Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Fold αποκαλύπτεται σε νέο βίντεο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Istros είπε

Στο video φαίνεται πολύ καλύτερο από την παρουσίαση.Ομορφο και ποιοτικό.

Εχω ξαναπει την γνωμη μου για το βιντεο, μου μοιαζει επεξεργασμενο,σαν να εχουν βαλει την εικονα μεσα στην οθονη του Galaxy.

Στο βιντεο το παλικαρι/ομορφονιος δεν κανει τιποτα παραγωγικο.
Εχει ενα μεγαλο κινητο με μικρη οθονη που αναγκαζεται να ανοιξει για να κανει ενα πραγμα που κανεις και μενα κινητο 6" και πανω, απλα τωρα επειδη ειναι τετραγωνη η οθονη εχεις και κενα δεξια αριστερα ή πανω κατω, αναλογα με το τι περιεχομενο απολαμβανεις.
Ολα αυτα με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης! (τα παλια χρονια το να ειναι κατι πλαστικο ηταν καλυτερο :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Εχω ξαναπει την γνωμη μου για το βιντεο, μου μοιαζει επεξεργασμενο,σαν να εχουν βαλει την εικονα μεσα στην οθονη του Galaxy.

Στο βιντεο το παλικαρι/ομορφονιος δεν κανει τιποτα παραγωγικο.
Εχει ενα μεγαλο κινητο με μικρη οθονη που αναγκαζεται να ανοιξει για να κανει ενα πραγμα που κανεις και μενα κινητο 6" και πανω, απλα τωρα επειδη ειναι τετραγωνη η οθονη εχεις και κενα δεξια αριστερα ή πανω κατω, αναλογα με το τι περιεχομενο απολαμβανεις.
Ολα αυτα με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης! (τα παλια χρονια το να ειναι κατι πλαστικο ηταν καλυτερο :P )

Φαίνεται ποιοτικό στο βίντεο.Επισης ο μηχανισμος πρέπει να είναι πολύπλοκος και ποιοτικός.Για μένα που χρησιμοποιώ δύο συσκευές μια μεγάλη για internet και μια μικρότερη είναι ότι καλύτερο,θα έχεις μόνο μία και θα τα κάνεις όλα.Ελπιζω βέβαια να βοηθάει και η μπαταρία.Προς το παρόν εν αναμονή για να βγουν και άλλες υλοποιήσεις να βελτιωθεί και να εξελιχθεί το hardware και το software και αργοτερα θα χτυπήσω ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωπω εκεί που το έβαλε στην τσέπη...έγειρε λίγο δεξιά από το βάρος! Tο notch στο πλάι...ομορφιΑ!

Να το αγοράσω δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση, αλλά και να μου το χάριζαν θα το πούλαγα το ίδιο λεπτό!

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dereki είπε

Μπορεί να είμαι δεινόσαυρος αλλά έχω την αίσθηση πως τα foldable κινητά θα έχουν την τύχη του Νokia Gage

Εγώ προσωπικά νομίζω ότι θα σαρώσει..Καταρχήν έχεις δύο σε ένα (κινητό+tablet) Μου φαίνεται καραχρήσιμο και σε λίγα χρόνια θα τα έχουμε όλοι.

Οι τιμές είναι λίγο εξωφρενικές αλλα με την πάροδο του χρόνου και όταν καθιερωθούν, λογικά θα πέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουρεαλιστικο το βιντεο με τους και καλα φυσικους ηχους, που δεν ταιριαζουν πουθενα, οσκαρ χειροτερης μιξης ηχου εβερ.

Οσο για την συσκευη, υψηλη τεχνολογια, ανισο προιον, αμφιβολης λειτουργικοτητας και κακής εμφανισης, ιδιως κλειστο. 

Πρωτο το βημα, αναμενουμε και αλλες προτασεις, για να δουμε αν ειναι πρακτικα τα κινητα με τετοιες οθονες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προτιμώ αναδιπλούμενα 4 500ευρα να μου ζέσταινουν την τσέπη........2000€ για την κακάσχημο κουμουτσα....έχουμε δρόμο ακόμα μπροστά μας υπομονή.

Η Samsung δεν ήταν που δεν θα έβαζε ποτέ notch στα κινητά της; 

Γιατι δεν βάλανε κάμερα όπως στα s10 s10 plus ?

εν κατακλείδι 

ΑΣΧΗΜΟ 

ΑΚΡΙΒΟ 

ΧΟΝΤΡΟ 

 

Neeeext 

Επεξ/σία από xyvirus
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφο κινητό, στην πράξη να ελπίζουμε ότι η ποιότητα κατασκευής θα είναι αυτή που φαίνεται στο βίντεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DrStein είπε

Προσωπικά θα προτιμούσα μια τέτοια είδους υλοποίηση όπως το concept του startac. Ελπίζω να δούμε στο μέλλον τέτοιου είδους folds.

Το συγκεκριμενο concpet μου φαινεται ψιλοακυρο προσωπικα, γιατι αν εχω καταλαβει σωστα οταν το "ξεδιπλωνεις" εχεις μια display 6ιντων μονο.

Συσκευη  6 ιντσων  με τα ανυπαρκτα bezel που υπαρχουν πλεον εχουν  πολυ βολικο μεγεθος, να φτιαξεις κατι που να ξεδιπλωνει για να σου δινει μολις 6 ιντσες δεν βρισκω το νοημα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι 7 ιντσες ξεδιπλωμενο και αυτο που μου αρεσει προσωπικα ειναι οτι θα γινεται αρκετα μικρο οταν διπλωνει με αυτον τον τροπο παρα κατα μηκος οπως το fold και το mate x.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DrStein είπε

Βασικα ειναι 7 ιντσες ξεδιπλωμενο και αυτο που μου αρεσει προσωπικα ειναι οτι θα γινεται αρκετα μικρο οταν διπλωνει με αυτον τον τροπο παρα κατα μηκος οπως το fold και το mate x.

Εχεις δικαιο για τις 7 ιντσες λαθος εκανα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...