Προς το περιεχόμενο

H Huawei ανακοίνωσε τους νέους φορητούς υπολογιστές MateBook X Pro και MateBook 14


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, akatsim είπε

To Mate το χρησιμοποιει ευρεως, το δε book ειναι απο το notebook απο το οποιο και η apple εκλεψε το book και το συνδυασε με το mac. Υπηρχαν ξερεις υπολογιστες και πριν την apple.

Προφανεστατα ολα λεξεις ειναι, δεν υπαρχουν copyrights, προτεινω την huawei να επεκτεινει την γκαμα της, εχω και μερικες προτασεις:

Thinkmate zumba 14 

Alienmate area X

XPX 14

Elitemate X

Surmate pro 12.3

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

13 λεπτά πριν, ethereum είπε

από service στο Ελλάντα τι γίνεται ρε παιδιά ποιος το έχει ?  infoquest ?

Δεν έχει καμιά σχέση η infoquest με την huawei .Service της xaiomi είναι. 

Στην σελίδα της huawei για service αναφερει την Ts-solutions στον Κηφισό και της Procordia στην Μιχαλακοπούλου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

17 λεπτά πριν, plpapadopoulos είπε

...

Καλή η προσπάθεια της Huawei, αλλά δε νομίζω ότι σε αυτές τις τιμές έχει να ανταγωνιστεί τις ήδη υπάρχουσες λύσεις την αγοράς...

Ας με διαψεύσει κάποιος αν κάνω λάθος φυσικά.

 

Ότι καλύτερο έχει περάσει απ'τα χέρια μου το περσινό μοντέλο, και ας το είχα για μικρό διάστημα, από άτομο που πάντα έχει HP & DELL σε ότι αφορά Windows OS. Για λόγους που δεν γνωρίζω, στη χώρα μας δεν το έχουν διαφημίσει όπως κάνουν με τα αντίστοιχα Mate στα smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπημένες οι τιμές.  

Στα λ7 αυτά πολύ δύσκολα θα παίξει με καθιερωμένους παίχτες κι ας έχει αντάξια ή ίσως και καλύτερα χαρακτηριστικά. 

Μόνο ο πολύ συνειδητοποιημένος/ψαγμένος θα το βάλει στις πιθανές επιλογές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαστικά είναι προφανώς αντιγραφή του macbook. Αυτό όμως δεν είναι κακό, αντίθετα το βρισκώ πολύ καλαίσθητο. Πιστεύω ότι είναι μια καλή επιλογή για όσους θέλουν να συνδυάσουν την αισθητική των προιόντων με της apple με το λειτουργικό των windows. Μια απορία έχω μόνο αν το trackpad του είναι αντάξιο του μεγέθους του. Το λέω αυτό,  γιατί όσοι έχουν δοκιμάσει το tracpad των macbook είναι έτη φωτός μπροστά απ τα περισσοτέρων laptops της αγοράς. Aν λοιπόν είναι πλήρης λειτουργικό και σμουθ, τότε ουέλνταν Χάουέι.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλί είναι, και πως να μην είναι αφού είναι καταφανής αντιγραφή- δίχως ντροπή-δίχως φραγμούς. Κάτι σαν μπολυγουντιανή ταινία. Μου άρεσεί. Λάικ Λάικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Razor333 said:

Προφανεστατα ολα λεξεις ειναι, δεν υπαρχουν copyrights, προτεινω την huawei να επεκτεινει την γκαμα της, εχω και μερικες προτασεις:

Thinkmate zumba 14 

Alienmate area X

XPX 14

Elitemate X

Surmate pro 12.3

Φοβερος! πολυ γελασα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akatsim είπε

To Mate το χρησιμοποιει ευρεως, το δε book ειναι απο το notebook απο το οποιο και η apple εκλεψε το book και το συνδυασε με το mac. Υπηρχαν ξερεις υπολογιστες και πριν την apple.

Και τα γράμματα από μόνα τους έχουν χρησιμοποιηθεί και σε άλλες λέξεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Razor333 said:

Προφανεστατα ολα λεξεις ειναι, δεν υπαρχουν copyrights, προτεινω την huawei να επεκτεινει την γκαμα της, εχω και μερικες προτασεις:

Thinkmate zumba 14 

Alienmate area X

XPX 14

Elitemate X

Surmate pro 12.3

Φοβερος! πολυ γελασα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, akatsim είπε

To Mate το χρησιμοποιει ευρεως, το δε book ειναι απο το notebook απο το οποιο και η apple εκλεψε το book και το συνδυασε με το mac. Υπηρχαν ξερεις υπολογιστες και πριν την apple.

Πιο πριν τα έλεγε powerbook ή ibook. Macbook τα ειπε αργοτερα, αλλα φαντάζομαι και αυτό το ξέρεις.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atheatos είπε

Πιο πριν τα έλεγε powerbook ή ibook. Macbook τα ειπε αργοτερα, αλλα φαντάζομαι και αυτό το ξέρεις.

Βεβαιως το power απο το powerpc επεξεργαστες IBM. Αυτο μαλλον δεν τοξερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, coffeex είπε

Μπα... αν δεις τα καταστήματα της Huawei είναι και αυτά αντιγραφή από τα αντίστοιχα της Apple, μόνο το χρώμα στις μπλούζες των υπαλλήλων είναι διαφορετικό. 😛

O μέσος Κινέζος είναι wannabe USA....όπως ο Μιχαλάκης ο Τζάκσον ήθελε να γίνει λευκός. Τέσπα έχουν ξεπεραστεί αυτά πια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και όμορφα μηχανήματα. Θα ήθελα η οθόνη αφής να είναι ποιο φωτεινή όμως όπως και να έχει ενσωματωμένο 4g modem που προσωπικά το θεωρώ απαραίτητο για ultrabooks. Επίσης θα ήθελα να δω από την Huawei μια απάντηση στους convertible υπολογιστές Yoga της Lenovo. Δυστυχώς στα μετατρεπόμενους φορητούς υπολογιστές δεν υπάρχει πολύς ανταγωνισμός και αυτό κάνει ζημιά στην αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ευτυχώς τα είπαν MateBook γιατί ικανοί ήταν να το αφήσουν ...MacBook! 😛 

με ή χωρίς flexgate και staingate? :P

6 ώρες πριν, plpapadopoulos είπε

 

Αν σου μοιάζει αισθητικά με MacBook, συνιστώ γρήγορα επίσκεψη σε οφθαλμίατρο. :)

Θα συμφωνήσω με τον akatsim στα υπόλοιπα.

 

Καλή η προσπάθεια της Huawei, αλλά δε νομίζω ότι σε αυτές τις τιμές έχει να ανταγωνιστεί τις ήδη υπάρχουσες λύσεις την αγοράς...

Ας με διαψεύσει κάποιος αν κάνω λάθος φυσικά.

Αν και χρήστης mac ταα τελευταία 4 χρόνια, νομίζω το huawei είναι αρκετά ωραίο, αλλά ναι σε αυτή τη τιμή μάλλον θα έπαιρνα surface για να κάνω τη μετάβαση σε os.

5 ώρες πριν, decentintocerberon είπε

ακρίβυνε το ρύζι στην κίνα ;

 όχι απλά η Κίνα είναι έτη φωτός μακριά... (δεν μιλάμε μόνο για IT και τέτοια, αλλά δες και chemicals, pharma κλπ. -κάνουν παπάδες στη βιομηχανία όσο εσύ καταναλώνεις και εισάγεις από αυτούς....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...