Προς το περιεχόμενο

Αναλήψεις από ΑTM σε Ελλάδα και εξωτερικό


technomangr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, drdedus είπε

Αν δεν θελουμε να χρεωθουμε ανεξαρτητα απο το ποσο γρηγορα θα γινει, αν εχουμε χρηματα μεσα και θελουμε να τα βγαλουμε ποιος ειναι ο τροπος αν ειμαστε στην Ελλαδα η Αγγλια η σε καποια αλλη Ευρωπαικη χωρα?

Αν είσαι στο εξωτερικό βγάζεις δωρεάν όσα χρήματα σου επιτρέπει το plan σου. 200€ free, 400€ premium, 600€ metal / μήνα. Αλλιώς τραπεζική μεταφορά, αλλά μετά εξαρτάσαι από τις προμήθειες των άλλων τραπεζών. 

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πριν 1 εβδομάδα ήμουνα Πολωνία και χρησιμοποίησα κυρίως το revolut για αγορές και ανάληψη μετρητών

βασικά 2 φορές τράβηξα λεφτά μια ήταν σε μια τράπεζα που δεν μου άφηνε να το κάνω απευθείας σε πολωνέζικη ισοτιμία και με χρέωσε σε αμερικάνικο δολάρια χάνοντας περίπου 2 ευρώ λόγο ισοτιμίας (αμερικάνικο - πολωνικό) ενώ σε μια άλλη τράπεζα έκανε κανονικά ανάληψη σε πολωνέζικη ισοτιμία (βέβαια και της 2 περιπτώσεις είχε επιλογή ισοτιμίας δηλ σε αμερικάνικο ή σε πολωνικό πριν κάνεις ανάληψη χρημάτων)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, glamor είπε

πριν 1 εβδομάδα ήμουνα Πολωνία και χρησιμοποίησα κυρίως το revolut για αγορές και ανάληψη μετρητών

βασικά 2 φορές τράβηξα λεφτά μια ήταν σε μια τράπεζα που δεν μου άφηνε να το κάνω απευθείας σε πολωνέζικη ισοτιμία και με χρέωσε σε αμερικάνικο δολάρια χάνοντας περίπου 2 ευρώ λόγο ισοτιμίας (αμερικάνικο - πολωνικό) ενώ σε μια άλλη τράπεζα έκανε κανονικά ανάληψη σε πολωνέζικη ισοτιμία (βέβαια και της 2 περιπτώσεις είχε επιλογή ισοτιμίας δηλ σε αμερικάνικο ή σε πολωνικό πριν κάνεις ανάληψη χρημάτων)

Εγώ στην Πολωνία μια φορά έβγαλα λεφτά και δεν είχα κάποιο θέμα. Ούτε προμήθεια ούτε τίποτα. Έβγαλα κατευθείαν Ζλότι.

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, george1807 είπε

Εγώ στην Πολωνία μια φορά έβγαλα λεφτά και δεν είχα κάποιο θέμα. Ούτε προμήθεια ούτε τίποτα. Έβγαλα κατευθείαν Ζλότι.

και της 2 περιπτώσεις τοπικό νόμισμα μου έβγαλε αλλά ο τρόπος που μου έκανε την μετατροπή μου φάνηκε περίεργο

Screenshot-2019-12-10-13-59-34-797-com-r

Screenshot-2019-12-10-13-59-50-847-com-r

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, glamor είπε

και της 2 περιπτώσεις τοπικό νόμισμα μου έβγαλε αλλά ο τρόπος που μου έκανε την μετατροπή μου φάνηκε περίεργο

Screenshot-2019-12-10-13-59-34-797-com-r

Screenshot-2019-12-10-13-59-50-847-com-r

Ήταν κανονικό atm τράπεζας ή τα euronet; 

edit: Περίεργο. Εγώ επέλεγα τοπικό νόμισμα και μου τραβούσε κανονικά Ζλότι. Βέβαια είχα φτιάξει και account μέσα στη revolut με ζλότι. Τα είχα κάνει exchange πρώτα.

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mchrisober είπε

Παιδια τελικα ολες οι ελληνικες κρατανε προμηθεια? Εαν ναι, ξερουμε καμια Ολλανδικη που δεν κραταει γιατι θα ειμαι ταξιδι εκει?

Ελληνικές σίγουρα κρατάνε. Ολλανδικές και γενικά εξωτερικό όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cricket είπε

Πριν ενα μηνα ειδα οτι κ HSBC κραταει ΑΤΜ προμηθεια ξερετε καποια αλλη που δεν κρατα με μαστερκαρντ?

Δοκίμασε Παγκρήτια, Χανίων, Αττική. Ίσως και να μην κρατάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mchrisober είπε

μας ενημερωνει οτι θα γινει κρατηση την ωρα της συνναλαγη η πρεπει να περιμενουμε την λυπητερη?

Σε Eurobank και Πειραιώς που έχω δοκιμάσει στο λεει ότι θα πληρώσεις προμήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, cricket είπε

Πριν ενα μηνα ειδα οτι κ HSBC κραταει ΑΤΜ προμηθεια ξερετε καποια αλλη που δεν κρατα με μαστερκαρντ?

 

17 ώρες πριν, mchrisober είπε

μας ενημερωνει οτι θα γινει κρατηση την ωρα της συνναλαγη η πρεπει να περιμενουμε την λυπητερη?

Δοκίμασα και τράπεζα χανίων. Και αυτή κρατάει 2.5€

Οπότε είναι βέβαιο πως όλες οι ελληνικές τράπεζες έχουν συμφωνήσει να κρατάνε 2.5€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2019 στις 8:41 ΠΜ, george1807 είπε

Δοκίμασα και τράπεζα χανίων. Και αυτή κρατάει 2.5€

Οπότε είναι βέβαιο πως όλες οι ελληνικές τράπεζες έχουν συμφωνήσει να κρατάνε 2.5€

το γνωστο καρτελ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νέος χρήστης στην Revolut(κλασικό)

Χρησιμοποιώ τράπεζα Πειραιώς

1) Αν περάσω από την κάρτα μου λεφτά στη Revolut υπάρχει χρέωση;

2) Αν τύχει και δεν έχω ΑΤΜ της τράπεζας μου κοντά, και πάω να κάνω ανάληψη ένα Χ πόσο με την Revolut , θα χρεωθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...