Προς το περιεχόμενο

overshop


babis2523

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, g_lts είπε

Καλησπέρα.  Αγόρασα πριν 1,5 χρόνο περίπου ενα ssd δίσκο απο εκεί ο οποίος μόλις κρασαρε.  Είναι εντός εγγύησης αλλα δεν τους βρίσκω πουθενά τους τύπους.  Τι μπορώ να κάνω;; 

Για ποιον SSD μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 22/8/2019 στις 4:00 ΜΜ, g_lts είπε

Καλησπέρα.  Αγόρασα πριν 1,5 χρόνο περίπου ενα ssd δίσκο απο εκεί ο οποίος μόλις κρασαρε.  Είναι εντός εγγύησης αλλα δεν τους βρίσκω πουθενά τους τύπους.  Τι μπορώ να κάνω;; 

Καλημέρα. Ακριβώς το ίδιο. Αγορά 26/6/2018 Samsung 860 evo 250gb στα 62,92€ με το λειτουργικό μόνο μέσα, και εχθές κρασαρε. Τον δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και δεν τον βλέπει. Τον είχα πάρει από το υποκατάστημα στη λεωφ.σπατων που είναι πολύ κοντά μου. Ψάχνω από το τηλ να τους βρω που έχουν στο Μαρούσι αλλά τίποτα. Τι κάνω τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, notist είπε

Καλημέρα. Ακριβώς το ίδιο. Αγορά 26/6/2018 Samsung 860 evo 250gb στα 62,92€ με το λειτουργικό μόνο μέσα, και εχθές κρασαρε. Τον δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και δεν τον βλέπει. Τον είχα πάρει από το υποκατάστημα στη λεωφ.σπατων που είναι πολύ κοντά μου. Ψάχνω από το τηλ να τους βρω που έχουν στο Μαρούσι αλλά τίποτα. Τι κάνω τώρα? 

Στέλνεις email εδώ(αρκεί να υπάρχει απόδειξη αγοράς) αν είναι προβληματικός θα γίνει αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coolerman είπε

Στέλνεις email εδώ(αρκεί να υπάρχει απόδειξη αγοράς) αν είναι προβληματικός θα γίνει αντικατάσταση.

Καλησπέρα. Ναι μίλησα με Samsung και μου είπαν να στείλω email εκεί και φωτο την απόδειξη αγοράς που φαίνεται και το s/n του δίσκου. Σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το ps4 slim 500gb τι εγγήυση έχει? Το είχα πάρει απο το κατάστημα του Πειραιά. Μάλλον μου χτύπησε ο σκληρός καθώς μου βγάζει μήνυμα: (Η βάση δεδομένων έχει κατασταραφεί. Το ps4 θα επανεκκινηθεί. CE-41813-7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Μόλις με πήρε ένας πελάτης ότι δεν ξεκινάει το pc του, δεν έχω πάει ακόμα, απλά είδα στα αρχεία μου ότι έχω αγοράσει τη CPU από overshop. Είναι intel. Αν φταίει η CPU που βρίσκω άκρη; Υπάρχει RMA απευθείας στην Intel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Καλημέρα σας,

Μόλις με πήρε ένας πελάτης ότι δεν ξεκινάει το pc του, δεν έχω πάει ακόμα, απλά είδα στα αρχεία μου ότι έχω αγοράσει τη CPU από overshop. Είναι intel. Αν φταίει η CPU που βρίσκω άκρη; Υπάρχει RMA απευθείας στην Intel;

Μπορεις να κανεις απευθειας αλλα θεωρω οτι πολυ δύσκολα θα ειναι η cpu το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2020 στις 12:39 ΜΜ, conkal είπε

Μπορεις να κανεις απευθειας αλλα θεωρω οτι πολυ δύσκολα θα ειναι η cpu το προβλημα.

αγιο ειχα αδερφε, μια απλη επανεγκατασταση ηθελε, δεν ειχε σκασει τιποτα ευτυχως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, [email protected] είπε

αγιο ειχα αδερφε, μια απλη επανεγκατασταση ηθελε, δεν ειχε σκασει τιποτα ευτυχως!!

Μια χαρα τυχερος εισαι :-) 

 

Παντως στα 12-15 χρονια που επισκευαζα υπολογιστες νομιζω μονο μια φορα ειχε καει CPU και αυτο απο βλακεια του χρηστη (στραβα πιν που βραχυκύκλωσαν)

Μια φορα ειχε μεινει cpu χωρις να παταει η ψυχτρα καλα για κανα εξαμηνο.... ειχε καρβουνιασμενη παστα πανω η cpu αλλα την καθαρισα και ολα κομπλε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, conkal είπε

Μια χαρα τυχερος εισαι :-) 

Παντως στα 12-15 χρονια που επισκευαζα υπολογιστες νομιζω μονο μια φορα ειχε καει CPU και αυτο απο βλακεια του χρηστη (στραβα πιν που βραχυκύκλωσαν)

Μια φορα ειχε μεινει cpu χωρις να παταει η ψυχτρα καλα για κανα εξαμηνο.... ειχε καρβουνιασμενη παστα πανω η cpu αλλα την καθαρισα και ολα κομπλε. 

Πολύ σωστά, σπανίζει, απλά καλό είναι να έχουμε δεδομένες εγγυήσεις για όλα τα parts εφόσον έχουν καλοπληρωθεί!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Πολύ σωστά, σπανίζει, απλά καλό είναι να έχουμε δεδομένες εγγυήσεις για όλα τα parts εφόσον έχουν καλοπληρωθεί!!

Προφανως :-) 

Νομιζω οτι αν μιλησεις με intel αν σου τυχει κατι δεν θα εχεις προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο απο τα σκρουτζομαγαζα δεν κανω αγορες μεγαλης αξιας.

Προβλημα με μητρικη στο e-shop πηρα πιστωτικο την ιδια ημερα την επομενη ειχα παλι μητρικη και 15€ να ξοδεψω σε οτι αλλο ηθελα γιατι η ιδια δεν ηταν ετοιμοπαραδοτη.

ΥΓ: Σε GPU το e-shop περιστεριου θεωρει το coil whine προβλημα και κανει αλλαγη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...