Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Fold αποκαλύπτεται σε νέο βίντεο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, panathatube είπε

To μοντέλο της Huawei είναι σαφώς ακριβότερο, δεν έχει εγκοπή αλλά μια 

αντιαισθητική λαβή που κατ' εμέ είναι χειρότερη, έχει χειρότερο UI και διπλώνει εξωτερικά δηλαδή είναι σαφώς επιρρεπέστερο στις γρατζουνιές.

κάποιος που θα δώσει 1800$ για κινητό, δε νομίζω αν του αρέσει καλύτερα το "Χαβάη" 😛 να τσιγγουνευτεί τα λίγα παραπάνω χρήματα που κάνει!!! ;)

η λαβή είναι περίεργη αλλά είναι όπως στα tablet της lenovo (yoga).. Δεν είναι πολύ αντιαισθητική...

 

3 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Θα περιμένω το fold της Apple;)

παίζει να αργήσει μερικές ημέρες ακόμη! 😛 Λες όμως να κάνει καμιά έκπληξη τώρα το Μάρτη στα tablet να τρελάνει κόσμο;;; 

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει η ιδέα να εχω ταυτόχρονα κινητό και tablet σε μια συσκευή και ειδικά στην διαχείριση μεγάλου αριθμού mail στην δουλειά μου θα ήταν πολύτιμο. Όχι σε αυτά τα παράλογα χρήματα όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποτε έπεφτε ξύλο (και εδώ μέσα) γιατί κάποιο κινητό ήταν 0,3mm πιο παχύ από κάποιο άλλο. Τώρα θα τα χώσουνε για τα foldable που έχουν πάχος όσο ένα φλασκί για ουίσκι και θα το κάνουνε γαργάρα. Τι σου κάνει το marketing!

Επίσης το πράγμα δεν θέλει βιασύνη, άσε να δούμε πρώτα αν θα λειτουργούν μετά από ένα χρόνο άνοιξε-κλείσε και το ξανασυζητάμε.

Επεξ/σία από Regulus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ψέμα το ίδιο... κρύψανε το "ζάρωμα" ή την "ρυτίδα" στην μέση της οθόνης με editing. Επειδή φυσικά δεν το είδαμε ήδη πως είναι πριν μερικές μέρες 😑 Αφού δεν ισιώνει τελειώς η οθόνη, υπάρχει πάντα ένα ζάρωμα... Τέλος πάντων, σαχλαμάρες, οι τιμές είναι έτσι κι αλλιώς αστρονομικές και δεν πρόκειται για την επόμενη γενιά κινητών αλλά περισσότερο proof of concept που ανταγωνίζονται όλες οι εταιρίες.. Εδώ καλά καλά δεν εξαλείψαμε το notch και θέλουμε να αλλάξουμε ολικά και σχεδιασμό στα smartphone? Απλά δεν παίζει, ξεχάστε το, σαχλαμαρίτσες κάνουν για να δείξουν ποιος την έχει μεγαλύτερη την γνώση...

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία υλοποίηση από την Samsung, σίγουρα πολύ καλύτερη από ότι την φαντάζομουν. Για πρώτο μοντέλο νομίζω ότι έκανε μια καλή αρχή. Σχεδιαστικά το βρίσκω πιο σωστό να κλείνει εσωτερικά τόσο από άποψη αισθητικής όσο και για λόγους προστασίας της οθόνης.

Όσον αφορά το πάχος ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όσους το λένε τούβλο. Οι μισοί άνθρωποι που βλέπω στο δρόμο/λεωφορεία κτλ συνηθίζουν να βάζουν τα κινητά τους σε αυτές τις θήκες με πορτακι που τα κάνουν ακόμα πιο "τούβλα" από το συγκεκριμένο..(ειδικά όσοι γεμίζουν και το πορτακι με εισιτήρια, κάρτες κτλ🙃).

Από την μια κράζουμε τις εταιρίες όταν τα κάνουν όλο και πιο λεπτά γιατί "δεν μας νοιάζει το πάχος" αλλά να έχουν μεγαλύτερες μπαταρίες, καλύτερη αντοχή  κτλ αλλά μόλις βγει κάτι λιγάκι πιο χοντρό (στην προκειμένη περίπτωση για να σου προσφέρουν ένα tablet που χωράει στην τσέπη σου!) αμέσως να πεταχτούμε να το πούμε τούβλο..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω πολυ περισσοτερο το mate x της huawei. Κλασεις ανωτερο απο αυτο της samsung. Και πιο ακριβο ομως. Θα μπορουσε και καλυτερα η samsung αναμφιβολλα.

18 ώρες πριν, dereki είπε

Μπορεί να είμαι δεινόσαυρος αλλά έχω την αίσθηση πως τα foldable κινητά θα έχουν την τύχη του Νokia Gage

Μην το λες. Δες το mate x ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο απο της samsung. Σε 3-4 χρονια ολοι foldable θα εχουμε.

18 ώρες πριν, sakis_1908 είπε

Με τέτοιες τιμές που έχουν πολύ απλά θα πιάσουν πάτο !!!

Ειναι ακομα αρχη παντα οτι ειναι καινουργιο σε τεχνολογια ειναι και ακριβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, FishFIsh είπε

ΤΟ ψέμα το ίδιο... κρύψανε το "ζάρωμα" ή την "ρυτίδα" στην μέση της οθόνης με editing. Επειδή φυσικά δεν το είδαμε ήδη πως είναι πριν μερικές μέρες 😑 Αφού δεν ισιώνει τελειώς η οθόνη, υπάρχει πάντα ένα ζάρωμα... Τέλος πάντων, σαχλαμάρες, οι τιμές είναι έτσι κι αλλιώς αστρονομικές και δεν πρόκειται για την επόμενη γενιά κινητών αλλά περισσότερο proof of concept που ανταγωνίζονται όλες οι εταιρίες.. Εδώ καλά καλά δεν εξαλείψαμε το notch και θέλουμε να αλλάξουμε ολικά και σχεδιασμό στα smartphone? Απλά δεν παίζει, ξεχάστε το, σαχλαμαρίτσες κάνουν για να δείξουν ποιος την έχει μεγαλύτερη την γνώση...

Τα εχω πει οτι το βίντεο ειναι πειραγμένο οπως επισης οτι φαινόταν απο την παρουσιαση απο τις αντανακλασεις του φωτος οτι ανοιχτό εχει μια γραμμη (ζαρα) στη μεση και ελαφρως ανασηκωμενα τα αλλα δυο μερη της οθονης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2019 στις 10:03 ΠΜ, sakis_1908 είπε

Με τέτοιες τιμές που έχουν πολύ απλά θα πιάσουν πάτο !!! Αν εσύ ξέρεις καλύτερα από τα  άτομα που δουλεύουν στην samsung....θα σου φέρω ένα παράδειγμα  είμαι  μελίσοκομος μετά από αρκετά χρόνια έβγαλα ένα μέλι που είναι το ελάτης βανίλια .. το πουλάω 20-25 ευρώ το κιλό και έγινε χαμός .. αντίθετα τα άλλα μέλια δεν έχουν τν ίδια ζήτηση  ... Και  φυσικά αυτό το προϊόν πέρα από τι είναι ντέμο δεν απευθύνεται στο μέσο Έλληνα για να κάνει εφέ .... Μάγκες το εφέ μαγκιά κλανιά έλαβε τέλος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, plotolp είπε

Πολύ ωραία υλοποίηση από την Samsung, σίγουρα πολύ καλύτερη από ότι την φαντάζομουν. Για πρώτο μοντέλο νομίζω ότι έκανε μια καλή αρχή. Σχεδιαστικά το βρίσκω πιο σωστό να κλείνει εσωτερικά τόσο από άποψη αισθητικής όσο και για λόγους προστασίας της οθόνης.

Όσον αφορά το πάχος ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όσους το λένε τούβλο. Οι μισοί άνθρωποι που βλέπω στο δρόμο/λεωφορεία κτλ συνηθίζουν να βάζουν τα κινητά τους σε αυτές τις θήκες με πορτακι που τα κάνουν ακόμα πιο "τούβλα" από το συγκεκριμένο..(ειδικά όσοι γεμίζουν και το πορτακι με εισιτήρια, κάρτες κτλ🙃).

Από την μια κράζουμε τις εταιρίες όταν τα κάνουν όλο και πιο λεπτά γιατί "δεν μας νοιάζει το πάχος" αλλά να έχουν μεγαλύτερες μπαταρίες, καλύτερη αντοχή  κτλ αλλά μόλις βγει κάτι λιγάκι πιο χοντρό (στην προκειμένη περίπτωση για να σου προσφέρουν ένα tablet που χωράει στην τσέπη σου!) αμέσως να πεταχτούμε να το πούμε τούβλο..

πολύ καλό σχόλιο, συμφωνώ απολύτως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2012.Παρουσιαση Galaxy S3 με οθονη 4,8 inches απο τις μεγαλυτερες της εποχης.Εντυπωσιασμενοι αλλα ταυτοχρονα και πανικοβλημενοι οι περισσοτεροι, ζητουν κατι αντιστοιχο με λιγοτερες inches με την samsung να τους δινει ενα s3 mini που πηγε απατο σε σχεση με το μεγαλο s3.

2019.O κοσμος πλεον δεν συμβιβαζεται με οθονες μικροτερες των 6-6,4 inches και οι εταιρειες τις δινουν απλοχερα αλλα πλεον φαινεται ο κορεσμος που υπαρχει για το ιδιο και το ιδιο σασι.

Σε 2-3 χρονια που samsung,huawei,κινεζοι και λοιποι αποκτησουν εμπειρια,και με την apple στο παιχνιδι θα μιλαμε διαφορετικα πια.

Για οσους δεν το καταλαβαν,το fold ειναι ο προγονος της Νεας Εποχης Κινητων Τηλεφωνων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2019 στις 3:19 ΜΜ, slk200gr είπε

εγω που ζω εδω και 5 χρονια με κινητο και ταμπλετ μου αρεσει πολυ ιδεα του ενος μηχανηματος αρκει να ειναι λειτουργικα και στα δυο ,απο ραμ και χωρο βλεπω παει πολυ καλα ,αν το μεγεθος βολεψει και για τις 2 εργασιες θα ειναι η τελια συσκευη για μενα οσο για τα χρηματα οκ κινητοs9plus +samsung s4 εκει κοντα ειμαστε παλι 

Σορρυ αλλα προτιμω ενα καλο κινητο και ενα καλο λαπτοπ.αν ειναι να δωσο 2200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αποκοιμισμένη μπεκάτσα είναι ο τυπάκος που χειρίζεται το εργαλείο. Τόσο πολύ τον μάγεψε.

Τέτοια απόλαυση διπλώματος είχε να ζήσει από την παιδική του ηλικία όταν χάζευε την μανούλα του να διπλώνει το φύλλο 

της τυρόπιτας.

Στις 27/2/2019 στις 10:00 ΜΜ, mants118 είπε

κάποιος που θα δώσει 1800$ για κινητό, δε νομίζω αν του αρέσει καλύτερα το "Χαβάη" 😛 να τσιγγουνευτεί τα λίγα παραπάνω χρήματα που κάνει!!! ;)

η λαβή είναι περίεργη αλλά είναι όπως στα tablet της lenovo (yoga).. Δεν είναι πολύ αντιαισθητική...

παίζει να αργήσει μερικές ημέρες ακόμη! 😛 Λες όμως να κάνει καμιά έκπληξη τώρα το Μάρτη στα tablet να τρελάνει κόσμο;;; 

με την λαβή είχα στραβώσει και εγώ. Βέβαια όταν το περιστρέψεις 90 μοίρες αριστερόστροφα,  το κινητό ακουμπά στο τραπέζι με κλίση και βοηθάει και στην πληκτρολόγηση μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...