Προς το περιεχόμενο

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, Tobajara said:

Καληνύχτα σας, ωραία ήταν όσο κράτησε. Μακάρι να πέφτω έξω αλλά τετέλεσται από ποιοτικής άποψης.

Από ότι φαίνεται...

Επιπλέον ούτε για το 2022 δεν το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το release του CP77 τρόμαξε. Από τα videos φαινόταν κακό, αλλα χαλαρά το κάνανε release, έχουμε δει ποσα να γίνονται release σε κάκιστο state. Θα το πάρω ως καλά νέα. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ανακοίνωση ευχαριστούν τη Hardsuit "που έθεσε τα θεμέλια". Φανταστείτε σε τι κατάσταση είναι το παιχνίδι που ούτε τα μπετά δεν έχουν πέσει ακόμη... 

Κάτι τέτοια φαινόμενα, όμως, σαν να πυκνώνουν. Να δεις που σε λίγο θα αγκαλιάσουν όλοι το "μονίμως υπό ανάπτυξη" μοντέλο του Star Citizen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ektelion είπε

Στην ανακοίνωση ευχαριστούν τη Hardsuit "που έθεσε τα θεμέλια". Φανταστείτε σε τι κατάσταση είναι το παιχνίδι που ούτε τα μπετά δεν έχουν πέσει ακόμη... 

Κάτι τέτοια φαινόμενα, όμως, σαν να πυκνώνουν. Να δεις που σε λίγο θα αγκαλιάσουν όλοι το "μονίμως υπό ανάπτυξη" μοντέλο του Star Citizen.

Το Star Citizen νομίζω είναι εξαίρεση στον κανόνα. Από εκεί και πέρα θες μισό τελειωμένο game? Βγάλτο σε Early Access που κανένας δεν πρόκειται να σου πει τίποτα και μπορείς να βλέπεις από πρώτο χέρι το development του game. Έχει καταντήσει κουραστικό να αγοράζεις game και να περιμένεις μήνες για να φτιαχτούν βασικά θέματα. Προφανώς οι μηνύσεις είναι που τους τρόμαξαν, γιατί για τους players χέστηκαν γενικά όπως πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι για τα επόμενα δύο τουλάχιστον χρόνια απλά τέλος. Εγώ δεν έπεσα από τα σύννεφα. Δυστυχώς  AAA τίτλους όπως πάει το πράγμα θα βλέπουμε ίσως μόνο από μεγαθήρια που κράζαμε στα φόρουμ βλέπε Ubisoft κτλ. Ακόμα και η CDPR το μεγαλύτερο Ευρωπαϊκό στούντιο με "Hardcore" φανς όπως ο γραφών χρειάστηκαν λίγοι μήνες και απίστευτες γκάφες για να γκρεμίσει ότι έχτισε σε ~15 χρόνια. Πόσο εύκολο θα είναι να βρει χρηματοδότες για το επόμενο της πρότζεκτ; Είναι δύσκολες εποχές για πλάνα και αεροπλάνα. Ας δούμε λίγο και την τεράστια ψυχολογική πίεση που έχουν στελέχη και προσωπικό (πχ τον τελευταίο καιρό οι Πολωνοί). Ο Ken Levine (Bioshock) είχε μιλήσει για την απόφαση του να εγκαταλείψει τα AAA games γιατί η πίεση του δημιούργησε προβλήματα σωματικά ψυχολογικά και στις σχέσεις του με ανθρώπους. Ας ελπίσουμε στο καλύτερο αν και έχω μικρό καλάθι 😞

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το καλοκαίρι που μας πέρασε δεν ήταν που περάσαν ένα "χεράκι" Cancel Culture και τον Avellone από κάτι μπουρδοϊστορίες (πραγματικά όμως) στο twitter? 

Και τότε είχαμε τέτοιες "διευκρινιστικές" δηλώσεις για το ρόλο του στο παιχνίδι.

Αναφορά σε κείμενο

Among the studios now addressing his work status is Paradox Interactive, which stated that none of Avellone's contributions to Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 will be included in the game, although it appears this does not stem from the allegations. According to a Paradox representative, Avellone's role in Vampire Bloodlines 2 was "brief" and whatever content he made for the game would not be used in any capacity. "Chris Avellone briefly worked with the Bloodlines 2 writing team early in the development of the game," Paradox said. "Through an iterative creative process, however, none of his contributions remain in the game that Hardsuit Labs is continuing to develop." Paradox didn't specifically comment on the allegations made against Avellone.

https://www.gamespot.com/articles/dying-light-waylanders-vampire-bloodlines-2-devs-i/1100-6478828/

I mean, δεν χαίρομαι που πέσαν σε development hell, αλλά το χωριό φαινοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδάμε ότι δεν έχουν και όραμα στο προς τα που πάει το game με αυτό το trailer Joker που δεν είχε καμία σχέση με το όλο ύφος του game και του κόσμου του παιχνιδιού. 

Αφού είδαν ότι δεν τους βγαίνει και το κατάλαβαν δλδ καλύτερα να μην κυκλοφορήσουν καμιά ανοησία που θα την βρίζουν όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Το περίμενα πως και πως. Κρίμα...

Περίμενες πως και πως αυτό που είδες από τα video?! :D Εγώ πάλι απορούσα πως δεν ντράπηκαν να δείξουν αυτά τα gameplay videos. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Περίμενες πως και πως αυτό που είδες από τα video?! :D Εγώ πάλι απορούσα πως δεν ντράπηκαν να δείξουν αυτά τα gameplay videos. :D

 

Εντάξει με βάση τα βίντεο καλό παιχνιδάκι μου φάνηκε. Βέβαια δεν είμαι φανατικός της σειράς οπότε ίσως να μην γνωρίζω κάποια πράγματα. Πάντως το Bloodlines 1 θα μου μείνει αξέχαστο. Αν ήταν σαν το πρώτο αλλά με καλύτερα γραφικά εγώ θα ήμουν υπέρ-ικανοποιημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...