Προς το περιεχόμενο

Το ποντίκι MX518 της Logitech επιστρέφει ανανεωμένο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Logitech G9... και τραγουδατε οσο θελετε. Μετα απο 10 χρονια λιωσιμο και ενα καινουργιο  καλωδιο, ακομα σπερνει.. Τρεις φορες πηγα να το αλλαξω αλλα παλι γυρισα πισω. Πηρα και ενα G9x για εφεδρεια πριν τεσσερα χρονια και μαλλον θα τα αφησω και τα δυο κληρονομια στον γιο μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Τα ΜΧ510-518 ήταν ότι καλύτερο έχει βγει σε ποντίκι για όλες τις χρήσεις. Μου έχουν μείνει ακόμα 4-5 που θέλουν φτιαξιμο. Τα είχε ένα νετκαφε που μετά από 2-3 χρόνια χάλασε το δεξί κλικ. Η λοτζιτεκ τότε τους "αντικατέστησε" τα χαλασμένα με καινούργια 518 αφού είπε πως δεν μπορούν να τα φτιάξουν, χωρίς να ζητήσει να αποσταλούν τα χαλασμενα!! Πήρα εγώ τότε καμιά 10ρια, άλλαξα το δεξί διακόπτη και από τότε δουλεύουν όλα μια χαρά. Όσο υπάρχει το usb δεν με βλέπω να αλλάξω ποντίκι.

Επεξ/σία από lary7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν fun της Logitech από το 2003... Πίστευα οτι πληρώνω ποιότητα, δυστυχώς δεν πληρώνεις ποιότητα...

Σε mice για εμένα οτι καλύτερο η σειρά της ASUS Rog με τους διακόπτες Omron που κουμπώνουν στην πλακέτα!! Ψάξτε το... 😉

Επεξ/σία από konstantinos77g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγαπησα τοσο πολυ αλλα οταν

αγορασα 3-4 κ τ Μόνιμο πρόβλημα του ήταν το καλώδιο στην άκρη με Απογοήτευσε πολλες φορες γιαυτο τ λογο μεχρι κ σημερα παιζω με ασυρματο logitech pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, NotAliki177 said:

Ε όχι και το απόλυτο. Εντελώς λάθος σημείο και μέγεθος τα πλαϊνά κουμπιά (εργονομία καμία), και πολύ μεγάλο ακόμα και για μεγάλες παλάμες.

Αν το δουλέψεις θα καταλάβεις πόσο καλό είναι.Στην αρχή είναι λίγο περίεργο μέχρι να το συνηθίσεις.Σε όλα τα reviews  είναι πρώτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, intos είπε

,βγάζει φτήνια ...

Εχεις καποιο λινκ από mouse καλυτερο ποιοτηκα ? σαν το apple πχ ? 

11 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Σίγουρα καλό είναι και άμα δεν έχεις θέμα με τα πλαϊνά κουμπιά τότε είναι gg. 

ΥΓ: κρίμα που το mx anywhere 2s δεν έχει middle click (lol?). Προσωπικά μου φαίνεται πιο βολικό. Τεσπα ότι αρέσει στον καθένα.

Πλακα κανεις? δεν κανει κλικ η ροδελα ? Δεν το ηξερα αυτό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά ΜΧ Anywhere 2/2S, Razer Atheris ή Logitech M590 για μικρό mouse γενικής χρήσης; Με προβληματίζει που τα 2/2S δεν έχουν scroll wheel middle click.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, lary7 said:

 Τα ΜΧ510-518 ήταν ότι καλύτερο έχει βγει σε ποντίκι για όλες τις χρήσεις. Μου έχουν μείνει ακόμα 4-5 που θέλουν φτιαξιμο. Τα είχε ένα νετκαφε που μετά από 2-3 χρόνια χάλασε το δεξί κλικ. Η λοτζιτεκ τότε τους "αντικατέστησε" τα χαλασμένα με καινούργια 518 αφού είπε πως δεν μπορούν να τα φτιάξουν, χωρίς να ζητήσει να αποσταλούν τα χαλασμενα!! Πήρα εγώ τότε καμιά 10ρια, άλλαξα το δεξί διακόπτη και από τότε δουλεύουν όλα μια χαρά. Όσο υπάρχει το usb δεν με βλέπω να αλλάξω ποντίκι.

Μου έχουν χαλάσει ενα g5 και ενα g500 και φταίει αυτό το δεξί κλικ. Απ ότι θυμάμαι η αλλαγή γίνεται απλώς πρέπει να χαλάσεις και να αντικαταστήσεις τα πατάκια και θυμάμαι τότε δεν συμφερε και πολύ.

10 hours ago, nfsmw_gr said:

Οταν βγει διαδοχος του G502 μιληστε μου, μεχρι τοτε this is the king imo.

Το g502 εχει και τα αρνητικά του. Είναι πολύ βαρύ για πόλους και τεράστιο για μερικά χέρια. Επιπλέον το καλώδιο του αν και αρκετά κάλο το 2018 έχουν βγει πολλά ποντίκια με μακράν καλύτερο zero friction και σια. Αν το βρεις με 40 50 ευρο δεν υπάρχει καλύτερο.

 

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Miaou7 είπε

Logitech G9... και τραγουδατε οσο θελετε. Μετα απο 10 χρονια λιωσιμο και ενα καινουργιο  καλωδιο, ακομα σπερνει.. Τρεις φορες πηγα να το αλλαξω αλλα παλι γυρισα πισω. Πηρα και ενα G9x για εφεδρεια πριν τεσσερα χρονια και μαλλον θα τα αφησω και τα δυο κληρονομια στον γιο μου...

G5 εδώ, παρομοίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λατρεμένο ποντίκι, έχω ένα μπλέ MX510 και ένα γκρι 518. Ποιότητα και στιβαρότητα από άλλο πλανήτη, μαύρα σκυλιά του πολέμου, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Έκτοτε έχω αλλάξει πολλά ποντίκια αλλά το μόνο που μπορεί να συγκριθεί μαζί τους σε ποιότητα και feeling είναι το τωρινό μου Zowie EC1-A

Επεξ/σία από project.breeze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...