Προς το περιεχόμενο

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

To ξέρω πως θα ακουστώ αιρετικός και πως ο τύπος έχει όνομα, κτλ., κτλ., αλλά μετά την απερίγραπτη φλόμπα που ακούει στο όνομα Dead State  (και την οποία στήριξα ολόθερμα στο KS), τον Mitsoda τον βλέπω με μισό μάτι και μπορεί να λέω και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο trailer ενδιαφέρον η εικόνα του Toreador για το πως φτιάχνει "τέχνη" όμως συμφωνώ ότι κάπου το χάνει. Ας ελπίσουμε να είναι καλό παιδιά. Λείπει αυτό το στυλ από τα σημερινά παιχνίδια. Δεν ασχολήθηκα ακόμα με το Vampyr ή το Sinking city όμως ο κόσμος του world of darkness έχει μια ιδιαίτερη αίγλη σε σχέση με τα άλλα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, μπορεί να φταίει ότι έβλεπα το trailer χωρίς ήχο στη δουλειά, αλλά μου έφερνε vibes από Joker ο φίλος με το Χριστουγεννιατικο δέντρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μια μούφα που παρουσίασαν...
Έδειξαν κανά καλό παιχνίδι τελικά ή όλα θα τα βλέπουμε στο 20€ μέσα σε ένα μήνα στα κλειδάδικα..?
Δηλαδή με αυτό το τρέιλερ τί θέλουν από μας;Να το δούμε και να πούμε, "αυτό μάλιστα,είναι ένα παιχνίδι που θα το πάρω γιατί κουβαλάει το όνομα ενός καλού παιχνιδιού που κοντεύει 20ετια που βγήκε;"

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Δεν ξέρω για εσάς, μπορεί να φταίει ότι έβλεπα το trailer χωρίς ήχο στη δουλειά, αλλά μου έφερνε vibes από Joker ο φίλος με το Χριστουγεννιατικο δέντρο. 

και σε μένα το ίδιο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Από όλους τους χαρακτήρες δηλαδή που είχαμε στο 1 μόνο αυτήν θεώρησαν ότι άξιζε το δικό της reveal; Δεν είχε καν δικό της arc. Δώσε εκεί πέρα έναν Becket να γουστάρουμε. Εναν Jack. Μια Velvet. Τόσοι άλλοι χαρακτήρες. Εκτός αυτού πράγματι την έκαναν άσχημη και το voice acting δεν με πείθει. Θα μου πεις οκ, τι περιμένεις από μια ατάκα; Για να μην ξεχνιόμαστε, θυμηθείτε την παρουσίαση κάθε vampire clan στο πρώτο παιχνίδι από τον φιλικό μας nosferatu για το πως δίνεις "ψυχή" σε έναν χαρακτήρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, ikaruga24 said:

Από όλους τους χαρακτήρες δηλαδή που είχαμε στο 1 μόνο αυτήν θεώρησαν ότι άξιζε το δικό της reveal; Δεν είχε καν δικό της arc. Δώσε εκεί πέρα έναν Becket να γουστάρουμε. Εναν Jack. Μια Velvet. Τόσοι άλλοι χαρακτήρες. Εκτός αυτού πράγματι την έκαναν άσχημη και το voice acting δεν με πείθει. Θα μου πεις οκ, τι περιμένεις από μια ατάκα; Για να μην ξεχνιόμαστε, θυμηθείτε την παρουσίαση κάθε vampire clan στο πρώτο παιχνίδι από τον φιλικό μας nosferatu για το πως δίνεις "ψυχή" σε έναν χαρακτήρα. 

Είχε αρκετούς οπαδούς σαν χαρακτήρας και η αλλαγή της εμφάνισης της συμβαδίζει με τις πεποιθήσεις αυτών. Οπότε δεν με εκπλήσει για να είμαι ειλικρινής με βάση τα υπόλοιπα που έχω δει για το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aruil είπε

Είχε αρκετούς οπαδούς σαν χαρακτήρας και η αλλαγή της εμφάνισης της συμβαδίζει με τις πεποιθήσεις αυτών. Οπότε δεν με εκπλήσει για να είμαι ειλικρινής με βάση τα υπόλοιπα που έχω δει για το παιχνίδι.

Σαν τι οπαδούς μπορεί να έχει ένας generic χαρακτήρας που δεν είχε καν το δικό του story arc και που η αποστολή που σου ανέθεσε δεν έχει καν σχέση με την ίδια. Έχει δηλαδή αυτή οπαδούς και δεν έχουν ας πούμε οι άλλοι που ανέφερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ikaruga24 said:

Σαν τι οπαδούς μπορεί να έχει ένας generic χαρακτήρας που δεν είχε καν το δικό του story arc και που η αποστολή που σου ανέθεσε δεν έχει καν σχέση με την ίδια. Έχει δηλαδή αυτή οπαδούς και δεν έχουν ας πούμε οι άλλοι που ανέφερα; 

Hyper aggressive militant anarchist female. Οι οπαδοί της θα ήταν κάποιοι που θα θεωρούσαν αυτά τα χαρακτηριστικά σαν το ιδανικό. Προσπαθώ να το πω πλαγείως γιατί θέλω να αποφύγω το που μπορεί να πάει αυτή η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aruil είπε

Hyper aggressive militant anarchist female. Οι οπαδοί της θα ήταν κάποιοι που θα θεωρούσαν αυτά τα χαρακτηριστικά σαν το ιδανικό. Προσπαθώ να το πω πλαγείως γιατί θέλω να αποφύγω το που μπορεί να πάει αυτή η συζήτηση.

Τι υπονοείς?😁

27117555513_885068eaf5_o.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 hours ago, ikaruga24 said:

Σαν τι οπαδούς μπορεί να έχει ένας generic χαρακτήρας που δεν είχε καν το δικό του story arc και που η αποστολή που σου ανέθεσε δεν έχει καν σχέση με την ίδια. Έχει δηλαδή αυτή οπαδούς και δεν έχουν ας πούμε οι άλλοι που ανέφερα; 

Θα εκπλαγείς.

Είναι θηλυκιά, πολιτικοποιημένη, μιλιτέρ και -το κυριότερο- μπάζο. Πάρτυ θα κάνουν οι SJW's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...