Προς το περιεχόμενο

Αναλήψεις από ΑTM σε Ελλάδα και εξωτερικό


technomangr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, MikrosMpempis είπε

Νέος χρήστης στην Revolut(κλασικό)

Χρησιμοποιώ τράπεζα Πειραιώς

1) Αν περάσω από την κάρτα μου λεφτά στη Revolut υπάρχει χρέωση;

2) Αν τύχει και δεν έχω ΑΤΜ της τράπεζας μου κοντά, και πάω να κάνω ανάληψη ένα Χ πόσο με την Revolut , θα χρεωθώ;

1) Όχι

2) Θα σε χρεώσει κάθε ελληνική τράπεζα προμήθεια 2.5€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πριν 1 βδομάδα έκανα μια ανάληψη από ΑΤΜ. Σήμερα μου έφτασε μήνυμα ότι το ποσό έγινε "reverted". Πώς είναι δυνατόν να έχω σηκώσει τα χρήματα και να μου επιστράφηκαν στην Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CyberCr33p είπε

Πριν 1 βδομάδα έκανα μια ανάληψη από ΑΤΜ. Σήμερα μου έφτασε μήνυμα ότι το ποσό έγινε "reverted". Πώς είναι δυνατόν να έχω σηκώσει τα χρήματα και να μου επιστράφηκαν στην Revolut;

Το παθαίνει καμιά φορά και με το AB shop to go σε εμένα. Δεν τα κάνει claim έγκαιρα ο έμπορος ή η τράπεζα. Συνήθως με ξαναχρεώνει και τα παίρνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, george1807 είπε

Το παθαίνει καμιά φορά και με το AB shop to go σε εμένα. Δεν τα κάνει claim έγκαιρα ο έμπορος ή η τράπεζα. Συνήθως με ξαναχρεώνει και τα παίρνει κανονικά.

Ναι το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Μια φορά έφτασα αρνητικό υπόλοιπο κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους...

Εχω παει σε 4-5 ΑΤΜ τραπεζων για αναληψη και δε μπορώ να βαλώ τη καρτα μεσα στο μηχανημα.. Εχει αντιμετωπίσει κανεις αυτο το προβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, George Karanikolas είπε

Καλησπέρα σε όλους...

Εχω παει σε 4-5 ΑΤΜ τραπεζων για αναληψη και δε μπορώ να βαλώ τη καρτα μεσα στο μηχανημα.. Εχει αντιμετωπίσει κανεις αυτο το προβλημα???

Δηλαδή; Πώς γίνεται να μην μπαίνει; Δεν έχει κάτι διαφορετικό ως κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ... ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΤΜ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΕ VISA... ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ (ΑΝΕΠΑΦΑ ΚΑΙ ΜΗ)

Επεξ/σία από George Karanikolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, George Karanikolas είπε

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ... ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΤΜ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΕ VISA... ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ (ΑΝΕΠΑΦΑ ΚΑΙ ΜΗ)

Με το τσιπάκι προς τα μέσα ε;Εχεις ενεργοποιήσει όλες τις συναλλαγές στην εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΕΣ ΝΑΙ... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η Κ ΚΑΡΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΘΕΙ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΚΟΜΑΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ)... ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΤΜ... ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιο ATM στην Αθηνα που να μην χρεώνει την αναληψη από κάρτα Revolut ή κρατάνε όλα πλέον;

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Tablet είπε

καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιο ATM στην Αθηνα που να μην χρεώνει την αναληψη από κάρτα Revolut ή κρατάνε όλα πλέον;

Καλησπέρα, η optima bank προς το παρόν δεν έχει προμήθεια. Δοκιμασμένο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επανέρχομαι με λίγο ανησυχητικά νέα. Δοκίμασα σήμερα νέα ανάληψη από την Optima και μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται. Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 17/8/2020 στις 1:32 ΠΜ, george1807 είπε

Επανέρχομαι με λίγο ανησυχητικά νέα. Δοκίμασα σήμερα νέα ανάληψη από την Optima και μου έβγαλε μήνυμα ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται. Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία;

Καλά εδώ οι Έλληνες βλαχο-καπιταλιστές δε θα βρούν τρόπο να σου τα αρπάζουν; Ας βάλουν και ένα κουμπαρά στον γκισέ στην τράπεζα να πηγαίνουμε να αφήνουμε 2ευρα ή όσο μπορεί ο καθένας τέλος πάντων. Εγώ θα πηγαίνω πάντως γιατί πραγματικά είναι για λύπηση.

 

Κουμπαράς Μεταλλικός Γίγας 500 Ευρώ 15x21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, autodidact είπε

Καλά εδώ οι Έλληνες βλαχο-καπιταλιστές δε θα βρούν τρόπο να σου τα αρπάζουν; Ας βάλουν και ένα κουμπαρά στον γκισέ στην τράπεζα να πηγαίνουμε να αφήνουμε 2ευρα ή όσο μπορεί ο καθένας τέλος πάντων. Εγώ θα πηγαίνω πάντως γιατί πραγματικά είναι για λύπηση.

Κουμπαράς Μεταλλικός Γίγας 500 Ευρώ 15x21

Εκείνη τη μέρα φαίνεται να είχε κάποιο πρόβλημα το ΑΤΜ. Συνεχίζουν ακόμα να μη χρεώνουν την ανάληψη, αλλά πολύ φοβάμαι ότι όταν αποκτήσουν ένα σεβαστό μερίδιο της αγοράς θα πράξουν λογικές καρτέλ. Η μόνη χώρα στην Ευρώπη, μην πω στον κόσμο, που χρεώνουμε αναλήψεις από ΑΤΜ. Λες και οι ελληνικές τράπεζες δεν παίρνουν προμήθεια από τη Revolut για παράδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

εχω νεα καρτα, θελει ενεργοποιηση σε ποια ΑΤΜ μπορω να παω? Αυτο που αναφερει αναληψεις χωρις προμηθεια ισχυει? ΜΠορει να γινει και καταθεση σε μετρητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...