχέση το τελικό αποτέλεσμα σε αισθητική και ομορφιά. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ultraxmode είπε

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι πολλοί είναι οι άνθρωποι που θέλουν μια τέτοια free εφαρμογή. Δεν έχουν όλοι 100-500 ευρώ για να αγοράσουν το Office όπως και δεν κατεβάζουν όλοι το Office σπασμένο...

φιλικά.

μα η εφαρμογή δεν είναι ένα δωρεάν Office.. αν δεν έχεις άδεια Office (365 ή απλή) δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. 

τουλάχιστον αυτό προκύπτει από την περιγραφή της εφαρμογής: 

 

image.png.c028e523d58044e31346ff0df9862fac.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, christos4 είπε

μα η εφαρμογή δεν είναι ένα δωρεάν Office.. αν δεν έχεις άδεια Office (365 ή απλή) δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. 

τουλάχιστον αυτό προκύπτει από την περιγραφή της εφαρμογής: 

image.png.c028e523d58044e31346ff0df9862fac.png

Στην ουσία χρησιμοποιείς το office online που είναι δωρεάν πολλά χρόνια* τώρα , δεν αξίζει , πρέπει να το φτιάξουν αλλά δεν ασχολούνται , καλύτερα της google τα έγγραφα

Επεξ/σία από jack124
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν ισχύει αυτό που γράφει το αρχικό ποστ;  

"Η νέα εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα και αν δεν είστε συνδρομητής του Office 365 η κάτοχος κάποιας άδειας του Office, επιτρέποντας μάλιστα τη χρήση των Office Online εφαρμογών ακόμα και αν δεν τις έχετε εγκατεστημένες στον υπολογιστή σας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BritGreek είπε

Δηλαδή δεν ισχύει αυτό που γράφει το αρχικό ποστ;  

"Η νέα εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα και αν δεν είστε συνδρομητής του Office 365 η κάτοχος κάποιας άδειας του Office, επιτρέποντας μάλιστα τη χρήση των Office Online εφαρμογών ακόμα και αν δεν τις έχετε εγκατεστημένες στον υπολογιστή σας."

χμμ... 

 

μάλλον εγώ δεν τα ειδα καλά, γιατί πιο κάτω γράφει: 

Αναφορά σε κείμενο


 

The app is free and can be used with any Office 365 subscription, Office 2019, Office 2016, or Office Online – the free web-based version of Office for consumers. Just sign in with your work, school, or personal Microsoft account to start using the app.  

 

 

δεν εχω υπολογιστή χωρίς office όμως για να δοκιμάσω την εφαρμογή.. 

 

αλλά όπως το βλέπω τώρα εγώ δεν το είχα καταλαβει καλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BritGreek είπε

Δηλαδή δεν ισχύει αυτό που γράφει το αρχικό ποστ;  

"Η νέα εφαρμογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα και αν δεν είστε συνδρομητής του Office 365 η κάτοχος κάποιας άδειας του Office, επιτρέποντας μάλιστα τη χρήση των Office Online εφαρμογών ακόμα και αν δεν τις έχετε εγκατεστημένες στον υπολογιστή σας."

Εγώ κατάλαβα ότι στην ουσία θα χρησιμοποιείς τα Office online αν δεν έχει άδεια , δεν ξέρω 😜 θα το δουμε

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να χρησιμοποιήσω την πρώτη έκδοση του Office παρά να ξανά ασχοληθώ με Libre Office. 

 

Τα είχαμε στη προηγούμενη δουλειά μου, ήταν ένας από τους λόγους που χάρηκα όταν έφυγα. Λίγο ακόμα και θα πάθαινα καρκίνο στα μάτια από το πόσο αργό και bugαρεμενο είναι ακόμα και σε πανάκριβα PC. Μακριά από μας. 

 

Σχετικά με το άρθρο καλά κανει η MS

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ultraxmode είπε

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι πολλοί είναι οι άνθρωποι που θέλουν μια τέτοια free εφαρμογή. Δεν έχουν όλοι 100-500 ευρώ για να αγοράσουν το Office όπως και δεν κατεβάζουν όλοι το Office σπασμένο...

φιλικά.

Libre Office Χρησιμοποιω εγω παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...