Προς το περιεχόμενο

Το νέο Office app για τα Windows 10, διαθέσιμο για όλους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν μπορείς με λίγα χρήματα να πάρεις ολοκληρωμένη προηγούμενη version του Office 2016, πχ με 21€, δεν υπάρχει λόγος να πας σε άλλες «μειονεκτικές» δωρεάν λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Tokyo είπε

Καλύτερα να χρησιμοποιήσω την πρώτη έκδοση του Office παρά να ξανά ασχοληθώ με Libre Office. 

Τα είχαμε στη προηγούμενη δουλειά μου, ήταν ένας από τους λόγους που χάρηκα όταν έφυγα. Λίγο ακόμα και θα πάθαινα καρκίνο στα μάτια από το πόσο αργό και bugαρεμενο είναι ακόμα και σε πανάκριβα PC. Μακριά από μας. 

Σχετικά με το άρθρο καλά κανει η MS

Για ποια χρονολογία μιλάμε; Όχι ότι έγινε το Libre ξαφνικά ανώτερο του Office της Microsoft αλλά για τη σύγκριση.

1 ώρα πριν, kirileman είπε

69 ευρώ το χρόνο για office 365 + 1 TB OneDrive και σας φαίνεται ακριβό, έτσι; Μην επενδύετε τόσα πολλά στη δουλειά σας, παιδιά, δεν είναι εποχές για μεγάλα ανοίγματα.

Προσωπικά, έχοντας Office365 στη δουλειά δεν το θεωρώ και τόσο εξαιρετική προσφορά, μιας και θεωρώ τα Office 2013 και Office 2016 κατώτερα των προηγούμενων εκδόσεων. Τίποτα που μπορώ να κάνω με τα 2007&2010 δεν γίνεται καλύτερα στις νέες εκδόσεις. Η Microsoft όλο και περισσότερο θεωρεί ότι ξέρει καλύτερα πως θέλω τα έγγραφα μου από ότι εγώ... Είναι πιο αργά, βασανιστικά πιο αργά, μέσα στα bugs και τα κολλήματα και δεν μπορώ να κάνω καν κουμάντο τα έγγραφά μου. Από την επιλογή γραμμάτων σε μια λέξη με το ποντίκι μέχρι την επιλογή κελιών του Excel. 

Το OneDrive είναι μια χαρά πάντως. :D

1 ώρα πριν, hiper7 είπε

Όταν μπορείς με λίγα χρήματα να πάρεις ολοκληρωμένη προηγούμενη version του Office 2016, πχ με 21€, δεν υπάρχει λόγος να πας σε άλλες «μειονεκτικές» δωρεάν λύσεις.

Που και ποια έκδοση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirileman είπε

69 ευρώ το χρόνο για office 365 + 1 TB OneDrive και σας φαίνεται ακριβό, έτσι; Μην επενδύετε τόσα πολλά στη δουλειά σας, παιδιά, δεν είναι εποχές για μεγάλα ανοίγματα.

Πρέπει να τους το μεταφράσεις σε "καφεδάκια" ή σε "μισό τσόνι στο Ρέμο" για να το νιώσουν. Πολύ φοβάμαι οτι θα προτιμήσουν το μισό τσόνι. Επένδυση λέει... Σακούλα νάυλον 0,10ε χωρίς απόδειξη κι άμα σ'αρέσει. 😉

5 λεπτά πριν, gnsX είπε

Προσωπικά, έχοντας Office365 στη δουλειά δεν το θεωρώ και τόσο εξαιρετική προσφορά, μιας και θεωρώ τα Office 2013 και Office 2016 κατώτερα των προηγούμενων εκδόσεων.

Ακριβώς, μια χαρά είναι το 2016, για το 95% των χρηστών (επαγγελματίες και μη). Αλλά και κάτι δικηγορικά γραφεία, συμβολαιογράφοι, λογιστικά, που έχουν σπασμένο office 2013gr θέλουν κλείσιμο εδώ και τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζω σχόλια και πραγματικά δε καταλαβαίνω... Το λέει τι είναι η εφαρμογή "Στην ουσία το νέο app είναι μια Progressive Web εφαρμογή, μια online δηλαδή υπηρεσία που συναντάμε δωρεάν στο Office.com, μεταμφιεσμένη σε πλήρη εφαρμογή των Windows."

Εγώ έχω office 2016 με 20€ χωρίς να σημαίνει ότι δεν θα έκανα και τη δουλειά μου με open ή libre. 

Το ότι σου δίνει η MS μια πιο user friendly λύση τσάμπα για να έχεις ένα office online σαν εφαρμογή το θεωρώ σούπερ, και απευθύνεται σε αυτούς που δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις ώστε να αγοράσουν license. Αν είχε βγει νωρίτερα απλά δε θα αγόραζα office 2016.

Επεξ/σία από mordred
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gnsX είπε

Για ποια χρονολογία μιλάμε; Όχι ότι έγινε το Libre ξαφνικά ανώτερο του Office της Microsoft αλλά για τη σύγκριση.

Προσωπικά, έχοντας Office365 στη δουλειά δεν το θεωρώ και τόσο εξαιρετική προσφορά, μιας και θεωρώ τα Office 2013 και Office 2016 κατώτερα των προηγούμενων εκδόσεων. Τίποτα που μπορώ να κάνω με τα 2007&2010 δεν γίνεται καλύτερα στις νέες εκδόσεις. Η Microsoft όλο και περισσότερο θεωρεί ότι ξέρει καλύτερα πως θέλω τα έγγραφα μου από ότι εγώ... Είναι πιο αργά, βασανιστικά πιο αργά, μέσα στα bugs και τα κολλήματα και δεν μπορώ να κάνω καν κουμάντο τα έγγραφά μου. Από την επιλογή γραμμάτων σε μια λέξη με το ποντίκι μέχρι την επιλογή κελιών του Excel. 

Το OneDrive είναι μια χαρά πάντως. :D

Που και ποια έκδοση;

Στο goodoffer24.com, τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο είχε προσφορά original κλειδιά για το Office Pro 2016 με 21,96€ αλλά και άλλες version με παραπάνω χρήματα, όπως επίσης Windows 10 Pro με 10€ περίπου. Πιθανώς να "παίζει" ακόμη ή να έχει παρεμφερείς προσφορές.

1 ώρα πριν, gnsX είπε

Για ποια χρονολογία μιλάμε; Όχι ότι έγινε το Libre ξαφνικά ανώτερο του Office της Microsoft αλλά για τη σύγκριση.

Προσωπικά, έχοντας Office365 στη δουλειά δεν το θεωρώ και τόσο εξαιρετική προσφορά, μιας και θεωρώ τα Office 2013 και Office 2016 κατώτερα των προηγούμενων εκδόσεων. Τίποτα που μπορώ να κάνω με τα 2007&2010 δεν γίνεται καλύτερα στις νέες εκδόσεις. Η Microsoft όλο και περισσότερο θεωρεί ότι ξέρει καλύτερα πως θέλω τα έγγραφα μου από ότι εγώ... Είναι πιο αργά, βασανιστικά πιο αργά, μέσα στα bugs και τα κολλήματα και δεν μπορώ να κάνω καν κουμάντο τα έγγραφά μου. Από την επιλογή γραμμάτων σε μια λέξη με το ποντίκι μέχρι την επιλογή κελιών του Excel. 

Το OneDrive είναι μια χαρά πάντως. :D

Που και ποια έκδοση;

Ενδιαφέρουσα προσφορά τώρα στο goodoffer24.com: Windows 10 Pro key + MS Office 2016 Pro Plus key στα 38€  https://www.goodoffer24.com/windows-10-pro-office-2016-pro-bundle-key.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μη πάρω μεταχε

1 ώρα πριν, hiper7 είπε

Στο goodoffer24.com, τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο είχε προσφορά original κλειδιά για το Office Pro 2016 με 21,96€ αλλά και άλλες version με παραπάνω χρήματα, όπως επίσης Windows 10 Pro με 10€ περίπου. Πιθανώς να "παίζει" ακόμη ή να έχει παρεμφερείς προσφορές.

Ενδιαφέρουσα προσφορά τώρα στο goodoffer24.com: Windows 10 Pro key + MS Office 2016 Pro Plus key στα 38€  https://www.goodoffer24.com/windows-10-pro-office-2016-pro-bundle-key.html

Και γιατί να μη πάρω μεταχειρισμένο κλειδί office 2016 με 5€ από το ebay και όσο με βγάλει;

Τώρα που το σκέφτομαι το office365 θα μου έρχεται πιο φθηνά ανά έτος από ότι το Norton Internet Security 😳

ρε που καταντήσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stud1118 είπε

Και γιατί να μη πάρω μεταχε

Και γιατί να μη πάρω μεταχειρισμένο κλειδί office 2016 με 5€ από το ebay και όσο με βγάλει;

Τώρα που το σκέφτομαι το office365 θα μου έρχεται πιο φθηνά ανά έτος από ότι το Norton Internet Security 😳

ρε που καταντήσαμε...

Μπορείς να πάρεις ό,τι θέλεις . . . εσύ αποφασίζεις, σύμφωνα με τις ανάγκες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tokyo είπε

Καλύτερα να χρησιμοποιήσω την πρώτη έκδοση του Office παρά να ξανά ασχοληθώ με Libre Office. 

Τα είχαμε στη προηγούμενη δουλειά μου, ήταν ένας από τους λόγους που χάρηκα όταν έφυγα. Λίγο ακόμα και θα πάθαινα καρκίνο στα μάτια από το πόσο αργό και bugαρεμενο είναι ακόμα και σε πανάκριβα PC. Μακριά από μας. 

Σχετικά με το άρθρο καλά κανει η MS

Δεν αξίζει τόσο ανάθεμα το Libre. Μου το κότσαραν κι εμένα στη δουλειά σώνει και καλά και ενώ ξίνισα στην αρχή, αλλά θέλοντας και μη προσαρμόστηκα και ξέρεις κάτι; Ασχολήθηκα λίγο παραπάνω και διαπίστωσα αύξηση στην παραγωγικότητα της εργασίας μου! Για παράδειγμα, στη συγχώνευση αλληλογραφίας μέτρησα μείωση των κλικ πάνω από το μισό!

 

Και σε refurbished dual core intel της προηγούμενης 5ετίας (και της κακιάς ώρας) δεν μπορώ να πω ότι σέρνεται ή ότι είναι γεμάτο στα bugs. 

Δυο συνήθειες θα κάνουν την συμβίωσή σου με το Libre καλύτερη και τη δουλειά σου ποιοτικότερη:
1) Έκανες τη μετάβαση; Δούλεψε με open document αποκλειστικά. Δεν μπορείς να θέλεις να φτιάξεις φόρμες και αυτοματοποιήσεις σε docx και xlsx! Το Libre σου δίνει μια συμβατότητα ίσα ίσα να ανοίγεις τα αρχεία τρίτων και μέχρι εκεί. Μετέτρεψέ τα αν θες να τα δουλέψεις.

2) Επειδή υπάρχουν ομοιότητες στα δυο λογισμικά, νομίζουμε ότι θα τα βρούμε όλα στην ίδια θέση και με την ίδια φιλοσοφία, πράγμα που δεν ισχύει. Μάθε το νέο λογισμικό, δεν είναι το Office 95 επειδή είναι δωρεάν ή μοιάζει με αυτό.

Τέλος, για να μείνω και λίγο στο θέμα, εννοείται ότι η δωρεάν έκδοση της MS μόνο τις cloud υπηρεσίες έχει ως πλεονέκτημα γιατί από δυνατότητες είναι για γέλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tokyo είπε

Καλύτερα να χρησιμοποιήσω την πρώτη έκδοση του Office παρά να ξανά ασχοληθώ με Libre Office. 

Τα είχαμε στη προηγούμενη δουλειά μου, ήταν ένας από τους λόγους που χάρηκα όταν έφυγα. Λίγο ακόμα και θα πάθαινα καρκίνο στα μάτια από το πόσο αργό και bugαρεμενο είναι ακόμα και σε πανάκριβα PC. Μακριά από μας. 

Σχετικά με το άρθρο καλά κανει η MS

Από τη στατική ανάλυση κώδικα προκύπτουν 8 ανοιχτά bug σε 6,441,311 γραμμές του Libre.

Το bug του MS Office που κολλάει τις λέξεις μεταξύ τους και σου χαλάει όλα τα έγγραφα το έφτιαξαν ή ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε η MS έδινε μαζί με laptops εκτός από τα windows 7 και μία έκδοση του office που αν δεν έβαζες κλειδί γινόταν μια "απλή" (με μόνο word, excel και αυτά πετσοκομμένα) που ήταν όμως δωρεάν (χωρίς σπασίματα κτλ) για όλους. Και αυτό ήταν σωστό!

Σήμερα έχοντας hotmail έχεις μια χαρά online office (word excel ppt) χωρίς συνδρομές 365 και δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει περιορισμός. Μπορείς είτε να ανεβάζεις αρχεία από το pc σου είτε να τα σώζεις στο pc σου. Αλλά πρέπει να φορτώσεις hotmail.. δεν είναι το ίδιο με το app.. (να μοιάζει εφαρμογή στο start).  

Αν τα συνδυάσεις αυτά τα δύο (basic free office, online office) νομίζω καταλαβαίνω τι είναι αυτό το προϊόν που τώρα πλασάρεται. Είναι ένα light office? για περιστασιακή χρήση. Χρήσιμο νομίζω για αρκετούς σε μία εποχή που ευτυχώς το δημιουργεί η MS που όμως το κάνει βλέποντας να χάνει μερίδιο αγοράς (που εμείς δεν το βλέπουμε ίσως γιατί οι περισσότεροι εδώ έχουμε πλήρως λειτουργικό και "αγορασμένο" MS office :P και πάντα θα το βρίσκουμε)..

Κι όμως.. Έχοντας επαφή με νεους χρήστες (μαθητές) ολοένα και περισσότεροι (κυρίως οι απλοί χρήστες) δεν έχουν MS-Office αλλά το libreoffice (που αποφάσισε στην έκδοση 6 να γίνει και λίγο όμορφο αλλάζοντας εκείνα τα παλιά ΑΘΛΙΑ εικονίδια που βλέποντάς τα σου έπεφτε η ψυχολογία και ήθελες να το πετάξεις)/ 

Με την αισθητική (σίγουρα και λειτουργική) αναβάθμιση όμως έγινε αποδεκτό και τώρα όλο και περισσότεροι μαθητές το χρησιμοποιούν. Και αυτοί είναι το αύριο δλδ η τάση.. Σε αυτό το καλό συνέβαλε και η MS που σταμάτησε τα volume licence keys που είχαμε στα παλιά office και τα τρέχαμε χωρίς cracks (πειρατικά πάλι αλλά χωρίς cracks). Η ίδια η MS επέβαλε (γιατί πιστεύω ότι ή ίδια κρύβεται πίσω από αυτά) αν θέλεις να το έχεις το τελευταίο office πειρατικό και σπασμένο να τρέχεις περίεργα cracks που εμπάσει περιπτώσει το ίδιο το δικό της Antivirus (defender) κυνηγάει ως κακόβουλο (αν δεν φτιάξεις σωστές εξαιρέσεις) και άρα είναι μπελάς για τον μέσο χρήστη που σε τρεις μήνες βλέπει το office που έβαλε αυτός που έκανε φορματ να μην λειτουργεί (θέλεις ξανα τρέξιμο το κρακ γιατί σβήστηκε).

Και ενώ windows 10 όλοι λίγο πολλοί έχουν νόμιμα με αγορά νέου εξοπλισμού, στο office δεν συμβαίνει το ίδιο.

Οπότε αν θέλεις να έχουν το δικό σου προιόν η "δεν πληρώνων" ώστε να είσαι πρώτος (κάποιοι αύριο θα πληρώσουν) ή κάνεις το crack εύκολο (κάνεις τα στραβά μάτια όπως τα παλιά χρόνια βλέπε 90s, 2ks) ή δίνεις κάτι "δωρεάν" που λειτουργεί αλλιώς οι χρήστες θα πάνε στο αμέσως καλύτερο που δουλεύει.. (libre, wps office)

Και δεν θέλει η MS να γίνει στο θέμα αυτό winrar, (ούτε winzip που την πάτησε πρώτη) και τη θέση τους να πάρει το "δωρεάν" 7zip.. Γιατί πολλοί "εβασίλεψαν" αλλά όταν ζόρισαν τους χρήστες που δεν θέλαν να πληρώσουν αλλά θέλαν να κάνουν τη δουλειά τους βρέθηκαν τριτοτέταρτοι.. 

 

Άντε να το δούμε.. 

Υ.Γ. αναμένω να δω πότε θα τα μπλοκάρουν τα κλειδιά των 4$ από ebay για MS-Office... Αν και εκεί το ίδιο κόλπο είναι (από πίσω κάνει τα στραβά μάτια η MS και ευτυχώς για το office της). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jack124 είπε

Για όσους λέτε για το Libre office , προφανώς και της Microsoft είναι πολύ πιο ανώτερο αλλά είναι ακριβό κακά τα ψέματα, άξιζε μόνο στο black friday του 2017 που το είχε 20 ευρώ το Office 365 για 1 έτος αλλά στου 2018 δεν το έβαλε ξανά .

Δες αυτην την προσφορα αν θες. Δεν έλεγξα αν ισχυει ακόμα το κουπόνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, keysmith είπε

Κάποτε η MS έδινε μαζί με laptops εκτός από τα windows 7 και μία έκδοση του office που αν δεν έβαζες κλειδί γινόταν μια "απλή" (με μόνο word, excel και αυτά πετσοκομμένα) που ήταν όμως δωρεάν (χωρίς σπασίματα κτλ) για όλους. Και αυτό ήταν σωστό!

Σήμερα έχοντας hotmail έχεις μια χαρά online office (word excel ppt) χωρίς συνδρομές 365 και δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει περιορισμός. Μπορείς είτε να ανεβάζεις αρχεία από το pc σου είτε να τα σώζεις στο pc σου. Αλλά πρέπει να φορτώσεις hotmail.. δεν είναι το ίδιο με το app.. (να μοιάζει εφαρμογή στο start).  

Αν τα συνδυάσεις αυτά τα δύο (basic free office, online office) νομίζω καταλαβαίνω τι είναι αυτό το προϊόν που τώρα πλασάρεται. Είναι ένα light office? για περιστασιακή χρήση. Χρήσιμο νομίζω για αρκετούς σε μία εποχή που ευτυχώς το δημιουργεί η MS που όμως το κάνει βλέποντας να χάνει μερίδιο αγοράς (που εμείς δεν το βλέπουμε ίσως γιατί οι περισσότεροι εδώ έχουμε πλήρως λειτουργικό και "αγορασμένο" MS office :P και πάντα θα το βρίσκουμε)..

Κι όμως.. Έχοντας επαφή με νεους χρήστες (μαθητές) ολοένα και περισσότεροι (κυρίως οι απλοί χρήστες) δεν έχουν MS-Office αλλά το libreoffice (που αποφάσισε στην έκδοση 6 να γίνει και λίγο όμορφο αλλάζοντας εκείνα τα παλιά ΑΘΛΙΑ εικονίδια που βλέποντάς τα σου έπεφτε η ψυχολογία και ήθελες να το πετάξεις)/ 

Με την αισθητική (σίγουρα και λειτουργική) αναβάθμιση όμως έγινε αποδεκτό και τώρα όλο και περισσότεροι μαθητές το χρησιμοποιούν. Και αυτοί είναι το αύριο δλδ η τάση.. Σε αυτό το καλό συνέβαλε και η MS που σταμάτησε τα volume licence keys που είχαμε στα παλιά office και τα τρέχαμε χωρίς cracks (πειρατικά πάλι αλλά χωρίς cracks). Η ίδια η MS επέβαλε (γιατί πιστεύω ότι ή ίδια κρύβεται πίσω από αυτά) αν θέλεις να το έχεις το τελευταίο office πειρατικό και σπασμένο να τρέχεις περίεργα cracks που εμπάσει περιπτώσει το ίδιο το δικό της Antivirus (defender) κυνηγάει ως κακόβουλο (αν δεν φτιάξεις σωστές εξαιρέσεις) και άρα είναι μπελάς για τον μέσο χρήστη που σε τρεις μήνες βλέπει το office που έβαλε αυτός που έκανε φορματ να μην λειτουργεί (θέλεις ξανα τρέξιμο το κρακ γιατί σβήστηκε).

Και ενώ windows 10 όλοι λίγο πολλοί έχουν νόμιμα με αγορά νέου εξοπλισμού, στο office δεν συμβαίνει το ίδιο.

Οπότε αν θέλεις να έχουν το δικό σου προιόν η "δεν πληρώνων" ώστε να είσαι πρώτος (κάποιοι αύριο θα πληρώσουν) ή κάνεις το crack εύκολο (κάνεις τα στραβά μάτια όπως τα παλιά χρόνια βλέπε 90s, 2ks) ή δίνεις κάτι "δωρεάν" που λειτουργεί αλλιώς οι χρήστες θα πάνε στο αμέσως καλύτερο που δουλεύει.. (libre, wps office)

Και δεν θέλει η MS να γίνει στο θέμα αυτό winrar, (ούτε winzip που την πάτησε πρώτη) και τη θέση τους να πάρει το "δωρεάν" 7zip.. Γιατί πολλοί "εβασίλεψαν" αλλά όταν ζόρισαν τους χρήστες που δεν θέλαν να πληρώσουν αλλά θέλαν να κάνουν τη δουλειά τους βρέθηκαν τριτοτέταρτοι.. 

 

Άντε να το δούμε.. 

Υ.Γ. αναμένω να δω πότε θα τα μπλοκάρουν τα κλειδιά των 4$ από ebay για MS-Office... Αν και εκεί το ίδιο κόλπο είναι (από πίσω κάνει τα στραβά μάτια η MS και ευτυχώς για το office της). 

Σε πιο πανεπιστήμιο πηγες που δεν δίνουν δωρεάν το Office365 Pro Plus με 1TB Onedrive και Skype Business?

Ίσος δεν είσαι πληροφορημένος για την "τάση" του αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κάτι που  δεν έχει αναφερθεί.

Το νέο αυτό Office app θα είναι προ-εγκατεστημένο στις επόμενες εκδόσεις των Windows

Office will come pre-installed in Windows 10 beginning with the next major feature update for the operating system. This is due in April when Microsoft starts the gradual rollout of the April 2019 Update for Windows 10.

Δεν πρόκειται για free office αλλά για προωθητικό του office, ή αλλιώς "companion" του office

In fact, what Microsoft does is reinvent the original My Office app with a new approach and design, so the purpose of Office is to serve as a companion app that helps you find documents faster.

In other words, even though it may suggest otherwise given its name, “Office” for Windows 10 does not allow you to create, save, and edit documents without paying

Είναι μέρος της νέας στρατηγικής για τη προώθηση του συνδρομητικού 365

While the app itself is free, if you want to access your Office apps and documents an Office 365 subscription is still required. It can also be used with Office 2016, Office 2019, or Office Online.

Αυτό δεν είναι κάτι κρυφό, μελλοντικά η Microsoft θέλει όλοι οι χρήστες του Office να μεταφερθούν στο συνδρομητικό 365 και να μην χρησιμοποιούν το κλασικό Office.

Από τη μεριά της καλά κάνει, στο 365 υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα περιθώρια κέρδους.

Προφανώς και δεν την συμφέρει να αγοράζει ο κόσμος κλειδιά σε καλές τιμές από διάφορα site (one time payment)  και να μεταφερθεί στη συνδρομητική υπηρεσία στην οποία πληρώνει κάθε μήνα.

Μέχρι και καμπάνια έβγαλαν για να πείσουν ότι ο κόσμος πρέπει να μεταφερθεί στο 365 από το "κλασικό" office και το νέο companion Office app είναι μέρος της νέας στρατηγικής.

https://techcrunch.com/2019/02/06/microsoft-really-really-really-doesnt-want-you-to-buy-office-2019/

 

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Federer είπε

Ούτε 365, ουτε Open, ούτε Cuba Libre, ούτε τίποτα. 17 χρόνια τώρα χρήστης Office XP και δεν μου έχει λείψει τίποτα. Κανένας λόγος για αναβάθμιση προς το παρόν.

office_xp.gif.87329d4724163426dcb9f36ed2953a2e.gif

Είσαι θεούλης ρε Τζόκοβιτς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...