Προς το περιεχόμενο

Με τιμή από €449, το Xiaomi Mi 9 προσγειώνεται στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1η φάπα για σήμερα στην Samsung από μεριά Xiaomi λόγο  Mi mix 3 5G και λανσάρισμα ήρθε και η 2η  φάπα από μεριάς Huawei με το αναδιπλούμενο κινητό  Mate X..

ΥΓ..Στα  499€ το Mi 9 6/128GB επίσημη ευρωπαϊκή τιμή ( κινεζοσκρουτζομαγαζα τελείωσαν για φέτος για τα συγκεκριμένα xiaomi μοντέλα )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αμα το συγκρινεις ομως με πραγματικο flagship πχ s10 χανει με κατω τα χερια σε πολλα σημεια.

Επισης λογικο ειναι κατι κινεζικο να ειναι φθηνοτερο απο κατι πιο επωνυμο αλλιως αν ηταν κοντα προφανως κανεις δεν θα επαιρνε την κινεζια.

Δν μας κανει την χαρη δηλαδη, αν το εβγαζε στα 700-800 παραδειγμα ουτε οι υπαλληλοι της xiomi δεν θα το αγοραζαν.

από πότε τα πραγματικά flagship κάνουν 1200 ευρώ και έχουν τρύπες στην οθόνη και επιδόσεις χειρότερες του mi9 καθώς και ανάλυση βίντεο? κάτι λάθος έχεις κτλβει με την έννοια flagship 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Ναι όντως αγοράζουμε τώρα την Χιαομάρα στα 500 ευρώ και σε 1 χρόνο βαριάς χρήσης που η συσκευή θα αποκρίνεται σαν κινητό με 1 Ram, Bug και Lag θα πηγαινοέρχονται, θα πάρουμε την επόμενη Χιαομάρα στην προνομιακή τιμή των 550 ευρώ και θα νιώθουμε πολύ υπερήφανοι. Όμως, εγώ είμαι ΦΑΝΜΠΟΙ που πήρα το iPhone 7 πριν 2 χρόνια και απ'ότι βλέπω θα μου βγάλει άνετα άλλον 1-1,5 χρόνο πλήρης απόκρισης και λειτουργικότητας. Μην μιλήσω για τα 6S Plus που εάν τα συγκρίνεις σήμερα με τα αντίστοιχα Android κινητά της ίδιας χρονολογίας, η διαφορά θα είναι χαοτική.

Τα πιστεύεις αυτά που λες η τα λες για να νοιώσεις καλύτερα με την αγορά του αιώνα που εκανες?

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αυτο λες εσυ που εχεις  κριτηρια αγορας 15χρονου. Εγω σε αυτα τα λεφτα χιλιες φορες το s9/s9+ θα επαιρνα και ας ειναι περσινα παρα να δωσω ενα 500αρικο σε κινεζια.

Καλα τα xiomi αλλα για μενα εχουν νοημα μονο στις φθηνες συσκευες των 200 ευρω εκει ναι πραγματικα δεν εχουν αντιπαλο αλλα μεχρι εκει.

s9 plus με lag και quick charge 2.0 του 2010..fanboy spotted,στο 500αρικο δν υπάρχει λόγος κάποιος να πάρει Samsung,εκτός και αν κάποιος γουστάρει να παίρνει αναβάθμιση μια φορά τον χρόνο εκεί πάσο, σορρ φίλε αλλά σε έπιασαν κότσο, με τα λεφτά που έδωσες θα μπορούσες να πάρεις κάτι που έχει ένα από τα πολλά που υστερεί η sammy😂

Επεξ/σία από Gennaios
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Istros είπε

Έχεις μια συσκευή 3 χρονια, αμφιβάλλω αν είχες ποτέ Xiaomi και ήρθες να μας πεις την άποψη σου για τα Xiaomi και το s9

Exv xiomi σαν δευτερη συσκευη, 150 ευρω το πηρα.

Δεν ειμαι τρελος να εκθιαζω τις κινεζιες του 500αρικου, θες να στο στειλω ξανα φωτο το χιοαμι που εχω σαν το αλλο θεμα που σου στειλα το s7 edge που με ελεγεςμετοχο της apple ?

Εσεις ειστε οσα δεν φτανει η αλεπου..ξερετε τι τα κανει και καποιοι πατε να βγαλατε την κινεζια του 500αρικου την καλυτερη συσκευη του πλανητη.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Istros είπε

Τα πιστεύεις αυτά που λες η τα λες για να νοιώσεις καλύτερα με την αγορά του αιώνα που εκανες?

Για να νιώσω καλύτερα τα λέω

Μην ξαναλέμε τα ίδια.

Ο μέσος χρήστης Android συσκευών δίνει περισσότερα από έναν χρήστη iPhone, απλά όχι μαζεμένα και αισθάνεται πως έχει χτυπήσει κελεπούρι. Είστε σβέλτα μυαλά όμως

Επεξ/σία από TzortzisJosh
  • Thanks 1
  • Confused 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτμαι να το παρω απο amazon ιταλιας η ισπανιας το εχει 449 απο 28 ξεκινανε οι παραγγελιες.Ξερει κανενας τ παιζει απο εγγυηση λογικα θα εχει 2 χρονια;https://www.amazon.it/Xiaomi-Smartphone-2280x1080-Snapdragon-fotocamera/dp/B008I0YEWE?SubscriptionId=AKIAIIE3VILBRQFVUVCA&tag=hdblit-api-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B008I0YEWE&smid=A11IL2PNWYJU7H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Ναι όντως αγοράζουμε τώρα την Χιαομάρα στα 500 ευρώ και σε 1 χρόνο βαριάς χρήσης που η συσκευή θα αποκρίνεται σαν κινητό με 1 Ram, Bug και Lag θα πηγαινοέρχονται, θα πάρουμε την επόμενη Χιαομάρα στην προνομιακή τιμή των 550 ευρώ και θα νιώθουμε πολύ υπερήφανοι. Όμως, εγώ είμαι ΦΑΝΜΠΟΙ που πήρα το iPhone 7 πριν 2 χρόνια και απ'ότι βλέπω θα μου βγάλει άνετα άλλον 1-1,5 χρόνο πλήρης απόκρισης και λειτουργικότητας. Μην μιλήσω για τα 6S Plus που εάν τα συγκρίνεις σήμερα με τα αντίστοιχα Android κινητά της ίδιας χρονολογίας, η διαφορά θα είναι χαοτική.

Δε ξέρω αν έχουν χαλάσει τα xiaomi τώρα τελευταία (αμφιβάλω) εγώ πάντως σου γράφω από ένα redmi note 3 pro τριετίας και δεν έχω δει ούτε lag ούτε bug. Λες να είμαι τυχερός? 

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Exv xiomi σαν δευτερη συσκευη, 150 ευρω το πηρα.

Δεν ειμαι κοροιδω να εκθιαζω τις κινεζιες του 500αρικου, θες να στο στειλω ξανα φωτο το χιοαμι που εχω σαν το αλλο θεμα που σου στειλα το s7 edge που με ελεγεςμετοχο της apple ?

Σου έπαθε κάτι όσο καιρό το έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αμα το συγκρινεις ομως με πραγματικο flagship πχ s10 χανει με κατω τα χερια σε πολλα σημεια.

Επισης λογικο ειναι κατι κινεζικο να ειναι φθηνοτερο απο κατι πιο επωνυμο αλλιως αν ηταν κοντα προφανως κανεις δεν θα επαιρνε την κινεζια.

Δν μας κανει την χαρη δηλαδη, αν το εβγαζε στα 700-800 παραδειγμα ουτε οι υπαλληλοι της xiomi δεν θα το αγοραζαν.

Πώς φαίνεται πως δεν έχεις καμία ιδέα  από xiaomi αλλά αν είσαι fanboy θα ευχηθώ και με ένα πόνο 😂😂

Επεξ/σία από evagelou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μπραβο στην Infoquest χωρις να γνωριζουμε τιμη,εγραψες.....

Πως θα σου πουλησει η Infoquest το mi9 στα 450 οταν αυτη την στιγμη πουλαει το Mi8 128gb στα 500ευρω και το Mi mix3 στα 569?🤔🤔

 

Με το mi mix 3 επίσημη τιμή στην Ευρώπη μέσω καταστημάτων Mi store έχει 549€ .. άντε κανένα 20€ πάνω από την τιμή που ανακοίνωσα κάτσε και θα δεις λίγο υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...