Προς το περιεχόμενο

Το ποντίκι MX518 της Logitech επιστρέφει ανανεωμένο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

δεν ήταν τυχαία το best seller στα νετ καφε επί εποχής cs, σκυλί, θανατηφόρα ακριβές, τέλειο σχήμα-ζύγισμα για palm grip και απ'οτι βλέπω το reissue έρχεται με 3389 και ομρον με 20 μιλ κλικς 🤩  , καιρός για προσκύνημα στον νέο "βασιλιά"  🤴

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Madness1 said:

Logitech MX master 2s το απόλυτο mouse για γραφείο 

Ε όχι και το απόλυτο. Εντελώς λάθος σημείο και μέγεθος τα πλαϊνά κουμπιά (εργονομία καμία), και πολύ μεγάλο ακόμα και για μεγάλες παλάμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NotAliki177 είπε

Ε όχι και το απόλυτο. Εντελώς λάθος σημείο και μέγεθος τα πλαϊνά κουμπιά (εργονομία καμία), και πολύ μεγάλο ακόμα και για μεγάλες παλάμες.

Χμμμ θα διαφωνήσω... Μου φαίνεται το ποιο εργονομικό απο όλα τα πλαινα κουμπια ειναι ακριβος εκει που πρεπει. Το μεγεθος ειναι σουπερ αν και στο χερι μοθ θα θελα μεγαλυτερο νανπω την αληθεια εχω μεγαλα χερια 1.90 υψος. Οποτε οκ λογικο πχ σε μικροτερα χερια να ειναι περιεργο βασιξα νομιζω εχει να κανει ο τροπος πχ αν το ακουμπάς ολο το χερι η εχεις μαθει στυλ gaming mouse. Το λεγομενο claw που ακουμπας τα 2 δαχτυλα μονο.

Γενικοτερα παντος στα site λενε ειναι απο τα  ποιο εργονομικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Agony said:

Χμμμ θα διαφωνήσω... Μου φαίνεται το ποιο εργονομικό απο όλα τα πλαινα κουμπια ειναι ακριβος εκει που πρεπει. Το μεγεθος ειναι σουπερ αν και στο χερι μοθ θα θελα μεγαλυτερο νανπω την αληθεια εχω μεγαλα χερια 1.90 υψος. Οποτε οκ λογικο πχ σε μικροτερα χερια να ειναι περιεργο βασιξα νομιζω εχει να κανει ο τροπος πχ αν το ακουμπάς ολο το χερι η εχεις μαθει στυλ gaming mouse. Το λεγομενο claw που ακουμπας τα 2 δαχτυλα μονο.

Γενικοτερα παντος στα site λενε ειναι απο τα  ποιο εργονομικα.

Σίγουρα καλό είναι και άμα δεν έχεις θέμα με τα πλαϊνά κουμπιά τότε είναι gg. 

ΥΓ: κρίμα που το mx anywhere 2s δεν έχει middle click (lol?). Προσωπικά μου φαίνεται πιο βολικό. Τεσπα ότι αρέσει στον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάτοχος και του MX510 και του MX518 θα εκφέρω την άποψή μου. Ωραία θα συμφωνήσω οτι η σχεδίαση είναι απο παλαιότερη εποχή. Όμως πείτε μου ποιό περιφερειακό σας άντεξε 10+ χρόνια εξαιρετικά έντονης καταπόνησης, εφίδρωσης, χτυπημάτων, πτώσεων και γενικά σοβαρής κακομεταχείρισης? 

Και τα δύο ποντίκια μου, αν εξαιρέσει κανείς τα teflon pads και το λογότυπο που έχουν φθαρεί, (τα teflon pads τα άλλαξα) είναι πραγματικά σαν καινούρια!

Το μόνο που με ενόχλησε είναι οτι το υλικό επικάλυψης σαν λάστιχο στα πλαϊνα στο MX510 λόγω ηλικίας μετετράπη σε ενα είδος κόλλας. Μου πήρε μια δυο ώρες να το καθαρίσω πλήρως αλλά δεν το μετάνιωσα που το έκανα σαν καινούριο.

Αυτά και τα Microsoft Sidewinder X4 απο πληκτρολόγια είναι τα μακροβιότερα περιφερειακά μου. 

Ελπίζω η Logitech με την επανέκδοση να επιστρέψει στην ποιότητα υλικών που χρησιμοποιούσε τότε. Τα υλικά που χρησιμοποιούν τώρα σε όλα τους τα περιφερειακά συμπεριλαμβανομένων των ηλεκτρονικών τους, είναι υποδεέστερης ποιότητας.

 

Επεξ/σία από Ardov
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο που έχω, δουλεύουν ακόμη μια χαρά. Θα τα τιμήσω τα καινούργια, αν και αμφιβάλλω αν θα φτάσουν σε διάρκεια τα παλιά.Δεν συμφέρει στις εταιρείες να κρατούν τα προϊόντα τους τόσο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, horror movie είπε

δεν ήταν τυχαία το best seller στα νετ καφε επί εποχής cs, σκυλί, θανατηφόρα ακριβές, τέλειο σχήμα-ζύγισμα για palm grip και απ'οτι βλέπω το reissue έρχεται με 3389 και ομρον με 20 μιλ κλικς 🤩  , καιρός για προσκύνημα στον νέο "βασιλιά"  🤴

Χτύπα το κεφάλι σου, ο βασιλιάς υπάρχει και λέγεται g502

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...