Προς το περιεχόμενο

Συναγερμός αυτοκινήτου


Eλληνας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή άμα μπει μέσα στο κάμπριο μια μύγα ή ένα φύλλο που το πήρε ο αέρας θες να βαράει? Έτσι θα σου βαράει ο συναγερμός 5 φορές την μέρα και θα αναγκαστείς να τον βγάλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

1) Δηλαδή άμα μπει μέσα στο κάμπριο μια μύγα ή ένα φύλλο που το πήρε ο αέρας θες να βαράει?

 

2) Έτσι θα σου βαράει ο συναγερμός 5 φορές την μέρα και θα αναγκαστείς να τον βγάλεις

1) Αναφερει οτι ειναι καμπριο. Δεν διανεμει εντυπα με καμπριο ωστε να το αφηνει 2 και 3 φορες και 5 τη μερα ξεσκεπαστο αφηνοντας φυλλα κλπ να πεσουν μεσα. Απλα τυγχανει καποιες φορες να θελει να κανει μια συντομη σταση, π.χ. περίπτερο, να ανεβασει κατι μεχρι τον 1ο οροφο ας πουμε, να αφησει ενα δεμα σε κουριερ ΚΑΤΙ, στα γρηγορα.

2) Ειναι συναγερμος. Ο συναγερμος εχει ενα χειριστηριο, το οποιο σου επιτρεπει να τον οπλισεις και να τον αφοπλισεις. Εαν κρινεις οτι δεν χρειαζεται, δεν τον οπλιζεις.

Επιπλεον, μπορεις να κανεις Mute τη σειρηνα και να εχεις μονο τηλε-ειδοποιηση. Μπορεις επισης να τον οπλισεις κανονικα και να γουσταρεις να τρεχεις για "ΦΥΛΛΟΥ πηδημα".

Επιλογες του καθενος ειναι και επειδη το κουρασαμε, ενας συναγερμος που θελει να λεγεται συναγερμος, εχει και διαβαθμισεις ευαισθησιας. Μπορει να θες να μην πεφτει καρφιτσα μεσα στο σκαφος του αυτοκινητου, και να βαραει με το παραμικρο, μπορει να θες να χτυπαει μονο αν κατι ογκωδες κινηθει στο οπτικο πεδιο του αισθητηρα.

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, suffocater είπε

Για να μην ανοιγω καινούριο,
ενδιαφέρομαι για συναγερμό με την δυνατότητα περιμετρικου ρανταρ(? ή δεν ξερω τι ακριβώς τεχνολογία χρειάζεται),δηλαδή όταν κάποιος πλησιάσει,ΠΡΙΝ ακόμα το ακουμπήσει,να βαράει.
Επίσης,επειδή ειναι καμπριο, να μπορώ να το αφήσω ανοιχτό αλλα με συναγερμο on αν μπεί ενα χέρι να ανοιξει το ντουλαπάκι,αν πεταχτείς πχ μέχρι ενα μαγαζί να πάρεις κάτι.
Έχει κανείς καλή εμπειρία με κάποιον συγκεκριμένο για να μην πάω στα τυφλά?
(είναι can bus,αν εχει σημασία)
 

Ο Pandora professional υποστηρίζει ραντάρ όπου σε περίπτωση που το πλησιάσει κάποιος να βαράει ο συναγερμός

Για το αλλο με την κουκούλα δεν γνωρίζω τι παίζει.. Ισως θα πρεπει να βάλετε τον συναγερμό χωρίς τα ραντάρ εσωτερικού χώρου και να μπει μόνο το ραντάρ όπου σε περίπτωση που το πλησιάσει κάποιος (πριν καν βαλει το χερι του μεσα) να χτυπάει η σειρήνα.. δεν γνωρίζω αν μπορεί να γίνει κατι τετοιο ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΙΠΑ

*τα ρανταρ εσωτερικού χωρου μολις θα πιάνουν αέρα θα βαράει και για αυτο είπα χωρίς

Θα πρέπει να μιλήσετε με κάποιο αξιόπιστο κατάστημα ώστε να σας πει τι υπάρχει στην αγορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας κι από εμένα,

μετά την πρόσφατη κλοπή του μόλις 8 μηνών polo μου, ετοιμάζομαι να πάρω άλλο και φυσικά κοιτάω συναγερμό. Mε το πρώτο ψάξιμο βρήκα κατευθείαν τον pandora. Για τον ίδιο μας μίλησε και ο πωλητής στη VW αλλά μετά μας πέταξε ότι συνεργάζονται με META και μπορούν να μας τον βάλουν εκείνοι. Λόγω της εγγύησης το σκέφτομαι αλλά δε βρίσκω πουθενά τίποτα για αυτό το σύστημα. Έχει κάποιος πληροφορίες για τον ΜΕΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ποιόν θα σου βάλει αλλά συνήθως οι αντιπροσωπείες βάζουν συναγερμούς της πλάκας τους οποίους συχνά δίνουν ως δώρο και τους παρουσιάζουν σαν πολλαπλάσιας αξίας από την πραγματική.

 

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, amstav είπε

Όχι σαν δώρο, μου τον χρεωνουν σχεδόν οσο τον Pandora. Υποτίθεται ότι είναι σχεδόν ίδιος με τον Pandora...

Ο pandora δεν εχει καμια σχέση με τον μετα.

αν σε ενδιαφέρει ο pandora παρέχει συνδεση με την εταιρεία και ειδοποίηση σε περίπτωση που ο κλέφτης εχει jammer, που ειναι πλέον και το κυριότερο αξεσουαρ του κλέφτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2021 στις 12:18 ΠΜ, amstav είπε

Καλησπέρα σας κι από εμένα,

μετά την πρόσφατη κλοπή του μόλις 8 μηνών polo μου, ετοιμάζομαι να πάρω άλλο και φυσικά κοιτάω συναγερμό. Mε το πρώτο ψάξιμο βρήκα κατευθείαν τον pandora. Για τον ίδιο μας μίλησε και ο πωλητής στη VW αλλά μετά μας πέταξε ότι συνεργάζονται με META και μπορούν να μας τον βάλουν εκείνοι. Λόγω της εγγύησης το σκέφτομαι αλλά δε βρίσκω πουθενά τίποτα για αυτό το σύστημα. Έχει κάποιος πληροφορίες για τον ΜΕΤΑ;

Μακριά από αντιπροσωπείες για το θέμα συναγερμός. Κάνουν απίστευτη τσαπατσοδουλεια. Βρες ένα καλό εγκαταστατη να το βάλεις. Από περιέργεια, ήταν keyless το πόλο σου?

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Από όσο το έχω ψάξει όταν έβαλα εγώ αλλά και αργότερα, δύο συναγερμοί είναι αυτή τη στιγμή στην κορυφή. Pandora και Prizrak. Αξίζουν τα λεφτά τους κι οι δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα κάποιος που να γνωρίζει τι ρεύμα καταναλώνει ο viper 5906v η αν το έχει τοποθετήσει κάποιος να μου πει πόσο κρατάει η μπαταρία του όταν είναι σταθμευμένο το αμαξι για αρκετό διαστημα (20 μέρες) ας πούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/4/2021 στις 9:50 ΠΜ, alejsalonica είπε

Από όσο το έχω ψάξει όταν έβαλα εγώ αλλά και αργότερα, δύο συναγερμοί είναι αυτή τη στιγμή στην κορυφή. Pandora και Prizrak. Αξίζουν τα λεφτά τους κι οι δύο.

Κι εγω για εναν απο τους 2 ρωσικους παω, οι Pandora πιο γνωστοι στην Ελλαδα.

ειχες εντοπισει σημαντικες διαφορες μεταξυ τους? γιατι οικονομικα οι prizrak ειναι λιγο πιο φτηνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...