Προς το περιεχόμενο

Αναλήψεις από ΑTM σε Ελλάδα και εξωτερικό


technomangr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, kostasathv είπε

εχω νεα καρτα, θελει ενεργοποιηση σε ποια ΑΤΜ μπορω να παω? Αυτο που αναφερει αναληψεις χωρις προμηθεια ισχυει? ΜΠορει να γινει και καταθεση σε μετρητα?

Σε οποιοδήποτε ΑΤΜ ενεργοποιείται, είτε με αγορά σε pos με PIN. Αλήθεια είναι, η Revolut δεν χρεώνει προμήθεια μέχρι τα όρια του κάθε πλάνου 200/400/800€ ανά μήνα. Τα ελληνικά ΑΤΜ έχουν την πανευρωπαική πρωτοτυπία να χρεώνουν 2.5 με 3€ ανά ανάληψη. Κατάθεση σε μετρητά δεν γίνεται, αλλά άμα έχεις ελληνική τράπεζα, καταθέτεις τα μετρητά εκεί και μετά άμεσα τα μεταφέρεις στη Revolut χωρίς κόστος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,δεν ξερω που αλλου να το γράψω,οποτε το γράφω εδώ..Περίπου πριν 20 μέρες έκανα account στην Revolut καθώς εχω επενδύσει σε κρυπτονομισματα..Η φυσικη καρτα της ρεβολυτ μου ηρθε σχετικά άμεσα,ομως καθώς εχω χρήματα μέσα (καθως τα βλεπω απο το κινητό μ) οταν πάω σε οππιοδηποτε ΑΤΜ δν μπορω να κάνω ανάληψη ουτε καν να δω το υπολοιπο μου,δεχεται κανονικά το pin μου ωστόσο αλλα στο επομενο βημα μου πετάει την κάρτα εκτός.. επισης προσπαθησα να την ενεργοποιησω πληρώνοντας κατι ηλεκτρονικα και σε POS και ουτε εκει γινεται δεκτή... Αν γνωριζει καποιος τι παίζει θα εκτιμούσα μια απάντηση.. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 1a2a3a4a είπε

Καλησπέρα,δεν ξερω που αλλου να το γράψω,οποτε το γράφω εδώ..Περίπου πριν 20 μέρες έκανα account στην Revolut καθώς εχω επενδύσει σε κρυπτονομισματα..Η φυσικη καρτα της ρεβολυτ μου ηρθε σχετικά άμεσα,ομως καθώς εχω χρήματα μέσα (καθως τα βλεπω απο το κινητό μ) οταν πάω σε οππιοδηποτε ΑΤΜ δν μπορω να κάνω ανάληψη ουτε καν να δω το υπολοιπο μου,δεχεται κανονικά το pin μου ωστόσο αλλα στο επομενο βημα μου πετάει την κάρτα εκτός.. επισης προσπαθησα να την ενεργοποιησω πληρώνοντας κατι ηλεκτρονικα και σε POS και ουτε εκει γινεται δεκτή... Αν γνωριζει καποιος τι παίζει θα εκτιμούσα μια απάντηση.. ευχαριστώ

Για κοίτα τι άδειες εχεις δώσει στην κάρτα.Αλλιώς μιλα με το  support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, την τετάρτη πάω Βουλγαρία.Για να χρησιμοποιησω την κάρτα εκει πρεπει να μετατρεψω τα ευρω σε λεβα  μεσω της εφαρμογης ή γινεται αγορα εχωντας ευρω στο υπολοιπο της καρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zmaskos είπε

Καλημέρα, την τετάρτη πάω Βουλγαρία.Για να χρησιμοποιησω την κάρτα εκει πρεπει να μετατρεψω τα ευρω σε λεβα  μεσω της εφαρμογης ή γινεται αγορα εχωντας ευρω στο υπολοιπο της καρτας;

Το ίδιο είναι, ό,τι σε βολεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά η Revolut προσφέρει καλύτερες ισοτιμίες από τις "κανονικές" τράπεζες, γνωρίζω για την Πολωνία αλλά υποθέτω ότι ισχύει και σε άλλες χώρες της ΕΕ με δικά τους νομίσματα. Οπότε συμφέρει πληρωμή σε τοπικό νόμισμα παρά σε ευρώ παρόλο που μπορεί να μην υπάρχει λογαριασμός σε τοπικό νόμισμα. Επίσης στην Πολωνία Εθνική και Άλφα χρεώνουν προμήθεια 1 ευρώ κάθε συναλλαγή ασχέτως του νομίσματος με το οποίο έγινε.

Επεξ/σία από Jimnie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 14/9/2021 στις 11:33 ΠΜ, mountzou είπε

Παιδιά, έχει μείνει ΑΤΜ στην Ελλάδα με μηδενική προμήθεια ;

Μήπως σε νεότερη ενημέρωση υπάρχει atm Ελλάδα χωρίς καπέλο από ανάληψη atm με revolut??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 10/1/2023 στις 2:52 ΠΜ, freelove είπε

Μήπως σε νεότερη ενημέρωση υπάρχει atm Ελλάδα χωρίς καπέλο από ανάληψη atm με revolut??

Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω μιας και έχω πάρα πολύ καιρό να κάνω ανάληψη με την ρεβο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους

Καθώς εψαχνα για ΑΤΜ χωρίς χρέωση, μιας και έχω κάρτα σαν τι revolut, και έπεσα σε αυτό το νήμα, αμέσως μετά με ένα Google search, βρήκα αυτό εδώ το άρθρο

https://www.kathimerini.gr/economy/562778191/euronet-neo-diktyo-atm-choris-chreosi-stin-ellada/

Όπου αναφέρεται σε καινούργια ATM της euronet χωρίς χρέωση.

Έχει δοκιμάσει κανείς ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...